Mazda 3 BL (2009-13) İmpressive 60 Bin Bakımı Hakkında

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yag
Yag filtresi
Polen filtresi
Hani hava filtresi?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Yag
Yag filtresi
Polen filtresi
Hani hava filtresi?
Ben de anlamadim yag degismis polen filtresi degismi bi de iscilik bole 60 bin bakimi mi olur hicbisey yapmamislar ki

Ben de anlamadim yag degismis polen filtresi degismi bi de iscilik bole 60 bin bakimi mi olur hicbisey yapmamislar ki
Bence araciniz hala periyodik bakimsiz hicbisey yapmamislar 40 bin bakimi yaptim 600 tl martta yapilan islemler .bakim bole olur konya servisi sanayi isi yapmis yag su degistir bitti.
image.jpg
image.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilmediğiniz konularda bu şekilde yorum yapmayın lütfen arkadaşlar... Belki hava filtresi yakın zamanda değişti, kontrol edildi değişime gerek kalmadı, bunu bilmiyoruz veya neden değişmediğini bilmiyoruz veya gerçekten hata mı var bilmiyoruz...

Ayrıca; Özgür senin faturaya yansıtarak alınan ücretler mi doğru olanı... Cam sabunu, cam sil, aksam temizleyici vs. bana göre de bunlar gereksizce faturayı şişiren şeyler... Son paylaştığın fotoğraf ile eleştirmiş olduğunuz bakım arasında ne fark var? Sadece hava filtresi değil mi...

:cool:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bilmediğiniz konularda bu şekilde yorum yapmayın lütfen arkadaşlar... Belki hava filtresi yakın zamanda değişti, kontrol edildi değişime gerek kalmadı, bunu bilmiyoruz veya neden değişmediğini bilmiyoruz veya gerçekten hata mı var bilmiyoruz...

Ayrıca; Özgür senin faturaya yansıtarak alınan ücretler mi doğru olanı... Cam sabunu, cam sil, aksam temizleyici vs. bana göre de bunlar gereksizce faturayı şişiren şeyler... Son paylaştığın fotoğraf ile eleştirmiş olduğunuz bakım arasında ne fark var? Sadece hava filtresi değil mi...

:cool:
haklısınız Veli abi

bunda sonra servıse gıderken yagımı 4 lt olarak olarak alıcam 100 tl fıyatı castrol 5 30 . servıs 4 lt x 50 tl den 200 tl yapıstırıyor fatura ne gerek var. yagımı kendım goturcem artık. Polen fıltre mı de ınternneten alıcam nıye ıkı katı fıyat verıyım kı Velı abı faturayı sısıyor dıyınce gercekten dogru malzemımı kendım alıcam artık

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bunda sonra servıse gıderken yagımı 4 lt olarak olarak alıcam 100 tl fıyatı castrol 5 30 . servıs 4 lt x 50 tl den 200 tl yapıstırıyor fatura ne gerek var. yagımı kendım goturcem artık. Polen fıltre mı de ınternneten alıcam nıye ıkı katı fıyat verıyım kı Velı abı faturayı sısıyor dıyınce gercekten dogru malzemımı kendım alıcam artık

Sırf yağ ve filtre değişimi için servise gitmek mantıklı değil bence... Değerleri karşılayan yağı dışarıda da değişim yaptırmak mümkün.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Sırf yağ ve filtre değişimi için servise gitmek mantıklı değil bence... Değerleri karşılayan yağı dışarıda da değişim yaptırmak mümkün.
90 tl lık yaga 200 yazmıslar, boschun hava- yag- polen fıltresı setı var n11 de 77 tl . Benım servıste faturada polen fıltrem sadece 77 yazık yanı ne gerek var. arac ılla servıs bakımlı goruncek dıye kazıklanmaya gerek yok. Servıs bakımlı goruncekse alırım malzememı verırım 117 ıscılıgını oldu bıttı, servısın ısıne gelmıyorsa kusura bakmasın 3 sanayıde mehmet ustam 50 tl ısıcılık alıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
90 tl lık yaga 200 yazmıslar, boschun hava- yag- polen fıltresı setı var n11 de 77 tl . Benım servıste faturada polen fıltrem sadece 77 yazık yanı ne gerek var. arac ılla servıs bakımlı goruncek dıye kazıklanmaya gerek yok. Servıs bakımlı goruncekse alırım malzememı verırım 117 ıscılıgını oldu bıttı :D servıs bakımlı olur

Servisin fiyatları bu, gidersen ödenecek tutar bu, kazıklanma ile yakından uzaktan ilgisi yok... ;)

M43bilgic43

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Ben 60 bin bakımını geçen yıl özel bir serviste yaptırdım ama pişman oldum, şunu belirtmek isterim benim bakım 70 bin bakımı oldu, yanlışlıkla 60 bin bakım konusu altına açmış olabilirim. Servisi tercih etmemin sebebi, dışarıya göre servis kalitesinin olması ve özel servislerde tutarsız fiyatların olmasıdır. Hava filtresi ve bujiler yeni değiştiği için gerek görülmedi. Amaçları benden fazla para almak olsaydı, getirip gösterip değişim yapmayalım demezlerdi, doğrudan değiştirir ve faturaya yansıtırlardı.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben 60 bin bakımını geçen yıl özel bir serviste yaptırdım ama pişman oldum, şunu belirtmek isterim benim bakım 70 bin bakımı oldu, yanlışlıkla 60 bin bakım konusu altına açmış olabilirim. Servisi tercih etmemin sebebi, dışarıya göre servis kalitesinin olması ve özel servislerde tutarsız fiyatların olmasıdır. Hava filtresi ve bujiler yeni değiştiği için gerek görülmedi. Amaçları benden fazla para almak olsaydı, getirip gösterip değişim yapmayalım demezlerdi, doğrudan değiştirir ve faturaya yansıtırlardı.
Servisde aracin herseyine bakiyorlar . Mesala bana diskler degiscek dediler degismedim martta, mayista mecbur degistim fren tutmadi kadini eziyordum. Ama yagimi filtrelerimi bagaja koyup oyle gitcem artik fazla para vermicem servise. Bi de serviste musteri oldun mu nazin geciyor ben canim sikildikc gidiyorum orasina burasina baktiriyorum ucret de talep etmiyorlar. Serviste atiyorum 50 bin bakimina gidion adam dio sanziman yagi degiscek ama bunu sanayide diyemiyor servis herzaman daha guvenli. gecen ses geliyordu cocuklar sagolsun 4 kez teste cikti A sutunlarina silecek motorunun oldugu yere on goguse full yalitim yaptilar lpg borularimi sabitlediler ucret de alinmadi neden? Akraba olduk artik milletle :D Randevu icin ariyorum adam ozgur napion nasil gidio is buldun mu diyor

Son düzenleme:

SmokeMachine

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Arkadaşlar, aracımı bugün aldım 54.000 km de 2011, son bakım yetkili serviste 48.000km de 11.2016 da yapılmış.
Aciliyetli olarak bakıma ihtiyacım var diye düşünüyorum. İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yetkili yada özel servisler varmı? Yağ, filtreler, şanzıman yağı ve filtresini değiştirmek kesin hedefim. Bunların yanında kayış,rulman, buji değişimide yapmamı önerirmisiniz?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaşlar, aracımı bugün aldım 54.000 km de 2011, son bakım yetkili serviste 48.000km de 11.2016 da yapılmış.
Aciliyetli olarak bakıma ihtiyacım var diye düşünüyorum. İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yetkili yada özel servisler varmı? Yağ, filtreler, şanzıman yağı ve filtresini değiştirmek kesin hedefim. Bunların yanında kayış,rulman, buji değişimide yapmamı önerirmisiniz?
İstanbul'da adem ustadan başkası yok.

SmokeMachine

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Adem Usta bu saatte çalışmaz muhtemelen :) gün içinde 5 saatte falan varabilirim umarım. Yollukla çıkayım yola
IMG_1859.PNG

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
İstanbul'da adem ustadan başkası yok.
Adem Usta iyi hos da sira bulmak ne mumkun.
Eski dukkandayken, aksam 11 gibi arabayi dukkanin onune cekip, anahtari kepenklerin altindan iceri atmistim :).
Sonra Adem Abiyi aradim. Sabah gelir gelmez lifte bizim araci almis tabi. Buradan tekrar hayirli isler Adem usta. Mahmut Abi'ye de selam :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Çoğu Bl kasa artık 5 yılını doldurdu. Km si dolmasa bıle 100 bın olmasa bıle 5 yıl dolduğu ıcın artık tum BL otomatık sanzıman sahıplerı şu şanzıman yagını ve fıltresını degıssın. Antfrız de degıstırın, bujı normal tıp takabılırsın, balata dısk kontrolu yaptırın, bi de kıtapcıga göre her 40 bın km de fren hıdrolojı degısmesı gerekıyor. Gerısı teferruat yani motor yagıdır polen hava yağ fıltresıdır, onları kendınız de yaparsınız sıkıntı yok yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bi vakit bulup ilk bakımı dipten tırnağa Adem Usta da yaptırmak en güzeli olur. :) Ama bahsettiğin güzergah da çok çetin tecrübe ettim maalesef. :)

Yetkili servis olarak Merser, özel servis olarak Mazda İkiler var Anadolu topraklarında... Ama şahsen illaki Adem Ustam diyorum.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
D100 cok kalabalık oluyor sultanbeylı atasehır otobanından avrasyaya baglan tunelden gec veya sultanbeylı uzerınden Kanlıcaya ın ordan arabalı vapur karsı ıstınyeye ordan Adem ustaya yada yukarıya Yavuz sultan selıme cık sonra asagı ın :D @kadir @Murat abi ögrenmısım dımı :D Bi hafta istanbulda 200 tl hgs odemısım bıseyler kaptım gıbı :kptmya:

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Sabah erken çık , orda pastanede kahvaltını yap o zamana kadar gelmiş olurlar.
Ben öyle yapıyorum.

haberim olsun kahvaltı benden diyorum :) söz erken gelicem ..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adem Usta iyi hos da sira bulmak ne mumkun.
Eski dukkandayken, aksam 11 gibi arabayi dukkanin onune cekip, anahtari kepenklerin altindan iceri atmistim :).
Sonra Adem Abiyi aradim. Sabah gelir gelmez lifte bizim araci almis tabi. Buradan tekrar hayirli isler Adem usta. Mahmut Abi'ye de selam :)

memet abim uzun zaman oldu görüşmüyeli özledik sizi manisaya sevgiler abim..

Üst Alt