Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Otomatik Şanzıman Tamiri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu dışı mı olacak bilemiyorum affınıza sığınarak mazda 3'lerde kullanılan yine 4 ileri olan şanzıman nasıl bilgisi olan var mı? Sorun/masraf/maliyet bakımından?

10 aydır kullanıyorum ve genel anlamda çok memnunum, herhangi bir sorun/sıkıntı yaşamadım...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
10 aydır kullanıyorum ve genel anlamda çok memnunum, herhangi bir sorun/sıkıntı yaşamadım...
Aga benim endişem sorun çıkarsa neyle karşı karşıya kalırım? Yani limitler ne olur? Arkadaşım cmax için yanlış hatırlamıyorsam ya 11 ya da 13 bine maal oldu! Bildiğim bir kabus!!! 1-3 bin arası neyse de 10 bin küsürler çok dehşet paralar (benim için)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aga benim endişem sorun çıkarsa neyle karşı karşıya kalırım? Yani limitler ne olur? Arkadaşım cmax için yanlış hatırlamıyorsam ya 11 ya da 13 bine maal oldu! Bildiğim bir kabus!!! 1-3 bin arası neyse de 10 bin küsürler çok dehşet paralar (benim için)

Herkes için o rakamlar yıkım olur, çıkma bulmak daha mantıklı...

Kalkisi nasil ustad.

Acımazsan guzuya gayet şahane...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
11-13 ? Aracin kaput ici komple degisti sanirim
Yok Faruk bey, otomatik şanzımanı sadece, sıfırı 18000 binmiş, sandık diye tabir edilen, arkadaşta tüm parçalar sıfırdan alınarak toplattı, yani yine garantili oldu, ama ya 11 ya 13 bin tuttu, endişem bu...

farukdumlu

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gecmis olsun baskanim.1500 tl ye bakimi yapildi.17 yasindaki araca.uzucu :)

farukdumlu

Katılımcı
Veli abi duz vitese oranla ayni mi denediniz mi.yani wolkswagen deki gibi dsg de duz ile otomatik arasindaki farki bitirdi.mazdadaki basari ne durumda. Tesekkur ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi duz vitese oranla ayni mi denediniz mi.yani wolkswagen deki gibi dsg de duz ile otomatik arasindaki farki bitirdi.mazdadaki basari ne durumda. Tesekkur ederim

İşin teknik boyutunu çok bilmiyorum Faruk, ama otomatik olarak 5 vitesin üzeri bana mantıklı gelmiyor... Ülkemize gelen ilk DSG'ler 7 vitesti ve özellikle dizel motorlarda uyum sağlayamadığı için ya şanzıman arızası veriyordu ya da segman şakırtısı geliyordu bolca... ;)

Düşün; ayağını gazdan çekiyorsun ve araç 60 km hız ile 7.Viteste... Gaza basma şiddetine göre de şanzıman çalışmaya başlıyor, az basarsan en kötü 5. vitese düşüyor (bu bile yanlış) ve motor devirsiz devirsiz toparlamaya çalışıyor, bu arada olan motora oluyor haliyle... :)

Ben genel anlamda memnunum demiştim... 5 vites olabilirdi ama şu haliyle de 4'ten sonra az biraz daha vites atıyor (buna buçuk diyorlar) rahatlama oluyor...

2.Viteste 120'yi gördüm, acıdım fazla basmadım... 4.Viteste 170'i gördüm ki, 6000 devire bile gelmemişti...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
En az 5 şart, 6 karar bence, ama dsg deki gibi 70 80 de 6 da, 7'de olmayacak :) 4 ileri otomatik ye sıkıntı, mesele gitmesinde değil, her türlü gidiyor ona şüphe yok ama ekonomik olmuyor işte...

farukdumlu

Katılımcı
Proplem o iste meric bey.120 ile mazda 3 2000 devirde iken ben lantis ile 2500 devirdeyim.0.5000 devir 100 km menzilde minimum 2-3 lt extra yakar bence.sizce ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Birde böyle bir kadran var ama yapabilmek için epey uğraşmak gerekiyor... :)

Ekli dosyalar

• IMG-20150207-WA0004.jpg
    IMG-20150207-WA0004.jpg
    36.2 KB · Görüntüleme: 55

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Proplem o iste meric bey.120 ile mazda 3 2000 devirde iken ben lantis ile 2500 devirdeyim.0.5000 devir 100 km menzilde minimum 2-3 lt extra yakar bence.sizce ?
Cidden mi? Benim 1.8 112 hp pejo 306 4 ileri otomatik 4.vites te 3000 devir ve hız yaklaşık 120! En çok ta LPG ile 190'a çıktım ve gitmedi daha fazla yol da vardı, dibine kadar bastım gaz pedalının ama son hız 5600 devirde 190 oldu, yarım saatten fazla böyle gittim, 170-190 arası oldu en çok... Bu da gösteriyor ki Japon da Japon :)

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Japon'dan yana tereddütüm yok yanlış anlaşılmasın! Ayrıca benim fransız tenekesi 22 kuruş yakıyor lpgde, mecburi şartlardan aldım ama maddi durumdan ötürü beklemedeyim... piyasa çok uçtu, şu an otomatik vites, pert kayıtlı bir mazda 3 peşindeyim bu hafta içinde benim pejo giderse alacağım nasipse, bu yüzden soruyorum otomatik viteste sorun varsa ya da çıkarsa diye... çok özledim yeniden bir Mazda'ya binmeyi inanın. Lantis çok kovaladım ama eşimi ikna edemediğim gibi kendim de artık sınıf atlamayı istiyorum, ilk etapta bir mazda 3, sonrasında 6 ya da rx8 Allah nasip ederse...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt