Mazda 626 GF (1997-02) Otomatik Şanzıman Hold Lambası Yanıp Sönüyor

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Olmamış araç yine aynı sorun devam ediyor değiştirilen parçadan değilmiş

2-3 gün daha bekleyin bakalım diyorlar nasıl iş bu ya nasıl usta bunlar ya

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Olmamış araç yine aynı sorun devam ediyor değiştirilen parçadan değilmiş

2-3 gün daha bekleyin bakalım diyorlar nasıl iş bu ya nasıl usta bunlar ya
Oğuzhan ın dediği gibi bunun bir kaç farklı sebbei olabilir, bütün ihtimalleri değerlendireceklerdir, işin ehli biri olduğu konusunda şüpheleriniz varsa ustanızın, araç sahibiyle bu durumu konuşup farklı bir yerde tedaviye devam edilebilir

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Valla biz ustayı tanımıyoruz izmitte galericiler sitesinin otomatik arabalara o bakıyomuş nevzat usta diye biri

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Sorduk değişmesi gerekirmiş falan diye gerek yok yağı iyi 40bin sonra değiştirin dedi çok bişeyde söylenmiyor bu sefer ustanın işine karışıyo oluyoruz

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Hold uyarısı ile birlikte sarsıntılı geçişler oluyor mu?

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Hayır sadece 4. Vitese geçmiyordu bağırıyo araba ama geçmiyo 4e

Araba ısındıktan sonra yaşanıyo bu sorun

İlk başta geçiyo 4e ısınınca hem uyarı başlıyo hem geçemiyo

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Sizi anlayabiliyorum, zira Ben de aldığım gün Aynı sorunu yaşadım. Otomatik vites arabalar Manuel olanlar gibi agresif kullanıma uygun değil. Sakin kullanmak gerekir. Benim sorunum yağ değişimi ve kullanma şeklimi değiştirince düzeldi. Ancak bu düzelme zamanla olacak bir şey. Umarım sizinki de Bu şekilde netice bulur. Birde şunu söyleyeyim. Öncelikle kalkışlarınız Sakin olsun. Sakin kalkış sonrası 2. vitese geçişi motor sesi ve devir göstergesinden izleyin . Tam geçiş öncesinde ayağınızı hafifçe gazdan çekin. Bu geçişi rahatlatacaktır. zaten ardindan aracın kendine geldiğini Fark edeceksiniz. Normal kullanabilirsiniz. Bu Arada yağın rengine bir bakın kırmızı yada yakın olacak. Eksik varsa tamamlayın. Yağın berrak olması da gerekir.

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Sadece biz değil galericide denedi arabayı üstada ama yapıyo kullanımdan değildir diye düşünüyorum tabi ilk otomatiğimiz olduğu için tabi siz daha iyi bilirsiniz bakalım belki de çok basit bir sorunu var bilmiyorlar ben anlamadım usta ne derse inanıyoruz

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Estağfurullah, Ben deneyimlerimi anlattım Sadece.

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Hala sanayideyiz hala bulamadılar sorunu nasıl iş anlamadım

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bence şanzıman yağının ne zaman değiştiği belli değilse yağını değişin.

İstanbul da bu araçların şanzımanından iyi anlayan bir usta var. Ustanız İstanbuldaki ustayı arasın faydası olabilir.
Google'a Veysel oto yazarsanız iletişim bilgileri çıkar. Ustanın adı Engin Şenler

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Ben de yağı zorla değiştirtmiştim. Üzerine wynns isimli otomatik vites katkısı eklemiştim. Bu katkıdan würth marka olan da var. Güvenilirdir.

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Ustaya söylüyoruz yağımıki diye yok yağı iyi diyo şu şu sebeplerden yapabilirmiş diye ben 11yaşından beri bu işi yapıyorumbenden iyimi biliceksiniz bana güvenin diyo 1 haftadır güveniyoruz hala çözemedi sorunu ustalarda burnundan kıl aldırmıyoki

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet arkadaşlar elektrik tesisatında da birşey bulunmamış şimdi aracın beynine bakıyomuş usta bugün yedi gün oldu aracı bırakalı ve mühendisler biraz sıksa araba üretirlerdi herhalde
Fadime hanım ustadan memnun değilseniz bence direk kendilerine söylemelisiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet arkadaşlar elektrik tesisatında da birşey bulunmamış şimdi aracın beynine bakıyomuş usta bugün yedi gün oldu aracı bırakalı ve mühendisler biraz sıksa araba üretirlerdi herhalde
İnşallah sabrın sonu selamet olur... Benim takıldığım nokta, bu galerici durumu biliyordu ve bilerek aracı sattıysa yazıklar olsun, geri kalanı zaten nasip kısmet ve çözülmeyecek sorun değil...

fadime bilgi

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Onada söylüyorum buraya da yazıyorumki eğer beyinden falansa aklınızda bulunsun usta galericinin ustası olunca degistiremiyoruz yapılanları paylaşıyorum sizlerle

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Onada söylüyorum buraya da yazıyorumki eğer beyinden falansa aklınızda bulunsun usta galericinin ustası olunca degistiremiyoruz yapılanları paylaşıyorum sizlerle
Şu haliyle ustaya güvenmekten başka bir seçenek yok gibi zaten... Buradan aldıklarınızı ustaya fazla yansıtmayın, bazı ustalar bu duruma gereksiz yere kızıyorlar... Bilgi bilgidir doğru olduktan sonra demezler, her şeyi kendileri biliyormuş havasında olurlar... O tarz ustalardan ise antipati oluşturmaya gerek yok bence. :)

Üst Alt