Mazda 3 BL (2009-13) Jant & Lastik Fikir Alış Verişi

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Merhaba arkadaslar. Elimde orjinal honda darkhan jant ve lastik takimi mevcut. Mazda 3 bl hb aracim icin bijon araliklari uyumlu ancak gobek boyutu kucuk geldi. Uygun olmasi icin tornalanmasi gerek dediler. Uzerindeki lastikler 225x50x17. Benim lastik ebatlarim ise 205x55x16. Sizce tornalatip taksam bu ebatta surtme vs givbi bir sey olurmu? ?Malum tornaladiktan sonra geri donusu yok jantlari da artik satma durumum olamiycak. Tornalama isleminin guvenlik.acisindan bir mahsuru olurmu. ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba arkadaslar. Elimde orjinal honda civic rs jantlari mevcut. Lastik olculeri 225x50x17. Mazda aracimin lastik ebatlari ise 205x55x16 bijon araliklari uyuyor ancak jant gobekleri uyumsuz. Jant gobeklerinin tornadan gecmesi gerekli sanirim. Jantlari tornadan gecirdikten sonra 225 yanakli lastik acaba surtme yaparmi? Ayrica jantlarin tornadan gecmesi guvenlik acisindan bir zaafiyet olustururmu?

Ölçü alırken dijital kumpasla yaparsa sorun olacagını düşünmüyorum.

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Taktirsammi yoksa satsam mi bilemedim jantlari

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@razumuhin ben daha önce torna yaptırıp kullandım, sıkıntı yaşamadım, ama çok sağlıklı bir şey değil, jantın kalitesine güveniyorsanız yaptırabilirsiniz.

@ezmocesteri orijinal 17 bulmak resmen samanlıkta iğne aramak gibi bir şey :)

Üst Alt