Lastik Basınç Değerleriniz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
215/50/17 yi de 32 mi yapmak lazım acaba

34-36 arası uygun olur, benim değerler 34 yazıyor ama bunu uyguladığımda lastikler basık kalıyor ve direksiyon ağır oluyor, fakat 36 yaptığımda biraz fazla titreşim oluyor ama rahat kullanım sağlıyor...

205/55/16 Lastik ölçülerim.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Genelde bu ölçü için 32 yazıyor internette de onun için sordum az gibi geldi.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
kapıda yada b sütununda etiket var orda basınç değeri yazıyordu diye hatırlıyorum. Basınçlar yük durumuna göre ayarlanıyor lastiğin büyük küçük olmasına göre değil.
Arkaya oturan yoksa ve bagaj boşsa 30-31 arası basarım zaten etikettede öyle diyor. Önlere duruma göre 32-33 basıyorum. Kışın 34 bastığımda oldu nasılsa iner diye.

Bir keresinde gösterge olmayan bir kompresörden hava basmıştım. Yol boyunca gelene kadar araba seke seke geldi sanki. Petrole gelince ölçtüm 38 psi çıktı. 28 ve altına düşüncede direksiyonda bir ağırlaşma arabada bir gitmede isteksizlik hissediyorum.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
kapıda yada b sütununda etiket var orda basınç değeri yazıyordu diye hatırlıyorum. Basınçlar yük durumuna göre ayarlanıyor lastiğin büyük küçük olmasına göre değil.
Arkaya oturan yoksa ve bagaj boşsa 30-31 arası basarım zaten etikettede öyle diyor. Önlere duruma göre 32-33 basıyorum. Kışın 34 bastığımda oldu nasılsa iner diye.

Bir keresinde gösterge olmayan bir kompresörden hava basmıştım. Yol boyunca gelene kadar araba seke seke geldi sanki. Petrole gelince ölçtüm 38 psi çıktı. 28 ve altına düşüncede direksiyonda bir ağırlaşma arabada bir gitmede isteksizlik hissediyorum.
Basınç yükün dışında lastik ebatına göre de ayarlanır

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
lastik ebatını orijinalinden çok fazla genişlettiysen tabi basıncı düşürmen gerekir alan genişlediği için.
Fabrika ölçüsü değişmediyse yolcu ve yük miktarına göre ayarlarsın

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
dün akşam guzuya binerken ilk iş şöför kapısını kontrol ettim >:D
etiket varmış, sütunda değil, kapının üzerinde alta doğru olduğu için görmemişim
4 kişiye kadar 32 ye 32 yazıyor, full doluda 35 e 41 mi ne öyle yazıyor
[member=10]emytoget[/member] muratın dediği gibi basmak lazım ya ya 31 e 30 2 kişi binilirken
cumartesi yazlıkları taktırayım bakalım, kışlıkların aksine onlar 195 60 15 imiş :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
dün akşam guzuya binerken ilk iş şöför kapısını kontrol ettim >:D
etiket varmış, sütunda değil, kapının üzerinde alta doğru olduğu için görmemişim
4 kişiye kadar 32 ye 32 yazıyor, full doluda 35 e 41 mi ne öyle yazıyor
[member=10]emytoget[/member] muratın dediği gibi basmak lazım ya ya 31 e 30 2 kişi binilirken
cumartesi yazlıkları taktırayım bakalım, kışlıkların aksine onlar 195 60 15 imiş :)
Hadi gözün aydın yandan darbe yok demekki :p

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
cumartesi herter servisin o taraf gidersem ruhsattan aracın servis geçmişine bir baktırayım diyorum, kaydı çıkacak mı bakalım

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
2 hafta sonra uzun yola çıkacak, araba da bayağı yüklü olacak 34 32 basarım soğuk lastiğe
Yok hesap öle değil. Soğuk orta yük 31-29 soğuk yüklü 32-32 basın. Öne hiçbir koşulda 32den fazla basınç basmanıza gerek yok. Yükledikçe arkaya yük biner öne cok az biner.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Yok hesap öle değil. Soğuk orta yük 31-29 soğuk yüklü 32-32 basın. Öne hiçbir koşulda 32den fazla basınç basmanıza gerek yok. Yükledikçe arkaya yük biner öne cok az biner.
sıcakken orta yükte ve yüklüde ne basmalıyız [member=10]emytoget[/member] murat?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çağrışım yaptı yazayım dedim...

Temel barmenlik yapıyor, müşteri "limonsuz sek bi votka alayım" demiş...

Temel "limon kalmadı efendim, portakalsız versem olur mu" demiş.

:D

Üst Alt