Mazda 626 GF (1997-02) Buji Önerisi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi üzerinden epey zaman geçmiş, ama geri, dönüş yapmamışsın sanırım. BUjileri değişeli 10 binden fazla oldu sanırım. Buji değişimi yapmam gerekebilir. NGK bkr5e yerine bunu mu alsam? Sepette ek indirimle 76 TL ye geliyor

Bir de şu var LPG için deniyor, bunlarda da tırnak aralığını 0,7-0.8 bandına düşürmek gerekiyor mu acaba?
Bujileri kullanmak nasip olmadı, beyaz güvercin uçtu gitti o dönemde. :)

Tekleme yapacak olursa tırnak aralığı düşürüp denenebilir.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Veli abi üzerinden epey zaman geçmiş, ama geri, dönüş yapmamışsın sanırım. BUjileri değişeli 10 binden fazla oldu sanırım. Buji değişimi yapmam gerekebilir. NGK bkr5e yerine bunu mu alsam? Sepette ek indirimle 76 TL ye geliyor

Bir de şu var LPG için deniyor, bunlarda da tırnak aralığını 0,7-0.8 bandına düşürmek gerekiyor mu acaba?
Hocam ben uzun yıllar zfr6f11 kullandım usta tavsiyesiyle. Accordların kullandığı buji. Buji kaynaklı sıkıntı da yaşamadım. Deneyin bence

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bujiler geldi :)

Ekli dosyalar

• IMG_20200902_161453.jpg
    IMG_20200902_161453.jpg
    328.5 KB · Görüntüleme: 47
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bujileri taktık. Tırnak aralığına müdahale etmedik. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. sanki alt devirler biraz cansızlaştı gibi çok çok hafif; ancak bana da öyle geliyor olabilir. Problem olacağını zannetmiyorum.
Diğer bujilerin değişimin km sini yazmayı unutmuşum, muhtemelen 15k civarı olmuştur. Değişim yapmamız iyi oldu. 10-12k bu bujileri deneyelim bakalım

korkmaz124

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Bujileri taktık. Tırnak aralığına müdahale etmedik. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. sanki alt devirler biraz cansızlaştı gibi çok çok hafif; ancak bana da öyle geliyor olabilir. Problem olacağını zannetmiyorum.
Diğer bujilerin değişimin km sini yazmayı unutmuşum, muhtemelen 15k civarı olmuştur. Değişim yapmamız iyi oldu. 10-12k bu bujileri deneyelim bakalım
reis bnm arabada tekleme vardı buji buji kablosu değiştik sorun devam etmekte ama ustam tutturdu su bujiyi al diye ozellikle baktım uyumlu deil zfr5f11 kodlu bujiyi aldırdı ama sizinkilere baktımda zfr6f11 onermissiniz açaba cok fark olurmu birde tırnak aralığı düşürtmenin faydası olurmu araç sadece kalkarken ve düşük devirde boğulma ve tekleme yapıyor

Son düzenleme:

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
reis bnm arabada tekleme vardı buji buji kablosu değiştik sorun devam etmekte ama ustam tutturdu su bujiyi al diye ozellikle baktım uyumlu deil zfr5f11 kodlu bujiyi aldırdı ama sizinkilere baktımda zfr6f11 onermissiniz açaba cok fark olurmu birde tırnak aralığı düşürtmenin faydası olurmu araç sadece kalkarken ve düşük devirde boğulma ve tekleme yapıyor
Bobine baktınız mı ???
Geçen 98 626 da benimde başıma geldi bujileri değiştirdik geçmedi bobini değiştirdik düzeldi

korkmaz124

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Bobine baktınız mı ???
Geçen 98 626 da benimde başıma geldi bujileri değiştirdik geçmedi bobini değiştirdik düzeldi
Bobinde anı hizlanmalarda falan sorun olabileceği belirtiyor ama ben bobin arıza neden olcana baktimda hiç birini yasamiyorumki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bobine baktınız mı ???
Bobinde anı hizlanmalarda falan sorun olabileceği belirtiyor ama ben bobin arıza neden olcana baktimda hiç birini yasamiyorumki

Son düzenleme:
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Tırnak aralığını 0.65-0.70 bandına çekip deneyebilirsiniz. Standart ngk bkr5e veya zfr veya 6 serisini deneyebilirsiniz. Ben tırnak aralığını değiştirmeden takmıştım. Bence bkre5 buji ile deneyin

ozandemiralay

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar,
Aracımda NGK marka nikel LPG bujisi (BKR-GAS) kullanmaktayım. Araştırmalarım sonucunda LaserLine serisini keşfettim. Özellikleriyle ilgili olarak ise sadece daha uzun ömürlü olduğuna dair bilgilere ulaştım ve fazlasına ulaşamadım. NGK'nın kataloglarındaki bilgi broşürlerinde ise bujilerin bobinlere zarar verebileceğini okudum. Bizim araçların orijinali sanırım platinum buji oluyor.

Nikel LPG bujileri bobine zarar verir mi ? LPG Laserline serisi kullanmaya değer mi ve bobine herhangi bir olumsuz yönde etkisi var mıdır?
Bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Herkese iyi hafta sonları dilerim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar,
Aracımda NGK marka nikel LPG bujisi (BKR-GAS) kullanmaktayım. Araştırmalarım sonucunda LaserLine serisini keşfettim. Özellikleriyle ilgili olarak ise sadece daha uzun ömürlü olduğuna dair bilgilere ulaştım ve fazlasına ulaşamadım. NGK'nın kataloglarındaki bilgi broşürlerinde ise bujilerin bobinlere zarar verebileceğini okudum. Bizim araçların orijinali sanırım platinum buji oluyor.

Nikel LPG bujileri bobine zarar verir mi ? LPG Laserline serisi kullanmaya değer mi ve bobine herhangi bir olumsuz yönde etkisi var mıdır?
Bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Herkese iyi hafta sonları dilerim.
Adem Usta'm, lpg varsa araçta normal buji (iridyum, nikel vs olmayan) tavsiye ediyor. Bu konuda bildiğim tek veri bu. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben orijinal fabrikasyon bujiyi kullanmanızı tavsiye ederim, önceki aracımın motoru sizinki ile hemen hemen aynı özelliklere sahipti (99 1.8 astina) sürekli ngk orijinal buji kullandım oldukça memnundum, iridyumdan verim alamadım diğerlerinin de çok gerekli olduğunu düşünmüyorum, fazladan vereceğiniz paraya örneğin hava filtrenizi her yağ değişiminde değiştirin daha çok faydasını görürsünüz ;)

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Mazda 626 gf için Denso K16R-U11 duyuyorum birçok kişiden. Bujilerimi bende yenilemek istiyorum. Bir sorunum yok aslında ama epey km yaptılar. ancak degiştiripte randıman alamama tedirginligi var o yüzden "Çalışıyorsa elleme!" fikri agır basıyor.
Ekleme: buji kablolarımı mavi ngk takmıştı Rahmetli Ekrem usta. (şaka gibi!Allah rahmet eylesin) şimdilerde Missuma mı marka onu öneriyorlar buji kablosunuda.

Üst Alt