Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Tartışmaya kapalı veya açık olan konuların varlığını bilmek lazım önce... Ülkece bunu bilemediğimiz için bu durumdayız Zaten.

:cool:

Bu konu tartışmaya kapalı abi...
Lastik tartışılır mı, tartışılmaz. Lastik lastiktir. :cool:
Lastiğe başka bir şey diyen fedöncüdür, ajandır.

Ayrıca senin söylediğin de tartışmaya kapalı. :koptum::koptum:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kışlığı da parçalanıyor. Kullanmıştım, Dişlerin yanaklarla birleştiği kenarlar parça parça olmuştu.

Benimde öyle oldu :D
Ben iki farklı araçta kullandım bir sıkıntı olmadı.. üretim serilerinden mi kaynaklı oldu, ne oldu da böyle oldu ki.. Şaka bir yana çok güvenirim kışlık performansına Nokian'ın, varsa sorun bunu taa merkezine bildirim yapın bence..

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Ben iki farklı araçta kullandım bir sıkıntı olmadı.. üretim serilerinden mi kaynaklı oldu, ne oldu da böyle oldu ki.. Şaka bir yana çok güvenirim kışlık performansına Nokian'ın, varsa sorun bunu taa merkezine bildirim yapın bence..

Kullanıcı hatasıdır muhtemelen :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şaka bir yana son 5-6 senedir kışlık lazım olunca hep nokian aldım. 4 veya 5 takım aldım bu zamana kadar. İstanbulun kışı, kış sayılmaz ama bu zamana kadar üzmedi.
Yazlık olarak daha önce 18" takım kendime aldım, ama öyle bir fiyat vardı ki fiyat en ucuz lastik seviyesindeydi. Ben sorun yaşamadım ama yazlıkla sorun yaşayan çok var. O yüzden yazlık alacaklara çok iyi fiyata bulduysan al, fiyatı normalse diğer markalara bak diyorum.

Son düzenleme:

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
Lastikçi bir abimin uyarısıyla zamlara yakalanmadan 2 ay önce Bridgestone Weathercontact evo aldım. Fabrika çıkışı Toyo Proxesler çok iyi hala, Nisan ayında onları taktıracağım. Daha önce diğer araçlarımda Michelin Cc’yi denemiş kuru zeminde yol tutuş düşüklüğü ve fren mesafesini uzattığından beğenmemiştim. Aydın standartlarına göre sıcak geçen sonbaharda 2000km kullandım. Kuru ve ıslak zemin performansını beğendim. Gürültü açısından Toyo’lardan fark yok. Bekleneceği üzere konfor arttı.
8FEF269A-7E3E-4B7F-89D2-A4BC400BAD4A.jpeg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Lastikçi bir abimin uyarısıyla zamlara yakalanmadan 2 ay önce Bridgestone Weathercontact evo aldım. Fabrika çıkışı Toyo Proxesler çok iyi hala, Nisan ayında onları taktıracağım. Daha önce diğer araçlarımda Michelin Cc’yi denemiş kuru zeminde yol tutuş düşüklüğü ve fren mesafesini uzattığından beğenmemiştim. Aydın standartlarına göre sıcak geçen sonbaharda 2000km kullandım. Kuru ve ıslak zemin performansını beğendim. Gürültü açısından Toyo’lardan fark yok. Bekleneceği üzere konfor arttı.
Ekli dosyayı görüntüle 59866
Güle güle kullanın hocam, araç rengi bağırıyor ben buradayım diye, maşallah :asik:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ekli dosyayı görüntüle 59866
Kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah hocam. Bilgilendirme için teşekkürler. :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
GOODYEAR 205/55R16 91V EAGLE SPORT MODELİ
Bu lastikten siparis verdim tanesi 530 lira, fiyat çok uygun geldiği için aldım. Yaza değişim yapacam, bakalım f/p ürünü mü.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
GOODYEAR 205/55R16 91V EAGLE SPORT MODELİ
Bu lastikten siparis verdim tanesi 530 lira, fiyat çok uygun geldiği için aldım. Yaza değişim yapacam, bakalım f/p ürünü mü.
Bu fiyata bu lastik gayet iyi sayılır. Etiket değerleri CC.
AC,AB ya da AA olsaydı daha iyi olabilirdi, onlarda 1000 TL den başlıyor zaten :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu fiyata bu lastik gayet iyi sayılır. Etiket değerleri CC.
AC,AB ya da AA olsaydı daha iyi olabilirdi, onlarda 1000 TL den başlıyor zaten :D
Maalesef öyle, 1500-2000 lira daha fazla vermem lazım , şu ekonomide hiç gerek yok dedim.
Daha önce aldığım silecekler bosh marka şu an 280 lira civarında , onu da ucuz yollu bişey alacaz artık.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Maalesef öyle, 1500-2000 lira daha fazla vermem lazım , şu ekonomide hiç gerek yok dedim.
Daha önce aldığım silecekler bosh marka şu an 280 lira civarında , onu da ucuz yollu bişey alacaz artık.

Orijinal kollara sadece lastik alabiliyoruz servisten, dışardaki normal silecek fiyatına geliyordu. Ama onun da bir anlamı kalmadı fiyatlar epey uçtu. Bir süredir orijinal kollara takılan servisteki ürünün aliexden muadilini almaya başladım. 4 takım alınca daha ekonomik oluyor. Ömür olarak da çok kötü değil. Misal 3 takım bir takım 1 takım orijinal fiyatına geliyor, ömür olarak da yarı yarıyadan daha iyi performans aldım. Toplam ömür maliyet olarak aynı süre kullanacağım silecekte %50 gibi maliyet avantajı sağlıyor.
Daha ekonomik alternatifler de var ama performans olarak daha kötü olabilir.
Son dolar artışından sonra tekrar sipariş vermedim, hala yedeklerim var. Ama iki tarafta da dolar bazlı olduğu için fiyatlar aynı oranlarda artmıştır muhtemelen.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Orijinal kollara sadece lastik alabiliyoruz servisten, dışardaki normal silecek fiyatına geliyordu. Ama onun da bir anlamı kalmadı fiyatlar epey uçtu. Bir süredir orijinal kollara takılan servisteki ürünün aliexden muadilini almaya başladım. 4 takım alınca daha ekonomik oluyor. Ömür olarak da çok kötü değil. Misal 3 takım bir takım 1 takım orijinal fiyatına geliyor, ömür olarak da yarı yarıyadan daha iyi performans aldım. Toplam ömür maliyet olarak aynı süre kullanacağım silecekte %50 gibi maliyet avantajı sağlıyor.
Daha ekonomik alternatifler de var ama performans olarak daha kötü olabilir.
Son dolar artışından sonra tekrar sipariş vermedim, hala yedeklerim var. Ama iki tarafta da dolar bazlı olduğu için fiyatlar aynı oranlarda artmıştır muhtemelen.
Bunu söylediğin iyi oldu, bende sky Mazda 3 un kolları var ,bı fiyat sorayım.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bunu söylediğin iyi oldu, bende sky Mazda 3 un kolları var ,bı fiyat sorayım.
Sky ın sol kol aynı ölçü, sağ kol 1 inç küçük BL ye göre. Servis fiyatları takım kauçuk için 250 üzeri olmuştur sanırım. Kollar varsa aliexden başarılı satıcı, iyi ürün gruplarındaki yedek kauçuklardan bakabilirsin. Aliexpress de FR tip diye geçiyor bizim kauçuklar.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sky ın sol kol aynı ölçü, sağ kol 1 inç küçük BL ye göre. Servis fiyatları takım kauçuk için 250 üzeri olmuştur sanırım. Kollar varsa aliexden başarılı satıcı, iyi ürün gruplarındaki yedek kauçuklardan bakabilirsin. Aliexpress de FR tip diye geçiyor bizim kauçuklar.
Xedosa takacam ben ama sadece lastik fiyatları 250 üzeri ise almam galiba .

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Kışlık çorapları giydik bakalım, bu modeli seçmemin ön önemli nedeni indirim olduğu içinde, ilk izlenimim eski kış lastiklerime göre çok yumuşak ve sessiz oluşu. Kar performansını denedikten sonrada paylaşacağımEkli dosyayı görüntüle 59130Ekli dosyayı görüntüle 59131
Bridgestone blizzak dm-v2, yaklasik 3 bin km yol gittik, yazlık lastiklerden bile daha sessiz. Kış için çok fazla şehir dışında olmadığım için çivi olan lastikleri tercih etmiyorum. Kar ve buzda yol tutuşu iyi, yakıtta kayıda değer bir değişiklik gözlemleyemedim. Lastik tırnakları arasında küçük çakıl taşlarını tutmuyor. Fiyat+performans değerlendirmesine göre benim için sınıfını geçti.

Üst Alt