Mazda CX-5 Skyactiv Yakıt Tüketimi

OsmanGokbulut

Katılımcı
Araç Markası
2016 Mazda CX-5 2.5
Araç Renk ve Tip
Soul Red SUV
Ankara - Sofya arasındaki 1000 km'lik yolu, daha az yorulmak için 120 km hıza sabitleyerek gidip geldim. 2.5 Skyactiv motor 120 km süratte 2.500 devir çeviriyor, yakıt tüketimi ortalama 8 lt/100 km idi. 140 km hıza çıktığınız zaman 3.000 devir çeviriyor ve yakıt tüketimi 9 lt/100 km'ye çıkıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu konuda gelişme var mı hocam??
Gittim abi,oksijen sensörü sürekli açık durumda görünüyor,yakıt fazlalığı bundan büyük ihtimalle.
Oksijen sensörünu de tedarik ettik, geldi fakat değiştirmeye fırsatım olmadı, bu hafta hep taş ,ahşap tedariği ile uğraştım.
Aracın normal seyrinde bi sıkıntı yok , sadece benzin LPG ortalaması arasında yüzde 35lik makas fazla, inşallah sensör degisince bu da normal değerlere iner.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de yakıt ortalaması bayağı bi düştü, hem agresif kullanmayı bıraktım , hem klima kullanımı azaldı, 8-8.5 arasi biniyoruz.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Şu an 8.5 ortalama ile biniyoruz. LPG'de 9.5 yakıyor. Muhtemelen 4000 kmde bir depo benzin harcayacak.bu şartlarda benzinde 3 lira yakacakken LPG'de toplam maliyet 2200 olacak.
Yıllık yaklaşık 15 bin lira bir tasarruf söz konusu. 8.5 ortalama ile bineceğimi bilsem taktirmazdim galiba.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şu an 8.5 ortalama ile biniyoruz. LPG'de 9.5 yakıyor. Muhtemelen 4000 kmde bir depo benzin harcayacak.bu şartlarda benzinde 3 lira yakacakken LPG'de toplam maliyet 2200 olacak.
Yıllık yaklaşık 15 bin lira bir tasarruf söz konusu. 8.5 ortalama ile bineceğimi bilsem taktirmazdim galiba.
İstanbul trafiğinde Mustafa abi 8-8,5 ortalama yakıtı olduğunu yıllar önce tecrübe edip yazmıştı hocam, yıllık 30-40 bin km yapılıyorsa ancak o zaman "belki" hesaplı olur. :rolleyes:

OsmanGokbulut

Katılımcı
Araç Markası
2016 Mazda CX-5 2.5
Araç Renk ve Tip
Soul Red SUV
Son aylarda sadece şehir içinde kullandığım için 2.5 atmosferik Skyactiv'in ortalama yakıt tüketimi 9'dan 9.5'a çıktı. 9.4-9.5 litre arasında değişiklik gösteriyor.

Üst Alt