Led mi Xenon (HID) mu?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
bu araçlarda far değişimi gerçekten çok zor oluyor.. Arkası çok dar ve el girmiyor..Girse bile içinde oynatamıyorsunuz. Peki bana ne önerirsiniz? Bizim araçlara uyan bir ürün var mıdır? Varsa linki yollar mısınız? siz de sanırım bu araçtan kullanmışsınız daha önce.

Benim araçta xenon vardı, aydınlatması bana da yetersiz geliyordu.

Püsküllü dediğim aşağıdaki, ama püsküller soğutmada ne kadar etkilidir bilemem... Yer sıkıntısı olanlar bunu kullanıyor;

1.jpg

2.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bende bu far işi takıntı haline geldi. osram NB unlimited taktım, farklı zamanlarda 2 defa farları zımparalattım cila attırdım ama istediğim aydınlığı elde edemedim. yanımdan geçen eski araçların farları daha parlak geliyor gözüme.. farları söktürüp açıp temizlettirmeyi düşünüyorum.. ancak bu LED işini görünce birde bu ampulleri deneyeyim diyorum.. aracım M6, 2006 mercekli far..linkteki ürün bizim araçlara uyar mı? sığmama durumu ya da adaptör v.s ilave donanım gereksinimi olur mu?

https://www.amazon.com/HIKARI-Headl..._rd_t=40701&psc=1&refRID=143CANGR19632FQVHBE0

Hangi ara Mazda 6'ya terfi ettin?? :) Hayırlı olsun... Mazda 3 varken Philips X-treme Vision ampul kullanarak Xenon'dan sonra katarakt (töbe töbe) ameliyatı olmuş gibi hissetmiştim. Led gibi olması mümkün değil ama Xenon dan da kat kat iyi gelmişti bana.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Teşekkürler.. Alalı epey oldu aslında.. iş yoğunluğundan forumlara girmeye pek fırsatım olmuyor.. aracımı bile 9 aydır nerdeyse hiç kullanmadım.. 1000 km yapmamışımdır..şimdi yıllık izinde olduğumdan köye geldik. İzmir-Reşadiye.(Tokat)
Far işini çözmeye çalışıyorum:)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim araçta xenon vardı, aydınlatması bana da yetersiz geliyordu.

Püsküllü dediğim aşağıdaki, ama püsküller soğutmada ne kadar etkilidir bilemem... Yer sıkıntısı olanlar bunu kullanıyor;

Ekli dosyayı görüntüle 34613

Ekli dosyayı görüntüle 34612
Püskül bu şekilde amacına hizmet edemez. Kesip atsan daha iyi, içeride hava dolaşır en azından. Ali dayıda fanı da minik olan, total boyutu orijinal ampüllere çok yakın olan modeller var.
Örnek: Mini LED Head lamp

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Bu arada bizimkine pek terfi etmek denmez.. rütbe söktük desek daha doğru olur.. bizim dünyayı kıskandıran ekonomimiz sayesinde daha çok sanayide çay içeriz, ustalık öğreniriz..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bu araçlarda far değişimi gerçekten çok zor oluyor.. Arkası çok dar ve el girmiyor..Girse bile içinde oynatamıyorsunuz. Peki bana ne önerirsiniz? Bizim araçlara uyan bir ürün var mıdır? Varsa linki yollar mısınız? siz de sanırım bu araçtan kullanmışsınız daha önce.
Xenon forza 4300k. Tek çare size.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hiçbirinin adı yok. Forzadan farkı yok, çin üretimi. Ayrıca fiyatları çok pahalı.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Videoları karıştırırken çılgın Mazdacı ablamızın şöyle bir videosunu buldum. Benim pek bir bilgim yok bu aydınlatma tipleriyle ilgili ama epey detaylıca bir video olduğunu iddiasında. Karşılaştırmalar falan işinize yararsa buyurun efenim. ;)

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Değerli Dostlarım;

Uzun led ler sonrasında, kısalar içinde h11 niken marka led aldım ve montajını yaptım. görüntü aşağıdaki gibidir.

Ekli dosyalar

• mazda33.jpg
    mazda33.jpg
    333.7 KB · Görüntüleme: 48
  • mazda3.jpg
    mazda3.jpg
    306.8 KB · Görüntüleme: 48

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Değerli Dostlarım;

Uzun led ler sonrasında, kısalar içinde h11 niken marka led aldım ve montajını yaptım. görüntü aşağıdaki gibidir.
Uzun ve kısa farlarımız aynı markaymış :D @saridoan sağolsun bende ondan görüp almıştım. Uzunları ayrı bi keyif şüphesiz. Yak uzunu dünya aydınlansın :)

halilkirikkale

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 323
Ben şirkete kullandığım 2000 model Ford Fiesta dizel aracıma İnwells H4 led almıştım. Verdiğim paraya helal olsun demiştim gerçekten parasının hakkını veriyor gerek beyaz renk tonu gerekse güçlü aydınlatmasından çok memnun kalmıştım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ben şirkete kullandığım 2000 model Ford Fiesta dizel aracıma İnwells H4 led almıştım. Verdiğim paraya helal olsun demiştim gerçekten parasının hakkını veriyor gerek beyaz renk tonu gerekse güçlü aydınlatmasından çok memnun kalmıştım.

Inwells gerçekten çok çok iyi, bende 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum ve memnunum.

Park sensörü düşünen varsa da inwells tavsiye ederim ;)

Zekeriyaaa

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Farlardan birisi söndü. Pek anlamadığım için öneri almaya geldim. Ne öneririsiniz? Xenon veya led taktırsam sadece ampul yeterli oluyor mu? Cennetten nur parlaması gibi saçma bir görüntü ve karşıdakinin gözünü almayacak bir şekilde oluyorsa önerilere açığım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Farlardan birisi söndü. Pek anlamadığım için öneri almaya geldim. Ne öneririsiniz? Xenon veya led taktırsam sadece ampul yeterli oluyor mu? Cennetten nur parlaması gibi saçma bir görüntü ve karşıdakinin gözünü almayacak bir şekilde oluyorsa önerilere açığım.
Mesajının taşındığı bu konuyu inceleyebilirsin.

Üst Alt