Mazda 3 BK (2003-09) 100 Bin Bakımı

edip

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Kaloriferi çalıştırmak için niye fan açma tuşunu döndürmüyorsunuz da, buğu açma düğmesine basıyorsunuz?

Arabada ses soluk yok ama size göre. Kulak meselesi farklıdır. Ayrıca kayış ihmale gelmez, uzun yolda değiştirmediğiniz ve eskidiği için kopar harareti yükseltir motoru kucaklarsınız.
Ümraniye'de Adem ustaya gidin direk.

Kulak farkı vardır doğrudur ben genel olarak söyledim ses olayını
Kalorifer tuşu cevrilince açılmıyor belki 20 30 sefer cevirince acıliyor yada açılmıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Patron baktım kurcaladim forumu da :)
Benim sorunlarima tam cevabi bulamayınca yazma gereksinimi duydum
Ama yinede sağol klima olayını ben kurcalamayi düşünüyorum
Video için teşekkürler :)

Bi de bu ümraniye'de ki adem usta nin dükkanın adıni alabilirmiyim

NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA OEM KAMERA ANTEN HEDİYELİ NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA

Bunu buldum uyarmı acaba resimlerde uyumlu gösteriyor ama sonuçta orjinal değil

Son düzenleme:

edip

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Şanzıman yağı ve filtresi değişimi, soğutma sıvısı, fren hidrolik yağı, direksiyon hidrolik yağı değişimi,

malzemeyi ben alıcam işcilik 340 istiyor uygunmu

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Şanzıman yağı ve filtresi değişimi, soğutma sıvısı, fren hidrolik yağı, direksiyon hidrolik yağı değişimi,

malzemeyi ben alıcam işcilik 340 istiyor uygunmu
İşçilik için buradan rakam belirtmek etik olmaz adil de olmaz, her ustanın çalışma prensibi ve işçiliği farklıdır ve ona göre fiyat biçer, yaptığı işin hakkını veren bir usta için el işçiliğinin bedeli ikinci plandadır bana göre, bence çok değil.

edip

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
İşçilik için buradan rakam belirtmek etik olmaz adil de olmaz, her ustanın çalışma prensibi ve işçiliği farklıdır ve ona göre fiyat biçer, yaptığı işin hakkını veren bir usta için el işçiliğinin bedeli ikinci plandadır bana göre, bence çok değil.
dogru soyluyorsun ama bugune kadar boyle bi işe girişmedim ne nedir bilmiyorom ne kadar tutar bilmiyorum usta 500 dese verip cıkarım ordan hani ortalama bi fiyat bilsem usta 500 de soylese 3 asagı 5 yukarı aynı der cıkarım onun ıcın fıyat yazdım
birde bu usta 6 lt yag dedı markası ne olmalı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
dogru soyluyorsun ama bugune kadar boyle bi işe girişmedim ne nedir bilmiyorom ne kadar tutar bilmiyorum usta 500 dese verip cıkarım ordan hani ortalama bi fiyat bilsem usta 500 de soylese 3 asagı 5 yukarı aynı der cıkarım onun ıcın fıyat yazdım
Castrol ün ve mobilin mv standardında ürünü var. Castrol bilmiyorum mobil synthetic atf isimli yağı biliyorum sadece.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Kulak farkı vardır doğrudur ben genel olarak söyledim ses olayını
Kalorifer tuşu cevrilince açılmıyor belki 20 30 sefer cevirince acıliyor yada açılmıyor

Patron baktım kurcaladim forumu da :)
Benim sorunlarima tam cevabi bulamayınca yazma gereksinimi duydum
Ama yinede sağol klima olayını ben kurcalamayi düşünüyorum
Video için teşekkürler :)

Bi de bu ümraniye'de ki adem usta nin dükkanın adıni alabilirmiyim

NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA OEM KAMERA ANTEN HEDİYELİ NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA

Bunu buldum uyarmı acaba resimlerde uyumlu gösteriyor ama sonuçta orjinal değil
Kalorifer düğmesi sorununun çözümü
Mazda 3 BK (2003-09) - Klima Kontrol Düğmesi Tamiratı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bulabilirsen şanzıman yağı olarak liqui moly 1200 olanını tavsiye ederim. Fiyat İstanbul için gayet güzel. Zaten Adem Ustam ın işçiliği ve muhabbeti para ile ölçülemez. Kolay gelsin.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis

toplamda 7 litre yag alır fakat bu işlem yapılırken 7 litre net boşaltılamıyor bazı arkadaşlar aracı çaşıtırp sitemin içindeki yagı tamamen boşaltmak istiyor bu iş herzaman şans getirmez

durum böyle iken alt kartel sökülür süzgeç degişimi yapılır ve şanzumana 4 litre yag lazım olucak bu yag gastrol dekron 3 yada mobil atf 320 çok fazla kafanı bulandırma

burda size süzgeç degiştigi için 4 litre yag sügeç degişmese idi 3 litre yag lazım olucaktı..

yagın fiatı 4 litre 160 süzgeç 175 gerisi işçilik saygılar abim ..

Üst Alt