Mazda 6 GG (2002-08) Navigasyon Hakkında

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
aux çıkışı kesin vardır , sende aux girişi olması gerekiyor (varmı?) ordan çözersin işi.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
aux çıkışı kesin vardır , sende aux girişi olması gerekiyor (varmı?) ordan çözersin işi.
Cihazın içerisinde L716 bağlantı yerini lehim yaparak çalışmıştı aux adaptörü :)

Kablolara baktığımda audio ses kablosu gördüm ve bu kablonun bağlanacağı yer orjinal sistemde yok inşallah aux kablosundan sesi verir

HTB14qNwOXXXXXbMXXXXq6xXFXXX9.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aux çıkından ses verir tabiki de... Zaten elemanın amfi var mı? Diye sorma sebebi bu bence... Aux'tan doğrudan hoparlörlere versen ses gelmez ya da cihaz yanar... Aux'tan amfi'ye giriş yapılarak oradan hoparlörlere gidecek... :)

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Aux çıkından ses verir tabiki de... Zaten elemanın amfi var mı? Diye sorma sebebi bu bence... Aux'tan doğrudan hoparlörlere versen ses gelmez ya da cihaz yanar... Aux'tan amfi'ye giriş yapılarak oradan hoparlörlere gidecek... :)
Sağol Veli abi kafamdaki soru işaretleri gitti sayende :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sağol Veli abi kafamdaki soru işaretleri gitti sayende :)
Şöyle düşünelim olayı;

Eskiden Walkman vardı ve kulaklık ile gümbür gümbür müzik dinleyebiliyorduk, fakat kulaklık yerine hoparlöre bağlayınca ses gelmiyordu veya tatmin edici değildi. Ya da günümüze uyarlarsak, minik mp3 çalarları kulaklık ile dinleyebiliyoruz ancak hoparlöre bağlansa ses vermez ya da bir süre sonra çıkışları yanar... :)

Bu cihaz da aynı mantıkla çalışıyor bence.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aklıma geldi, aux'tan çıkış stereo olması için fotoğraftaki üründen kullanman gerekiyor... Stereo aux girişi ve amfi'ye gidecek olan çift ucun da stereo olması şart. Diğer türlü mono olur ve müzik tat vermez...

243818573_tn30_0.jpg

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
@özer bu cihaz muhtemelen makyajlı kasa için :)
Açılır kapanır cihazın açıklamasında 2002-2005 arası modellerde L716 bağlantısını lehim yapmak gerekiyormuş çalışma sistemi
benim aldığım cihazla aynıysa aux adaptörü için bende lehim yapmıştım o zaman kabloları takınca çalışacak :)

A9eTd.png

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Görüntü harika, işlevi nasıl ? Güle güle kullan

Ses çıkışı olumsuz yönde çok etkilendi mi?

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun Özer. Yakışmış... :) Toplam maliyet nedir, anfi sorunu oldu mu?

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Görüntü harika, işlevi nasıl ? Güle güle kullan

Ses çıkışı olumsuz yönde çok etkilendi mi?

Dokunmatik ekran çok hassas hoşuma gitti diğer özelliklerini kurcalama fırsatım olmadı.
Ses kalitesinde herhangi bir değişiklik olmadı orjinal sistem korundu :)

Güzel olmuş yakışmış güle güle kullan abi.

Sağol Mustafa :)

Güle güle kullan @özer kumandası var mı?

Sağol Murat kumanda yok dokunmatik :)

Kumanda ihtiyaç gibi.

Hayırlı olsun çok şık duruyor. @özer

Sağolasın :)

Çok güzel olmuş hocam beğendim

Sağolasın :)

Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun Özer. Yakışmış... :) Toplam maliyet nedir, anfi sorunu oldu mu?

Sağol Veli abi 1440 tl gümrük vergisi dahil ödedim 150 tl montajına verdim biraz fazla oldu ama benim yapabileceğim iş değilmiş :)
Amfiye gerek kalmadı Veli abi ilk etapda bağlantılar yapıldı cihaz aux moduna geçmedi montajı yapan usta işin ehliymiş ki; kullanmakta olduğum aux adaptörüne cihazdan gelen üç tane kabloyu takarak aux'dan sesi almayı başardık :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159

Üst Alt