Mazda 626 GE (1991-97) Hızlanırken Titreme

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hadi geçmiş olsun... +1 tecrübe daha bize... :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hayirli olsun hakan gule gule kullan

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçen sene yaşadığım problemin aynısı. Yan sanayinin körüklerini değilde orijinalinin körüklerini taktırsaydın keşke. Nedenini 1 sene sonra anlarsın :) Orijinal körüğün sağlamlığı anlatmayla anlaşılacak gibi değil yaşaman lazım :D

http://www.mazdagaraj.com/konular/34-mazda-323-bj-titreme-ve-ic-aks-kafasi-sorunu.html
Çıkan körüklere dikkatli bakmadım orjinalde olsa 23-24 senelik körük :)

Hatırlatma için sagol Oğuzhan yazdım bi kenara 1 sene sonra kontrol ederim ;)
Hakan seneye kadar satar zaten guzuyu...
2 senelik emeğin üzerine 1 yıl daha eklersek, zor be Veli abi :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Titreme THE END :)

Çıkan iç aks kafalarının durumu. Aşınmalar belli oluyor

f605e4e788509355c0f236fad5b72e5b.jpg

efcaea43beb511492f8e3a7fb9370734.jpg

90b25863725f644e2131533dda530f6a.jpg

Usta bunlar orjinal dedi. Urfada çok araştırmadım ama tamir eden bulamazsın dedi arap amcalar. Evde dursun bakalım tamir eden bi yer buluruz elbet :)

131cb7f187874f7015b284820e6aec13.jpg

Teşekkürler @jakopar

6825f42d5f43d6eb8c21d1bf885181de.jpg

Bu yeni aldığın iç aksların da dış kısmı (senin eklediğin resimde görünen eskilerin yeşil renkli yerleri gibi) üçgen şeklinde kıvrımlı mıydı? @hakan_emre
Ozan Usta kıvrımlı olanların otomatik viteslilerde, yuvarlak olanların düz viteslilerde kullanıldığını söylemişti. Ben de alt takım bakımı yaptırdığımda guzudan çıkan iç aksın yeşil kısmı yuvarlaktı. o_O

Tek fotoğraf bunu bulabildim (sarı yuvarlakla işaretli yer):

IMG_1819.jpg

Bu da temsili fotoğrafı:

OA_12831496.jpg

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu yeni aldığın iç aksların da dış kısmı (resimde görünen eskilerin yeşil renkli yerleri gibi) üçgen şeklinde kıvrımlı mıydı? @hakan_emre
Ozan Usta kıvrımlı olanların otomatik viteslilerde, yuvarlak olanların düz viteslilerde kullanıldığını söylemişti. Ben de alt takım bakımı yaptırdığımda guzudan çıkan iç aksın yeşil kısmı yuvarlaktı. o_O

Tek fotoğraf bunu bulabildim (sarı yuvarlakla işaretli yer):

Ekli dosyayı görüntüle 18216

Bu da temsili fotoğrafı:

Ekli dosyayı görüntüle 18217
Emin değilim ama yuvarlak değildi abi, çıkan yeşillere benziyordu ama tam olarak hatırlamıyorum
Buarada benim eski guzu otomatikten dönmeydi :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Emin değilim ama yuvarlak değildi abi, çıkan yeşillere benziyordu ama tam olarak hatırlamıyorum
Buarada benim eski guzu otomatikten dönmeydi :)

Yakaladım o zaman. :harika: Tam döndürememişler demek ki. :koptum:
Kafamızı hiç karıştırmayalım, demek ki otomatik olanların iç aks kafaları üçgen şeklinde kavisli, düz viteslilerin yuvarlak diyebiliriz. ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yakaladım o zaman. :harika: Tam döndürememişler demek ki. :koptum:
Kafamızı hiç karıştırmayalım, demek ki otomatik olanların iç aks kafaları üçgen şeklinde kavisli, düz viteslilerin yuvarlak diyebiliriz. ;)
Ben aksları komple değiştirmişlerdir diye düşünüyorum. Otomatik aksları manuele göre ayarlanabilirmi hiç araştırmadım. Otomatik aracın radyotörünü maunele uyarlıyorlar ama onu biliyorum :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben aksları komple değiştirmişlerdir diye düşünüyorum. Otomatik aksları manuele göre ayarlanabilirmi hiç araştırmadım. Otomatik aracın radyotörünü maunele uyarlıyorlar ama onu biliyorum :)
Sanırım (yanılıyor da olabilirim) aks mesafesinde (uzunluğunda) değişiklik oluyor sadece.

Radyatör olayı da çok basit aslında, otomatik radyatörü ile manuel radyatörü aynı boyutlarda ve küçük bir fark dışında tamamen aynı. O fark da otomatikler için radyatörde ekstra yağ soğutucusu giriş ve çıkışı var. Fabrikasyon olarak otomatik radyatörlerinde bu giriş ve çıkış kapalı olarak geliyor. Yani alıp direkt olarak manuelmiş gibi takılabiliyor. Otomatik için de bu giriş ve çıkış açılarak bağlantıları yapılıyor. Yani biri size manuel diye otomatik radyatörü getirse, detayı bilinmiyorsa direkt olarak manuel radyatörü sanırsınız. :) 626'lar için manuel radyatörü piyasada pek yok. Her ikisi için de çoğunlukla otomatik radyatörü getirtiliyor çünkü otomatik radyatörü iki şanzıman için de uygun oluyor. Örneğin benimkinin üzerinden çıkan otomatik radyatörü, takılan yine otomatik radyatörü. :)

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Arkadaşlar 2000 model 626 da direksiyon ve pedaldeki titremeyi gideremedım, jant akis kafaları on düzen elden gecti. Sıfır CMS jant taktıırdım hatta. Balans kac kere yaptırdım, 110-120 den sonra yuksek hızlarda titreme var, aks mili duzelttırmeyı dusunuyorum, ıkı mil var heralde, ne olabılır baska

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadaşlar 2000 model 626 da direksiyon ve pedaldeki titremeyi gideremedım, jant akis kafaları on düzen elden gecti. Sıfır CMS jant taktıırdım hatta. Balans kac kere yaptırdım, 110-120 den sonra yuksek hızlarda titreme var, aks mili duzelttırmeyı dusunuyorum, ıkı mil var heralde, ne olabılır baska
Değişen iç aks kafaları mı? Dış aks kafaları mı?

Malum titreme iç aks kafalarından kaynaklı olabilir, aks millerinde eğrilik olup olmadığını her usta anlar mı bilmiyorum. İstanbulda "Tamaks" diye bir dükkan var aksları söküp o ustaya yollayabilirseniz çözüm bulur diye düşünüyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Fren disklerine bakıldı mı?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
3 nolu Motor kulağı veya şanzıman kulağı da işlevini yitirmiş olabilir. Kulak bozulduysa da aynı etkiyi yaratıyor.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aynı dert benim faşoda da başladı...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Titreme değil deSanki tırtıklı yolda gidiyorsun gibi..

Üst Alt