Mazda 6 GG (2002-08) LPG Seviye Ölçer - LPG meter

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu cihazda sapma payı var mı? Varsa ne kadar?

Murat abi, cihazın ana özelliği sensörden gelen eğimli veriyi, lineerleştirmek. Tank üstündeki sensör veriyi doğrusal göndermiyor. Bu cihaz da 3 farklı dolum seviyesini söyleyerek düzgünce bir seviye bilgisi veriyor. Sapma olursa ortalama yakıt tüketimi girdiğinde gideceğin km.de olabilir. Olsa güzel olur ama gerekliliği tartışılır bir ürün benim için. Şehiriçinde zaten bitince 2 dakikada yakıt alabiliriz. Uzun yolda da hepimiz kaç km. hızla gittiğimizde ne kadar gidiyor diye az çok biliyordur.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Motorsiklet için bi deneme buldum

8dbb95f25d28a9ac62fcee94289eb523.jpg

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
LPG takılan araçlarda yol bilgisayarı işlevsiz gibi bir şey oluyordu. Ürünü geliştirenlerin eline sağlık :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Büyükşehirlerde bence gereksiz bu, zaten adım başı istasyon var. %100 doğru gösterme olasılığı da pek yok.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Konuyu yeni fark ettim.Kesinlikle harika bir ürünmüş.Mutlaka alıp kullanacağım inşallah.

Sonunda aleti alıp montajını yaptırdım.Mehmet bey ile telefonda görüşerek kalibrasyonunu da hallettik.Gerçi seyrettiğim videolardan öğrenmiştim ama Mehmet bey birlikte yapılması konusunda ısrar edince işi sağlama almış olduk.

Arkadaşlar aletten inanılmaz derecede memnunum.Birebir,çok hassas ölçüm yaparak beni gaz bitti bitecek derdinden kurtardı.Bir Türk arkadaşın buluşu ve üretimi olan bu alet umarım en kısa zamanda hak ettiği talebi piyasada bulur.Aletin iki çeşit versiyonu var.İç-dış mekan ısı ölçer modeli 150 lira,ısı ölçmeyen modeli 130 lira.Çok ihtiyaç duymamama rağmen almışken her özellik olsun istediğimden ısı ölçerli olan modeli aldım.Gerçekten depo,litre durumunu müthiş hassas ölçüp tutturuyor.İhtiyaç duyup alacak arkadaşlara kesinlikle öneririm.Asla pişman olmazsınız.

IMG-20161021-WA0003.jpeg

IMG-20161021-WA0005.jpeg

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sonunda aleti alıp montajını yaptırdım.Mehmet bey ile telefonda görüşerek kalibrasyonunu da hallettik.Gerçi seyrettiğim videolardan öğrenmiştim ama Mehmet bey birlikte yapılması konusunda ısrar edince işi sağlama almış olduk.

Arkadaşlar aletten inanılmaz derecede memnunum.Birebir,çok hassas ölçüm yaparak beni gaz bitti bitecek derdinden kurtardı.Bir Türk arkadaşın buluşu ve üretimi olan bu alet umarım en kısa zamanda hak ettiği talebi piyasada bulur.Aletin iki çeşit versiyonu var.İç-dış mekan ısı ölçer modeli 150 lira,ısı ölçmeyen modeli 130 lira.Çok ihtiyaç duymamama rağmen almışken her özellik olsun istediğimden ısı ölçerli olan modeli aldım.Gerçekten depo,litre durumunu müthiş hassas ölçüp tutturuyor.İhtiyaç duyup alacak arkadaşlara kesinlikle öneririm.Asla pişman olmazsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 9953

tırdım.

Ekli dosyayı görüntüle 9954
Hayırlı olsun güle güle kullanın.Hem kendi aracıma hemde eşimin arabasına takıldı.Dört ledli gösterge derdi bitti.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
İzin için güneye gidiyoruz İzmirden geçerken Mehmet Acar kardeşimizin tasarladığı ve üretimini yaptığı lpg seviye ölçeri taktırma fırsatı yakaladım.Malum gaz kullananlar bilir lpg sistemleri takılır ama ne kadar yakıt kalmış daha ne kadar yol gidere yanıt veren sistem verisi bulunmamaktadır. Ürün Lpg miktarını 1-3 lt ye kadar hassasiyetle ölçebilmekte .Montajı kendisi yaptı depoyu doldurup kalibrasyonunu yaptı ve bizleri yolcu etti.Gündüz ve gece ekran ışığı kendiliğinden ayarlanmakta herhangi bir rahatsızlık veya ekranı izlemede sıkıntı yaşanmamaktadır.Depomda ne kadar gazım kaldı derdi yok şehir içi ve şehirdışı kullanıma göre gidebileeceği mesafeyide gösteriyor.Mehmet Acar'ı buradan bir daha kutluyorum.
Hocam ürün takılalı yeterli zaman gecmiş, artılarını eksilerini degerlendirmenizi rica etsem? Almayı düşünenler için faydalı olacaktır. Teşekkür ederim

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Ürün gayet güzel depo yakıt seviye izleme için aldım. Hatta iki tane aldım eşimin aracına da aldım. Butonlu seviye göstergeler verimsiz ne yazık ki kademeler 2 led birden sönünce sinir ediyor. Gösterge lpg seviye sıfır olunca brc de 20 -30 km daha gidiyor . Tank lpg ölçme kabiliyeti güzel . Şamandranın hassasiyeti ile doğru orantılı. Brc de atiker e göre ölçüm daha başarılı şamandra kaynaklı fark bulunmaktadır.Ben hep 50 lik lpg alırım diyorsanız gerek yok.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Ürün gayet güzel depo yakıt seviye izleme için aldım. Hatta iki tane aldım eşimin aracına da aldım. Butonlu seviye göstergeler verimsiz ne yazık ki kademeler 2 led birden sönünce sinir ediyor. Gösterge lpg seviye sıfır olunca brc de 20 -30 km daha gidiyor . Tank lpg ölçme kabiliyeti güzel . Şamandranın hassasiyeti ile doğru orantılı. Brc de atiker e göre ölçüm daha başarılı şamandra kaynaklı fark bulunmaktadır.Ben hep 50 lik lpg alırım diyorsanız gerek yok.
Teşekkür ederim bilgiler için. Normalde çok ihtiyac yok fakat sürekli ayni petrolden alma gibi bir alışkanlığım olduğundan dolayi ihtiyaç oluyor bazen. Ayrıca benim yaptığım yolun yarıya yakını memleket yollarinda, otobanda olunca ve tank da küçük olunca ihtiyaç hasıl olabiliyor.

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
150 tl ye montaj dahil almıştım . Güncelini Mehmet beye sormak gerek.Dileyen olursa özelden atarım.

Üst Alt