Mazda 3 BK (2003-09) Vuruntu Sensörü Problemi ve Çözümü

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Biraz ezber olacak ama subap sorunu gibi gözüküyor.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Lpg yi ben taktırdım 108 000 de su an 129000 de daha önce motor işlem görmemiş sürekli benzinde kullanilmis

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
@kadir subap sorunu olması çok düşük bir ihtimal değil mi??lpg yeni takılmış.
hocam bujilere bir de bobinlere bi baktırmak lazım.arkadaşlar da gene cevap vereceklerdir.benim aklıma gelen bunlar.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Subap sorunu olsa motor sıkıntı yaratmazmiydi ki vuruntu sensörünü araştırdım biraz yakıt ve ateşlemeden dolayıda aynı hatayı veriyormuş ama işin kötü tarafı adanada mazdayi bilen yok ustası yok servisten başka

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir subap sorunu olması çok düşük bir ihtimal değil mi??lpg yeni takılmış.
hocam bujilere bir de bobinlere bi baktırmak lazım.arkadaşlar da gene cevap vereceklerdir.benim aklıma gelen bunlar.

Zor bi ihtimal

Geriye ateşleme elemanları kaalıyor.

Servise uğramanız daha iyi

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Bugün mazda özel servisine gittim onlarda cihaza bağladı vuruntu sensoru hatası verdi usta 12 sene mazda yetkili servisinde çalışmış sonra kendi yerini açmış ilk defa bu modellerde bu arızayla karşılaşıyorum dedi sipariş verdik inşallah hafta ici çözeceğiz isi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün mazda özel servisine gittim onlarda cihaza bağladı vuruntu sensoru hatası verdi usta 12 sene mazda yetkili servisinde çalışmış sonra kendi yerini açmış ilk defa bu modellerde bu arızayla karşılaşıyorum dedi sipariş verdik inşallah hafta ici çözeceğiz isi

Usta'nın adını ve açık adresini paylaşırsan, senin gibi "Adana da Mazda ustası yok" diyenlere yardımcı oluruz... ;) Bilgilendirme için teşekkürler.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Slm bugün vuruntu sensörünü değiştirdik inşallah bi daha aynı hatayı vermez resimde sensörün kodunu ve sensoru tanımanız acısından yardımcı olabilirsem ne mutlu bana

Ekli dosyalar

• 20171121_122202.jpg
    20171121_122202.jpg
    478.7 KB · Görüntüleme: 268

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun. Bilgilendirme için teşekkürler... Sensör üzerinde Mitsubishi yazıyor. Bende mazda 3 varken de dikkatimi çekmişti, bir kaç parça üzerinde Mitsubishi yazıyordu.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Demek ki mitsubishi sağlıyor bu parçaların tedariğini birde benim araçtada vuruntu sensörü arızası veriyor bu arıza lpg den mi kaynaklanıyor bilgisi olan var mı

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Lpg den kaynaklanmıyormuş usta öyle söylemişti lpg cilerlede konuştuğumda vuruntu sensoru ve lpg nin alakasi yok demişlerdi hata kodu sensör gösteriyorsa başka problem çıkacağını zannetmiyorum

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Lpg den kaynaklanmıyormuş usta öyle söylemişti lpg cilerlede konuştuğumda vuruntu sensoru ve lpg nin alakasi yok demişlerdi hata kodu sensör gösteriyorsa başka problem çıkacağını zannetmiyorum
Sensör ve işçilik fiyatı nedir, bugün fal baktım da OBD ile bana kabaran birşeyler gördüm :D

CB254BED-CB56-493E-B718-A9E8F741602A.jpeg

Biraz araştırdım 0328 vuruntu sensörüne, 420 kat.’a delalet, ama vuruntu sensörü değişimi ile 420 arızasından kurtulanlar da var. Yani sorun sadece vuruntu sensörü olabilir. Arıza ışığım arabayı aldığımdan beri yanıyor. OBD cihazım iPhone ile çalışmadığı için bugün android bir cihaz ile deneme yapabildim. O2 sensörü beklentim vardı ama vuruntu çıktı.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Benimn araçta 0328 kod arızası verdi vuruntu sensörü değişecek dedi sensörün fiyatıda 400 tlymis

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Evet sensor serviste 400 tl ama cikmacilarda daha ucuza alabilirsin

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip