Güncel Mazda Haberleri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dünyanın Mazda araçları konusunda uzmanlaşmış ilk meslek okulu olan "Mazda Otomobil Bakım Koleji Kobe", eski ND Roadster geliştirme şefi Nobuhiro Yamamoto'nun müdürlüğünde Nisan 2026'da açılacak.

001_l.jpg

Mazda otomobilleri satan Kobe Mazda, Nisan 2026'da açılacak otomobil bakım meslek okulu ``Mazda Otomobil Servis Teknik Koleji Kobe'yi (MASTeC KOBE)'' tanıtan bir medya yayınladı. Bir konferans düzenlendi.

--------------

Mazda , 7 Ağustos 2024'te Mart 2025'te sona eren mali yılın ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı.

20240419083958.jpg

CX-8'in üretimden kaldırılması nedeniyle Japonya pazarındaki satışlar azalsa da , Kuzey Amerika pazarı ilk çeyrekte şimdiye kadarki en yüksek satışını kaydederek, geçen yılla neredeyse aynı seviyede olan toplam 309.000 adetlik küresel satış gerçekleştirildi, faaliyet gelirinde, satışlarda ve karda artış elde edildi.

-------------

Dört Japon otomobil üreticisi Temmuz ayında ABD'de 394.199 yeni otomobil sattı; bu rakam geçen yılın aynı ayına göre %2,5 artış gösterdi.

Mazda'nın satışları %30,2 artışla 39.866 adede yükseldi.
Subaru'nun satışları yıllık %2,6 artışla 51.702 adede yükseldi.
Honda'nın satışları %8,0 artışla 120.737 adede yükseldi.
Toyota'nın satışları ise %5,1 düşüşle 181.894 adede geriledi.

-------------

Mazda'nın "mevcut MAZDA3 için yeni ön tampon" gibi görünen tasarım tescili Çin'de yayınlandı.

IMG_20240809_115356.jpgIMG_20240809_115411.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda, daha önce basında yer alan MAZDA2 1.5 litrelik dizel modelinin Japonya'daki üretim ve satışının bugün itibariyle sona erdiğini resmen duyurdu.

Üretim 17 Eylül'de sona erecek ve sipariş sayısı üretim kapasitesine ulaştığında siparişler kapatılacak.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İtalyan Mazda CEO'su önümüzdeki aylarda yeni bir sedan tanıtmayı planladıklarını ve elektrifikasyonla ilgili yeni duyurular yapılabileceğini ima etti.

Büyük olasılıkla geçen hafta bildirilen EZ-6 Avrupa'nın tanıtımını kastediyor gibi görünüyor, ancak şirket içinde geliştirilen yeni bir sedan / vagon beklentisinde olan çok kullanıcı var

20240721212127.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Panasonic Holdings'in (HD), Subaru ve Mazda ile işbirliği içinde Japonya'da elektrikli araç (EV) bataryaları için bir üretim üssü kurmak üzere son düzenlemelere girdi.

Subaru ve Mazda, elektrikli araçların seri üretimine ciddi olarak 2020'lerin sonlarında başlamayı planlıyor. Bu kez kurulacak yeni akü üretim üssü için Subaru ve Mazda'nın mevcut fabrikalarındaki boş alanları da değerlendirmeyi düşünüyor.

IMG_20240821_212047.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Panasonic Holdings'in (HD), Subaru ve Mazda ile işbirliği içinde Japonya'da elektrikli araç (EV) bataryaları için bir üretim üssü kurmak üzere son düzenlemelere girdi.

Subaru ve Mazda, elektrikli araçların seri üretimine ciddi olarak 2020'lerin sonlarında başlamayı planlıyor. Bu kez kurulacak yeni akü üretim üssü için Subaru ve Mazda'nın mevcut fabrikalarındaki boş alanları da değerlendirmeyi düşünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 70950
2020'lerin sonu ibaresine takıldım... :bsmagryr:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Changan Mazda, EZ-6'nın (PHEV) yaklaşık 1.300 km'lik kapsamlı bir menzil testi kaydettiğini duyurdu.

Bu rakam CX-60'a benzer büyüklükteki bir PHEV için oldukça mükemmel kabul ediliyor.

20240828200254.jpg

Üst Alt