Mazda 3 BL Ayak Altına ve Bagaja Led Şerit Uygulama

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Karsilama isigi icin ek alinmasi gereken soket
Screenshot_2017-06-03-19-21-30-714.jpeg

BL icin bu soket direksiyon altinda sol ust kosede

BM de bagajda (bagajd ne isi varsa)

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Evet arkadaşlar arabanın icabına baktım :)Led olayını yaptım yanıyordu. Sonra ne olduysa Otomatik kapılar çalışmıyor şuanda. Kumadadan bastığımda sinyaller yanıyor ama hareket yok. Kodlama işe yaramadı. Ekranda kapılar açık uyarısı veriyor. Sigortalar sağlam. Ve iç aydınlatmalar kapılar açıkken yanmıyor ama normal on konuma getirince yanıyor. Sizce neden olmuş olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Evet arkadaşlar arabanın icabına baktım :)Led olayını yaptım yanıyordu. Sonra ne olduysa Otomatik kapılar çalışmıyor şuanda. Kumadadan bastığımda sinyaller yanıyor ama hareket yok. Kodlama işe yaramadı. Ekranda kapılar açık uyarısı veriyor. Sigortalar sağlam. Ve iç aydınlatmalar kapılar açıkken yanmıyor ama normal on konuma getirince yanıyor. Sizce neden olmuş olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

-Aydinlatmanin yanmamasi normal cunku kapilar uzun sure acik kaldi ve isiklar aku koruma olarak kapandi.

-o soktugun soket ve etrafini cok iyi kontrol etmen gerek.
-elini surmeden once normaldi hersey eli surunce oldu elini surdugun yerlere bak devamli tekrar tekrar bak bi dusun analiz et bisey temaz etmiyor sikinti onda kaynaklaniyor.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
-Aydinlatmanin yanmamasi normal cunku kapilar uzun sure acik kaldi ve isiklar aku koruma olarak kapandi.

-o soktugun soket ve etrafini cok iyi kontrol etmen gerek.
-elini surmeden once normaldi hersey eli surunce oldu elini surdugun yerlere bak devamli tekrar tekrar bak bi dusun analiz et bisey temaz etmiyor sikinti onda kaynaklaniyor.
Tekrar tekrar baktım. Üstüne üstelik farlar da yanmıyor. Far sensörü çalışıyor. Göstergelerde farların açık işareti yanıyor ama farlarda ışık yok. Arkalar da çalışmıyor. Frenler ve sinyaller çalışıyor. Yarın servis yolu gözüktü.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arabanın elektrik aksamını çıldırttınız en sonunda :p İhmale gelmez bakmak lazım, muhtemelen bağlantı yaparken bir şeyler eksik ya gereksiz yapılmış, sök her şeyi bak bakalım kuzu normale dönecek mi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kısa devre yaptırmadın inşallah.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kısa devrelik bi durum oldumu bilmiyorum ki. Sigortaların hepsi sağlamdı ana sigortaları bilmiyorum. Led kablo uçları birbirine dokunmuş olabilir ama atan sigortada yok. Artık yarın anlaşılır. Herşeyi söktüm
Aydınlatma nın değmesiyle kısa devre olmuyor. Direk modül bozuluyor. Servis direk modül değişecek der, tavsiyem elektrik ustasına başvurmandır.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Aydınlatma nın değmesiyle kısa devre olmuyor. Direk modül bozuluyor. Servis direk modül değişecek der, tavsiyem elektrik ustasına başvurmandır.
Servis tanıdık olduğu için tamirlik bi durum var ise yaparlar. Yoksa değişirler Artık bakalım arasına ne kadar sıkışmış :)

Üst Alt