Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Impressive Hakkında

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Aciyim simdi size kapagi bakalim nr cikcak icinden :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
@kadir bey kapagin alti buyrun:cool:

image.jpg
image.jpg
image.jpg

image.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Ellerine sağlık @ozgur35.

beyin soket kabloları kapaksızda ulaşım çok basit örnek resimden belli ama kapaksız model için matkap şart o perçinleri patlatmak lazım.

Bide resimden görüldüğü gibi o kadar kablo var ama altında bi destek yok kapaksız olanlarda yanılmıyor isem bi destek var.

BL kasa için aslında 2 tane kasa kodu var bi ara bakıp yazarım.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
İphone 5 le de cektim simdi. Yoldan gecen bi vatandastan rica ettim cekti atti resimleri hersey sizin icin :D kaliteli cekim yapmak lazim

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

sefa80

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
arkadaşlar merhabalar yaklaşık 6 aydır araç araştırması sonucu mazda 3 almaya karar verdim,bütçem 55 civarı(+-2) bu fiyata c segmentte alabileceğim en iyi araç olduğuna karar verdim,araçtan beklentilerim öncelikle güvenlik konfor performans,2.elinin zayıflığını biliyorum fakat araca uzun süreli binme niyetindeyim,benim için önemli bir kriter değil.Çok çeşitli arabalarımız oldu ama şahsıma ait ilk araba olacak,ondan titiz davranıyorum,kafama takılan bir kaç konu var.
1=2009-2010 modellerin 11-12 ye göre daha fazla donanımlı olduğunu okudum doğru mudur?(impressive)
2=Otomatik araçlarımız çok oldu,ve kullanmaktan çok keyif alıyordum,fakat yakıt tüketimini göz önünde bulundurarak manuel tercih etmeyi düşünüyorum(mazdanın otomatiğinin sorunsuzluğunu çok duymama rağmen)sizce doğru mu tercih yapıyorum?
3=Bütçem doğrultusunda temiz düşük km li bir araç bulmam mümkün mü?
Şimdiden teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomatik ile manuel arasında 1 litre yakıt farkı var, tercih senin tabi ki... Bütçen ile 2010-11 model impressive rahatlıkla bulursun. Bl kullanmadığım için donanım farkını tam olarak bilmiyorum ama var. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bütçeniz doğrultusunda temiz araç bulmanız mümkün, sabırla takip etmek lazım, sebebi sadece yakıtsa benim tercihim otomatik olurdu, manuel olunca dağlar kadar yakıt farkı olmayacak, doğrudur makyajsızlar daha donanımlı, makyajla birlikte bazı donanım değişiklikleri oldu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Makyajlının görünüş harici ne farkı var? Dışı farkedilemeyecek değişikliklerle daha güzel, ama içi daha kara ve anahtardan cam ve sunroof kapatma yok?
Avradın makyajlısı , arabanında makyajlısı :)

Sunroof hariç ekleme yapılır camlara.
Bide cam düğmeleri aydınlatmalı.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ustanın dediğin ufak tefek farklar vardı.
Mesela arka tampon reflektörünü makyajlıda sökmeneden makyajsızda sökerek değiştiriyormuşsun.
Bunun gibi ufak tefek bişeyler saymıştı ama ne kadar önemli tartışılır :)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Avradın makyajlısı , arabanında makyajlısı :)

:D:D:D doğru diyorsun Kadir :)))

Aradaki farklara gelecek olursak, yalıtımda yapılan iyileştirmeler ön ve arka tampon değişiklikleri, gösterge aydınlatmaları, aerodinamik iyileştirmeler ve bir kaç rötuş... Bende 2011 kasa var makyajlının yalıtım farklarını bende merak ediyorum açıkcası, ayrıca makyajlı ön tamponları çok başarılı buluyorum. (Makyajsız arka tampon bence daha iyi- tabi bunlar kişisel zevkler herkes de farklılık gösterebilir)

Başka bir siteden alıntı ile aradaki farklar....
"Makyajın kapsamında aracın sürüş karakterini etkileyen dokunuşlar da bulunuyor. Döşeme altı takviyesiyle gövde tokluğu artırılıp yol gürültüsü azaltılırken, amortisörler de düzgün olmayan yüzeylerde yol tutuş becerisini artıracak şekilde ayarlandı. Direksiyon sisteminde de iyileştirmeler yapılan Mazda 3 tok bir sürüşe sahip ve sürüş karakteri olarak daha çok sportiflik sunuyor."

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
:D:D:D doğru diyorsun Kadir :)))

Aradaki farklara gelecek olursak, yalıtımda yapılan iyileştirmeler ön ve arka tampon değişiklikleri, gösterge aydınlatmaları, aerodinamik iyileştirmeler ve bir kaç rötuş... Bende 2011 kasa var makyajlının yalıtım farklarını bende merak ediyorum açıkcası, ayrıca makyajlı ön tamponları çok başarılı buluyorum. (Makyajsız arka tampon bence daha iyi- tabi bunlar kişisel zevkler herkes de farklılık gösterebilir)

Başka bir siteden alıntı ile aradaki farklar....
"Makyajın kapsamında aracın sürüş karakterini etkileyen dokunuşlar da bulunuyor. Döşeme altı takviyesiyle gövde tokluğu artırılıp yol gürültüsü azaltılırken, amortisörler de düzgün olmayan yüzeylerde yol tutuş becerisini artıracak şekilde ayarlandı. Direksiyon sisteminde de iyileştirmeler yapılan Mazda 3 tok bir sürüşe sahip ve sürüş karakteri olarak daha çok sportiflik sunuyor."
Madde madde bilmemekle birlikte 134 noktada iyileştirmeler olduğunu servisten duydum.

Üst Alt