Mazda 626 GE (1991-97) Kaliteli Yan Sanayi Triger ve Devirdaim

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
bayram sonrası aracı tamire bırakacağım . daha önce belirtmiştim tıpayı deldi bir saate yakın öyle yol geldim kalk şeklinde . Radyatör ve kapak yeni . Arac soğuk iken iki üç günde bir radyatör suyuna bakıyorum yarım çay bardağı kadar ya var ya yok su eksik. yedek hazne eksilme yok. Ama inanın araç o kadar hantallaşmış ki ve ses görültü seviyesi de arttı . Özellikle hararet 95 100 arası olunca gaza basınca sanki arkada başka araç bağlı onu çekiyorum hissi var. conta mı silindir kapağı mı anlamadım gitti . Sanayi de bir usta radyatör e içinde sıvı olan bir alet ile test yaptı araç sıcakta 30 saniye içinde mavi su sarıya döndü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Conta yanık olsa su eksiltmesi fazla olmaz mı
Geçmiş olsun. Sarıya döndüyse conta veya kapak hasarlı. Motoru açmadan kapakla ilgili yorum yapamıyorlar.

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
sağolasınız hocam . merak ettiğim kısım conta yanık olduğunda çekişe bu kadar etki eder mi ? aracın sesi değişir mi? belirtilerde bariz su eksiltme rölanti dalgalanması vs ama bende o belşrtiler yok .araçta teemostatı söktüm geçen hafta hararet şehir içinde yine 90 üstü .

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Su eksiltme var sizin araçta. Muhtemelen yanma odasında da basınç kaybı vardır. Diğer kötü senaryoları söylemeyeyim. :( Etki eder tabi ki, sonuçta hasarlı bir motor artık.

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Artık hayırlısı diyerek başlayacağız bakalım . en kötü ihtimal tamamen motor .

Üst Alt