Mazda 6 GH (2007-13) Kronik Ön Konsol Problemi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Çatlak patlak hali bu pedden her türlü daha güzel görünür.

Padi direk kullanmayacağım sağ tarafını kesip kullanma gibi bir düşüncem var şu an malzemenin gelmesini bekliyorum.

Şu kış günlerinde az da olsa çıkan güneşte bile konsolun eridiğini gördüm ve 40-45 derece sıcaklıklarda neler olabileceğini düşünemiyorum. Araçtaki hafif toz, kıl, tüy bile uçup o bölüme yapışıyoprki bu durum çok kötü. Birisi parmağını değdirse kesin parça atar o derece oluyor.

Yurt dışından istediğim parçayı bulamadığım için acil olarak bu seçeneğe yöneldim çünkü artık bahar geliyor !!!

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Padi direk kullanmayacağım sağ tarafını kesip kullanma gibi bir düşüncem var şu an malzemenin gelmesini bekliyorum.

Şu kış günlerinde az da olsa çıkan güneşte bile konsolun eridiğini gördüm ve 40-45 derece sıcaklıklarda neler olabileceğini düşünemiyorum. Araçtaki hafif toz, kıl, tüy bile uçup o bölüme yapışıyoprki bu durum çok kötü. Birisi parmağını değdirse kesin parça atar o derece oluyor.

Yurt dışından istediğim parçayı bulamadığım için acil olarak bu seçeneğe yöneldim çünkü artık bahar geliyor !!!
Şu Konya'daki konsolların kulağına fısıldayan amcayla bir irtibat kursan, bence daha iyi...

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi ben deri dokulu folyo alıp kaplamayı düşünüyorum şimdilik. Servise sordum iyi niyet kotası dolu dediler nisan ayında açılacakmış yeni başvurular. Folyo nun dokusu tutar belki ama renk biraz daha koyu yada açık gelebilir deneyelim mi ne dersiniz? Olmaz derseniz plastidip sepette bekliyor onu deneyecem.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Evet bir güncelleme yapalım konuda; Aliexpress ten satın aldığım ön konsol pedi elime ulaştı ve 15 gündür deneme amaçlı kullanıyorum. Yorumum şudurki kesinlikle alınmalı ve öyle ön yargım olan "hoş durmuyacak" söylemi çürüdü.

Şimdilik kesmeden tam boy kullandım ve ne kötü estetik olmayan bir görüntü nede hoşuma gitmeyen bir durum oldu. Öyleki kesim yapılıp sadece yolcu kısmı kullanıldığında nasıl olacak diye düşünmüyorum çünkü böyle kullanımda bir sakınca yok benim için.

Ayrıca ped ile gelen sabitleme yapışkanlarını kullanmadım öyleki etiketleri bile çıkartmadım :)

Bu nedenle konsola tam oturmamış görünüyor. Deneme amaçlı olduğu için içime sinermi diye böyle idareten kullandım.

Almayı düşünen ve konsol sorunu yaşayanlar hiç tereddüt etmeden alsınlar.

Yolcu kısmı kesilip bir de mazda logosu vb. köşeye eklendimi inanın 2500 TL para verip yenilemeye yada o erimiş çatlak konsolu görmeye değmez.

Benim aldığım adres US $13.75 8% OFF|Xukey Fit For Mazda 6 Mazda6 2009 2010 2011 2012 Dashboard Cover Dashmat Dash Mat Pad Sun Shade Dash Board Cover Carpet-in Car Anti-dirty Pad from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

43835

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
İşe yarıyor olamsına sevindim Yakup ama o görüntü varya, gözlerimi kanatıyor :utan:

Göz kanaması 2500 TL ye gidiyor ama bende senin gibi düşünüyordum kullanınca gördüm ki bunu kullanınca ve estetik bir kaç dokunuşla o sorun ortadan kalkacaktır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Göz kanaması ile 2500 Tl arasında gidip geldim bir an... Nerede durabileceğimi kestirmek zor gibi ancak imkanım olmasa da, taksit maksit 2500 lirayı göze alırdım düşüncesi daha ağır bastı... :uzgnm:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aslında hiç fena değil bence de. Mazda logosu olsa dediğiniz gibi orijinal durabilir. Ama mazda logosu nasıl olacak ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada senin araç kaç km de abi direksiyon falan hiç yıpranmamış sanki. Ben vites topuzunu değiştirdim direksiyona kılıf diktim :(

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Arkasından ince çizikler atsak yapıştırmadan önce airbag olayını çözer mi acaba. Folyo değil de ince deri dokulu kumaş için diyorum. Folyo zaten airbag e pek etki etmez heralde nispeten kolay yırtılıyor. Folyo deseni falan tutmus bence olur bu iş. Şimdiye kadar denerdim aslında çoktan ama servisten gel fotoğraf falan cekip basvuru yapalım dediler onları bekliyorum.
Birde yakup abinin halı örtüsünü şablon olarak kullanıp dosemeciden ayni sekilde suni deri olanindan kestirebiliriz diyorum ne dersiniz? Terziden de bir köşesine mazda logosu uydururuz. Halı ortudeki sabitleme bant ve aparatlarını da taklit edebiliriz bir sekilde

Son düzenleme:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Geçen sene üstteki son gönderiyi yaptıktan sonra Antalya ya yolum düştüğünde iyi niyet garantisine konsol erimesi için basvurmustum. Bugün cevap geldi. Parçanın fiyatı 3200 TL olmuş. Yüzde 50 indirim vermisler. 1600 TL ye tamam dedim. Siparişi verdiler. 2 haftaya gidip degistiricez bakalim.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hayırlı olsun, güzel bir haber.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Çok güzel olmuş gerçekten. Benim de aklımda, arabanın havasını ciddi anlamda bozuyor

Üst Alt