Mazda 6 GH (2007-13) Frene Basınca Titreme ve Ses

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Parça gelmiş cuma günü akşam aradılar,bugun sabah servise verdim,çok merak ediyorum nasıl olacak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi olur diyelim öyle olsun... O0

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İşlemleri yapmışlar akşam pazarlığa çağırdılar.poryalar,diskler ve bilyalar değimiş, 1550 tl fiyat çıkarttılar yarısını karşılayacaz dediler bayağı tartıştım,enson 350 tl ye kadar düştüler daha fazla sinirlerimi bozmak istemedim ödedim çıktım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşlemleri yapmışlar akşam pazarlığa çağırdılar.poryalar,diskler ve bilyalar değimiş, 1550 tl fiyat çıkarttılar yarısını karşılayacaz dediler bayağı tartıştım,enson 350 tl ye kadar düştüler daha fazla sinirlerimi bozmak istemedim ödedim çıktım.

İyi olsun derken, bu 350 Yeni Türkiye Lirasını kast etmemiştim ama... :( Allah'a havale et geç bence...

Allah kazasız günlerde kullanmak nasip etsin.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hiç olmazsa 1500 tl lik parça değişmiş oldu tek tesellim bu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun diyelim. Bazen Allah'a havale etmekten başka bir şey kalmıyor.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Geçmiş olsun önemli olan sıkıntınızin geçmiş olması umarım geçmiştir

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Titreme kesildi,ancak frene basinca cok fazla ses cikiyor,ozellikle geri geri gelirken fren yapinca dahada artiyor.acaba disk yeni oldugundan balatanin alismasi mi gerekiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Titreme kesildi,ancak frene basinca cok fazla ses cikiyor,ozellikle geri geri gelirken fren yapinca dahada artiyor.acaba disk yeni oldugundan balatanin alismasi mi gerekiyor

Genelde; yeni balatanın ve disklerin alışma sürecinde bu tarz seslerin olduğu söyleniyor, bir süre sonra kesilmesi gerekir diye tahmin ediyorum...

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Balatalar degismedi,arabayi ilk alirkenki bakimda degistirmisler.simdi gerek yok dedi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güle güle kullan, 350 yi çok kafana takma vardır bu işte de bir hayır. Ses bir süre sonra kesilmezse uğra mutlaka ustaya

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Normal fren yaparkenki ses biraz kesildi ama,geri geri giderken fren yapınca olan ses devam ediyor farklı bir ses uğultu gibi.oda geçer heralde,utanıyorum valla bi daha götürmeye

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Normal fren yaparkenki ses biraz kesildi ama,geri geri giderken fren yapınca olan ses devam ediyor farklı bir ses uğultu gibi.oda geçer heralde,utanıyorum valla bi daha götürmeye

O sesin sebebi büyük ihtimalle şu;

Yeni diskler aracın ileri yönüne göre yapılan frenlemeye göre aşınıyor ve alışıyor ancak geri geri gittiğinde yapılan fren bu aşınmanın ve alışmanın tam tersi yönünde olduğundan dolayı değişik ses yapıyor...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Balataların markası ne?
Bence aşınma şekli yeni disklerde uyum sağlamadığı için balata bir müddet eriyip disk ile yek vücut oldunmu sorun kalkar diye düşünüyorum :)
Balataların markasını sormamın sebebi kale marka balataların yapısı çok sert ve orj balatanın yapısında değil hem diski çiziyor hemde ses yapıyor...
Titreme gittiyse sevindim seste gidecektir zamanla
Yalnız bu disk tornalatma işine sonuna kadar karşıyım güvenlikle alakalı konularda ucuza kaçınılmamalı incelen diskler fren verilerini bile değiştiriyor...sizin durum biraz farklı şekillenmiş genel olarak söylüyorum :)

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Balatanin markasini bilmiyorum ya ilk alirken yenilemislerdi serviste

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar kafama bişe takıldı,Ford ve Mazda nın 2009 a kadar birçok modelde ortak üretim yaptığı söyleniyor.Mondeo ve mazda-6 da bu kategorinin içinde görünüyor...Hangi parçalarda benzer acaba,bulamadıklarımızı forddan tedarik edebilir miyiz acaba.mesela fren diski ve balata gibi parçaları :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar kafama bişe takıldı,Ford ve Mazda nın 2009 a kadar birçok modelde ortak üretim yaptığı söyleniyor.Mondeo ve mazda-6 da bu kategorinin içinde görünüyor...Hangi parçalarda benzer acaba,bulamadıklarımızı forddan tedarik edebilir miyiz acaba.mesela fren diski ve balata gibi parçaları :)

Evet temin edebilirsin, zaten çoğu parçanın üzerinde; FOMOCO ibaresi var yani; Ford Motor Company

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
O zaman sıkıntı yapmıyorum bundan sonra hiç...Yaşasın ford-mazda kardeşliği

Üst Alt