Mazda 3 BM Skyactiv Genel İnceleme

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
[member=97]ktaskan[/member] yazdıklarına ek olarak fazladan yazabileceğim bir şey yok. Aracın artıları zaten ortada. Ben de 3 4 aylık sancılı bir araç arama/araştırma sürecinden sonra ilk gördüğüm an karar vermiştim Mazda 3 almaya ve çok şükür aldım da. 4500 km deyim şu an ve herşeyinden memnunum bir tek konu hariç :(

Servise de götürüp göstermeme rağmen sağ ön taraftan anlam veremediğim küçük bir tıkırtı geliyor. Zamanla geçeceğini umuyorum ancak geçmezse de artık alıştım sayılır, zaten müzik sesi varsa araçta bu sesi bastırıyor. Lakin, emin olmamakla birlikte bu sesin sadece HB araçlarda şikayet konusu olduğunu düşünüyorum. Bence alacaksanız beyaz sedan alın ve de yine son bir önerim de fırsatınız ve imkanınız da varsa almışken Power modeli alın, kesinlikle pişman olmazsınız.

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Evet ben de power düşünüyorum, şöyle bir tereddüdüm de var aslında power sence mi yoksa sence fiyat farkı ile navigasyon ve deri koltuk mu ekletsem diyorum.

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Aracın multimedia sistemine telefonu bağladığımızda navigasyonu da kullanabiliyormuyuz?

limpony

Katılımcı
Mazda 3 2014 sahipleri belki taktırmışlardır diye soruyorum... İç lambaları, bagaj içi lambasını led yapmak istiyorum aliexpress den tavsiyeniz varmı? birde bizim iç lambaların boyunu nereden öğrenebilirim...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Telefonu bağladığınız zaman navigasyonu oraya aktarma gibi bir seçenek yok. Power mı Power sense mi derseniz bence power. Ama tabi kullanıcıya göre değişir. Ben sizin yerinizde olsam dediğiniz gibi aradaki farkı deri koltuğa verirdim ama navigasyon için aynı şeyi söyleyemicem. İçinde navigasyon sistemi olan bir araçta sadece bir sd kart için o kadar para vermeye değmez. Biraz daha beklerseniz bu kart sisteminin kırılacağını umuyoruz. Hem kendimiz üstünde çalışıyoruz hemde yabancı forumlardan bunu takip ediyoruz. Tabiki karar yine sizin.
Aracın multimedia sistemine telefonu bağladığımızda navigasyonu da kullanabiliyormuyuz?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet ben de power düşünüyorum, şöyle bir tereddüdüm de var aslında power sence mi yoksa sence fiyat farkı ile navigasyon ve deri koltuk mu ekletsem diyorum.

Bence sense olmasa da olur, donanım her zaman iyidir tabi ama olmazsa olmaz şeyler değil
-Şerit değiştirme uyarı sistemi/ TR yollarında gereksiz ve yararlanılması zor
-Uzun far kontrol sistemi / Hiç bir eksikliğini hissetmezsiniz galiba
-Adaptif ön far sistemi / Bu güzel bir şey
-Mazda radar hız kontrol sistemi / olmasa da olur
-Akıllı fren desteği / bana göre değil

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Aliexpreste olanlar biraz uyduruk, ebay'de bakabilirsiniz. Ben ordan almıştım Amerikadan geldi ürünler. Gayet başarılı, hem iç aydınlatmalar, hemde plaka.
Mazda 3 2014 sahipleri belki taktırmışlardır diye soruyorum... İç lambaları, bagaj içi lambasını led yapmak istiyorum aliexpress den tavsiyeniz varmı? birde bizim iç lambaların boyunu nereden öğrenebilirim...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
[member=97]ktaskan[/member] aldı ebaydan, bu konuda ebay biraz daha pahalı ama çok sağlam ve cuk oturan ürünler gönderiyor.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ben bu arkadaştan almıştım. Ürünün linkini verdim hem ürünler orjinal hemde satıcı güvenilir. Rahatlıkla alabilirsiniz. Bülent [member=56]ezmocesteri[/member] içinde buradan sipariş verdik.

http://www.ebay.com/itm/8x-White-LED-lights-interior-package-kit-2014-Up-Mazda-3-Mazda3-MT1W-/390817624287?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AMazda&vxp=mtr&hash=item5afe8bb0df

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Evet navigasyon 1800 tl civarında, madem üzerinde çalışmalar var beklemekte fayda var o vakit.

