Mazda 6 GH (2007-13) Kronik Ön Konsol Problemi

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Airbag'ın döşemeyi yırtıp çıkabilmesi lazım. Bu açıdan önemli bir malzeme uzun vadede ne yapacağı test edilmeden kullanılmış. Bu sefer güldürmedi Takumi Nuri Usta :kötü:
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlan fotolarında airbag izi de yok neresinden pırtlatıyor belli değil

Son düzenleme:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gerçekten ilandaki araçlara bakıyorum dışardan 10 numara ama iş konsola geldimi bakmak dahi istemiyorum.

Benim şimdiye kadar yönelmediğim Mazda serisi içerisinde M3 2. seri var ve bununda en büyük sebeplerinden biri aracı alıp sonradan açılan konsol ile uğraşmamak. Şimdi daha beteri M6'da karşımıza çıktı. Bu sorunun dile getirilmemesinin sebebide aracın piyasada az olmasıdır.

3-4 aylık periyotta ben bile daha yeni böyle bir sorun olduğunu keşfettim. M6'yı nasıl bilirsiniz diye sorduğumuzda karşımıza çıkan tek sorun kronik direksiyon kutusu arızası başkada birşey yok. Ama şimdi ilana düşen aracın ilk konsoluna bakıyorumo_O

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bende de böyle bir sorun var, cama yakın olan kısın zift gibi oluyor sıcakta... Acaba değişim haricinde bir çözümü olur mu, boya koruma ürünlerine benzer birşeyle oraya bir katman oluşturulabilir mi

Ekli dosyalar

• IMG_20180901_145140.jpg
    IMG_20180901_145140.jpg
    421.9 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_20180901_144031.jpg
    IMG_20180901_144031.jpg
    484.7 KB · Görüntüleme: 84

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Bende de böyle bir sorun var, cama yakın olan kısın zift gibi oluyor sıcakta... Acaba değişim haricinde bir çözümü olur mu, boya koruma ürünlerine benzer birşeyle oraya bir katman oluşturulabilir mi
Bi an benim fotolar mı diye baktım :) değiştirin hocam. Önce serviste fotoğrad çektirip mazda türkiyeye gönderin. Gelen indirimle değişin. Ben 4 ay böyle sürdüm. Arabadan soğudum. Değişince sanki yeni araba gibi zevk almaya başladım

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Aynen sorun bu, bir süre sonra delikler oluşmaya başlıyor. Sorunun önüne geçmek için direk güneşten o noktayı korumak lazım ama bunda da ne kadar başarılı olunur bilemem. Servisten fiyat alıp duruma göre Mazda Türkiye ile iletişime geçilebilir.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bi an benim fotolar mı diye baktım :) değiştirin hocam. Önce serviste fotoğrad çektirip mazda türkiyeye gönderin. Gelen indirimle değişin. Ben 4 ay böyle sürdüm. Arabadan soğudum. Değişince sanki yeni araba gibi zevk almaya başladım
Ne kadara değiştirdiniz acaba...

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Aynen sorun bu, bir süre sonra delikler oluşmaya başlıyor. Sorunun önüne geçmek için direk güneşten o noktayı korumak lazım ama bunda da ne kadar başarılı olunur bilemem. Servisten fiyat alıp duruma göre Mazda Türkiye ile iletişime geçilebilir.
Değiştirince yine aynı malzemeyle mi değiştiriyor?

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Deliklerin oluşması güneşten değil, yanlış yönlendirme olmasın. O kısıma sert ve sivri cisimler iz bırakmıştır. Bendeki tırnak izleri olmasa, güneşin yıpranması neredeyse fark edilmeyecek seviyede. Yani güneşten koruduktan sonra aşırı derecede yıpranacağını zannetmiyorum. Benim aracın aldığım günki hali:
20161128_144254_HDR-1.jpg

Ve güncel hali(temizlik istiyor, sol alttaki çizik yeni oldu):
20180808_105854_HDR-1.jpg

Zaten malzemenin dayanıksız olduğu su götürmez bir gerçek eyvallah. Ama yıllanmışlığın vermiş olduğu yıpranmalar diye görüyorum ben. Bir süre sonra o tırnak izlerinin farkında bile olmaz oldum. Bu tarz yıpranmalar ve çizikler her araçta var ve oluyor. Mesela wv grubu bu yaş araçların derileri ne halde ona bakalım. Plastik trimlerde de çizik oluyor zamanla fakat bizim şanssızlığımız bu çiziklerin çok göz önünde bir kısımda olması.

Çözüm de yok değil bence. Macota gibi zarar vermeyecek bir torpido temizleyicisini süngerle uyguladıkça o erimiş katmanı alıp yeni dokuyu ortaya çıkarabiliriz. Bendeki az olan kısmı bu şekilde daha da azalttım. Delik deşik olan kısımları da mat ojeyle falan doldurabiliriz. Orjinal gibi olmaz ama o kadar göz tırmalamaz diye düşünüyorum.

Bu kadar yerden yere vurmaya gerek yok bence. Birbirimizi biraz fazlaca gaza getirdik ne @yakup hocam :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Valla hocam yalan yok ben D sınıfı M6 ya yakıştıramadım bu sorunu
Kronik, mekanik bir sorun olsa çok kafayla takılmazda (direksiyonu kutusu gibi) böyle göze batan ve tamiri zor olan kronik bir sorunu M6'ya bende yakıştıramadım. Servisin bunu ücretsiz değiştirmesi lazım airbag şişiriciler gibi ama Mazda servislerinin ilgileneceğini sanmıyorum bu konuyla.

Yakup abi yapıştır gitsin bi Passat Haylaynnn :)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Bu arabalara yakışmıyor bu tarz kronik problemler malesef. BL kasalar da bu şeklde üzücü.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

Sıcaktan koruyamıyoruz malesef
IMG_20180927_123000.jpg

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Valla hocam yalan yok ben D sınıfı M6 ya yakıştıramadım bu sorunu
Katılıyorum, maalesef öyle. 2001 model 626'mda böyle şeyler yoktu, sky6'larda da böyle şeylerin olduğunu zannetmiyorum. Bu zayıflığın çamurunu ben ford ortaklığına atıyorum. Mazda o jenerasyonda itibar kaybedecek hatalar yaptı ve Sky serisinde de efsane geri döndü bence. Ama yine de bu fiyatlara bundan iyisini bulabileceğimizi düşünmüyorum. Az önce indim tekrar detaylı kontrol ettim. Bu konuyu kapatalım yoksa takıntı olacak :D

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Airbag'ın döşemeyi yırtıp çıkabilmesi lazım. Bu açıdan önemli bir malzeme uzun vadede ne yapacağı test edilmeden kullanılmış. Bu sefer güldürmedi Takumi Nuri Usta :kötü:
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlan fotolarında airbag izi de yok neresinden pırtlatıyor belli değil

Plastidip yırtılabilir bence, hem düzgünce de kapatır her yeri

Üst Alt