Mazda 626 Hız Sabitleyici Takılabilir mi?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben birkaç tane yetkili servise mail attım hız sabitleyici için, hepsinden gelen mail olumsuz
İlk nesil Mazda 3 lere bile takmıyorlar abi. Takılamadığından değil muhtemelen uğraşmak risk almak istemiyorlar. Eski model sahipleri başlarının çaresine bakmak durumunda O0

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İlk nesil Mazda 3 lere bile takmıyorlar abi. Takılamadığından değil muhtemelen uğraşmak risk almak istemiyorlar. Eski model sahipleri başlarının çaresine bakmak durumunda O0
Bende öyle düşündüm, piyasada punto vs gibi araçlara taktıran olmuş nette okudum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hız sabitleyici muhabbetine buradan devam edelim :)
Bu resim yurtdışından 98 model bir 626 a ait. Benim araçta teyp kumandası olan yerde onda hız sabitleme kumandası var O0
Oem olmasa bile üniversal kitler var takıp kullananlar var imkansız diye bir şey yok.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Konya yolu gibi sakin ya da İzmir otobanı gibi yol olsa neyse onun dışında cruize i şimdiye kadar çok az kullandım.İstanbul Adapazarı yolda bile kullanmaya fırsat kalmıyor ki yolların yoğunluğundan..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konya yolu gibi sakin ya da İzmir otobanı gibi yol olsa neyse onun dışında cruize i şimdiye kadar çok az kullandım.İstanbul Adapazarı yolda bile kullanmaya fırsat kalmıyor ki yolların yoğunluğundan..
Aynen abi buda ayrı bir soru işareti. Bizim yollarımızda çok ihtiyaç var mı?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan abi senin arabada resimdeki yeşil daire içindeki soket var mı bakar mısın müsait olunca?

Aracı işyerinde bıraktım Oğuzhan, yarın bakcam, elimde motordan çekilmiş bi resim var ama ben olup olmadığını anlayamadım,
09c77f85cb4d58ec24d68519e4ac8418.jpg

Murat bi bak sen bakalım varmı :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Motora bak yav hey maşallah vurucan kırbacı, 4 te 200 ü geçer bu konu neydi yav ;D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Motora bak yav hey maşallah vurucan kırbacı, 4 te 200 ü geçer bu konu neydi yav ;D

Sadede gelelim :) varmı soket moket :)

Valla ben bi ara iyi heves etmiştim taktırılırsa taktırayim diye ama servisler den olumsuz yanıt gelince boşverdim, şimdi yine aklıma soktun bak Oğuzhan :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu fotodan soketi ayırt edecek kadar küçükken havuç yemedim abi :D

Ben bu konuyu araştırdım daha evvel..
GE kasanın orjinalinde hız sabitleyici var arkadaşlar.. Bu siistem artırma azaltma şeklinde değil yalnız sadace blokaj edip teli ayarlıyor..
Ülkemiz paketinde bulunmamakta, iki adet parça ve bir adet düğmeyle bu mümkün..
Dileyene link atabilirim, ayrıca bir firmada gaz telli araçlara hız sabitleyici ekipmanı mevcut olarak var. 400 TL gibi bir rakama mevcut. İlgili irtibat bilgisi isteyen olursa özelden yazarım. Pek mantıklı ve masraflı olduğu için konu açmadım..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
GE kasanın orjinalinde hız sabitleyici var arkadaşlar.. Bu siistem artırma azaltma şeklinde değil yalnız sadace blokaj edip teli ayarlıyor..
Dileyene link atabilirim, ayrıca bir firmada gaz telli araçlara hız sabitleyici ekipmanı mevcut olarak var. 400 TL gibi bir rakama mevcut. İlgili irtibat bilgisi isteyen olursa özelden yazarım. Pek mantıklı ve masraflı olduğu için konu açmadım..
Ali abi ne duruyon link atsana

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Görseller söylediğini doğruluyor Ali abi GE kasalarda devreye alma ve devreden çıkarma şeklinde sistem. Bir üst kasada ise hız arttırma ve düşürme olayı da var.
Bu görsel GE kasanın düğmesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Görseller söylediğini doğruluyor Ali abi GE kasalarda devreye alma ve devreden çıkarma şeklinde sistem. Bir üst kasada ise hız arttırma ve düşürme olayı da var.
Bu görsel GE kasanın düğmesi
O zaman montaj daha basit olsak gerek, bu sistemde hangi hızda gidiyorsan hız sabitleyiciyi istediğin zaman aktif/deaktif ediyorsun sanırım...

Üst Alt