limpony

Katılımcı
Telefonu bağladığınız zaman navigasyonu oraya aktarma gibi bir seçenek yok. Power mı Power sense mi derseniz bence power. Ama tabi kullanıcıya göre değişir. Ben sizin yerinizde olsam dediğiniz gibi aradaki farkı deri koltuğa verirdim ama navigasyon için aynı şeyi söyleyemicem. İçinde navigasyon sistemi olan bir araçta sadece bir sd kart için o kadar para vermeye değmez. Biraz daha beklerseniz bu kart sisteminin kırılacağını umuyoruz. Hem kendimiz üstünde çalışıyoruz hemde yabancı forumlardan bunu takip ediyoruz. Tabiki karar yine sizin.

Kerem kardeş bizim iç lamba boyutlarını nereden öğrenebilirim?... Sen led lamba aldın mı ?

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Otomatik ayna katlaması ve karşılama aydınlatması ekleten oldumu?, randımanlı çalışıyorlar mı ikisi toplam 500 tl gibi bir fark yaratıyor olabilir gibi geldi bana.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kullanma kitapçığında bütün lambaların özellikleri var. Evet ben bütün aydınlatmaları led yaptım, paylaştığım linkteki ürünü aldım.
Kerem kardeş bizim iç lamba boyutlarını nereden öğrenebilirim?... Sen led lamba aldın mı ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Burada yazmış hocam, aşağıdaki linkte var

Ben bu arkadaştan almıştım. Ürünün linkini verdim hem ürünler orjinal hemde satıcı güvenilir. Rahatlıkla alabilirsiniz. Bülent [member=56]ezmocesteri[/member] içinde buradan sipariş verdik.

http://www.ebay.com/itm/8x-White-LED-lights-interior-package-kit-2014-Up-Mazda-3-Mazda3-MT1W-/390817624287?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AMazda&vxp=mtr&hash=item5afe8bb0df

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Siz bilirsiniz ama bence gereksiz. Ayrıca ayna katlama zaten içerideki bir düğme il yapılabiliyor. Aydınlatma için ise zevk meselesi. Bence yine gereksiz :)
Otomatik ayna katlaması ve karşılama aydınlatması ekleten oldumu?, randımanlı çalışıyorlar mı ikisi toplam 500 tl gibi bir fark yaratıyor olabilir gibi geldi bana.

obi_van

Sessiz

Aşağıdaki linkteki led lambaları geçen hafta siparişini verdim, haftaya elime geçer diye düşünüyorum. bunlar iç aydınlatma da olan 3 ampul için. taktığımda resimlerini paylaşırım.

http://www.gearbest.com/led-light-bulbs/pp_52543.html

Plakalık,torpido, bagaj ve geri vites lambaları içinse aşağıdaki ledleri aldım:

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-8-beyaz-smd-ledli-t10-tip-park-ampulu-85d038/productDetails.aspx?productId=otm85d038&categoryId=20024643

obi_van

Sessiz
Siz bilirsiniz ama bence gereksiz. Ayrıca ayna katlama zaten içerideki bir düğme il yapılabiliyor. Aydınlatma için ise zevk meselesi. Bence yine gereksiz :)

Merhabalar,
Bende aracı ilk aldığımda ayna katlama hakkında Kerem bey gibi düşünmüştüm. Ancak aracı 10-15 gün kullandıktan sonra otomatik ayna katlamayı taktırmadığıma pişman oldum, servise sipirişini verdiğim orjinal alarm geldiğinde alarm ile beraber ayna katlama modülünüde taktırdım.

Nedenine gelince eğer benim gibi aracınızı trafiğin yoğun olduğu yerlere yolun kenarına park ediyorsanız, araçtan inmeden aynaları içerdeki butonla kapattığınızda aracın arkasından gelen araçları göremeden kapıyı açmak zorunda kalırsınız. Bu şekilde 2-3 defa tehlike atlattıktan sonra ayna katlama modülünü taktırana kadar içerden aynaları bir daha kapatmadım. Bana göre içerdeki ayna butonu sadece dar yerlerden geçerken aynaları yerimizden uzanmadan kapatabilmemize yararı var.

Şu an ise çok rahatım, araçtan inip kapıları kiltlediğim anda aynalar otomatik olarak kapanıyor.Marşa basıp aracı çalıştırdığımda da tekrar açılıyorlar.

Ayak aydınlatmasını ise işinin ehli bir oto elektrikçide taş çatlasın 40-50 TL ye istediğiniz renkte led ile yaptırabilirsiniz.

Üst Alt