Mazda 3 BK (2003-09) Gösterge Işıklarının Sönmemesi ve Sürekli Yanıp Sönmesi Sorunu

serkes73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatcback
Arkadaşlar benim aracin sikintisi çözüldü çok şukur. Oydu buydu derken kucuk bi sorunmuz.cakmaklik lambasi ile kullyk lambasinin isigi yanmis şase yapiyormuş.değistirilince lambalar sorun kalkti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aküm sağlam bir başkası 2.sayfada aynı sorunu çözmüş çakmaklik sigortasından olmuş acaba bende de aynı sorun mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Aküm sağlam bir başkası 2.sayfada aynı sorunu çözmüş çakmaklik sigortasından olmuş acaba bende de aynı sorun mu?
Konu içerisinde birden fazla çözüm var, öncelikle belirtilen ampüllerin sağlam olup olmadığını kontrol edin. Sonrasında akü ile beyin problemi geliyor.

serkes73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatcback
Sigorta açıldı bugün orada sorun çıkmadı ben almanyadayim burada usta tako göstergesinin arkasında sorun dedi oradan alıp servise götürüp orayı da sokturecem buradaki tamirciler birşeyden anlamıyor

Kontak takılı halde değilken ve sol koldan Işık’ları kapatmama rağmen tako göstergeleri sürekli yanıp yanıp sönüyor sorun bu kısaca

F.YUCEL

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 Comfort
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Herkese merhabalar. 2004 model sedan Mazda 3 aracımla yaklaşık 2 gündür can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyayım. Aracı stop ettikten sonra farları iç aydınlatmaları vs herşeyi kapatmama rağmen, iç gösterge ışıkları kapanmıyor. Kontak anahtarını söküp aracın kapısını açtığım zaman ise iç gösterge ışıkları düşük şiddette durmadan flash yaparak yanıyor ve sesli uyarı veriyor. Aracı kitlediğimde durum değişmiyor, yani araç kilitli dahi olsa bunu yapmaya devam ediyor. Kontak anahtarını takıp arabayı çalıştırdığımda ise herhangi bir sorun yok. Kaputu kaldırdığımda ise göstergelerin yanıp sönme senkronuyla aynı hızda sigorta kutusu taraflarından ses geliyor, Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim, çünkü yetkili servisin bile çözemediği bir arıza ile karşı karşıyayım, 5 yıldır sıkıntısız bindiğim aracımdan şu 2 günde soğudum resmen, akü bitmesin diye her stopta kutup başı sökmekten gına geldi artık.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk defa duyuyorum böyle bir sorunu... Araçtaki bir arızayı haber veriyor ama ne?

Sigortaları, iç aksamdaki elektriksel donanımı kontrol edin. Torpido gözündeki ampul sağlam mı bakın mesela. Bu şekilde kullanmayın bence iyi bir elektrikçiye gösterin. İşin ehli olmayana kurcalatmayın.

Edith; hafızam beni yamultmaya başlamış... Forumda konusu bilem varmış... :p

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Daha önce farklı şekillerde böyle sorunları olan vardı, hatırladığım kadarıyla kimisinin aküden kaynaklıydı, kimisinin sigorta, bir de araca sonradan takılan elektriksel bir donanım varsa ilk aklıma o gelir.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Daha önce ya aynısı yada benzer bir olay Manisa'da bir mazda 3 kullanıcısına olmuştu ismini hatırlayamadım ama cihangir abiye yönlendirdim bir şase sorunu çıktı ve mazda 3 lerde başımıza geliyor demişti

F.YUCEL

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 Comfort
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Aracıma donanımsal olarak herhangi bir şey takdırmadım şuan oto elektrikçideyim çalışıyorlar arızayı bulmak için
Daha önce farklı şekillerde böyle sorunları olan vardı, hatırladığım kadarıyla kimisinin aküden kaynaklıydı, kimisinin sigorta, bir de araca sonradan takılan elektriksel bir donanım varsa ilk aklıma o gelir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konular birleştirilmiştir. Mevcut konuyu baştan okumanızda fayda var.

sgokturk

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri - Sedan
Merhabalar,
Öncelikle bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar akü ya da tesisattan yana bir çekinceniz olmasın, ben yaklaşık olarak 5 sene bu sorun ile bindim araca. Akü bitirme, beyni yakma, tesisata zarar verme gibi bir durum olmadı (problem kaynağı aynı ise)
Hafta sonu bir elektrikçi ustaya başka bir problem için gitmiştim. Muhabbet ilerledikçe bu sorundan kendisine bahsettim, forumlarda bu sorunun torpido ya da çakmaktaşı lambası ile çözüldüğünden de bahsettim, sağolsun üşenmedi hemen açtı torpidoyu. 10₺'lik bir ampul ile sorunum giderildi :) Servise ya da genel bir bakıma bırakmadan once kendinizin bu çözümleri uygulamanızı tavsiye ederim. Sırf bu problem sebebi ile beyini fix ettik diyip 1000₺ alan insanlar var malesef. Dikkatli olun :)

ismoculha

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hb
Merhabalar,
Öncelikle bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar akü ya da tesisattan yana bir çekinceniz olmasın, ben yaklaşık olarak 5 sene bu sorun ile bindim araca. Akü bitirme, beyni yakma, tesisata zarar verme gibi bir durum olmadı (problem kaynağı aynı ise)
Hafta sonu bir elektrikçi ustaya başka bir problem için gitmiştim. Muhabbet ilerledikçe bu sorundan kendisine bahsettim, forumlarda bu sorunun torpido ya da çakmaktaşı lambası ile çözüldüğünden de bahsettim, sağolsun üşenmedi hemen açtı torpidoyu. 10₺'lik bir ampul ile sorunum giderildi :) Servise ya da genel bir bakıma bırakmadan once kendinizin bu çözümleri uygulamanızı tavsiye ederim. Sırf bu problem sebebi ile beyini fix ettik diyip 1000₺ alan insanlar var malesef. Dikkatli olun :)
ayni sorun bende de vardı 2 sene bindim umursamadım sisleri açık bırakınca düzeliyordu çünkü herzaman sisler açık bırakıyordum . elektrikciye gittim sorunu anlattım hemen gösterge panelini sökelim dedi tabi fiyat basacak belli . Dedim ki çakmak ampul değiştir düzelmez dedi degistirdik duzelmedi kis kis gülüyordu son kozum torpido lambasi degistir dedim gereksiz dedi ve degistirdi ama sira bana gelmişti kıs kıs gülmesi:) 10 tl attim arkamdan hala bakiyordu :)))

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ayni sorun bende de vardı 2 sene bindim umursamadım sisleri açık bırakınca düzeliyordu çünkü herzaman sisler açık bırakıyordum . elektrikciye gittim sorunu anlattım hemen gösterge panelini sökelim dedi tabi fiyat basacak belli . Dedim ki çakmak ampul değiştir düzelmez dedi degistirdik duzelmedi kis kis gülüyordu son kozum torpido lambasi degistir dedim gereksiz dedi ve degistirdi ama sira bana gelmişti kıs kıs gülmesi:) 10 tl attim arkamdan hala bakiyordu :)))

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben demiştim ;)

AlikemalSMS

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba panel ışıklarının beep sesiyle birlikte sürekli yanıp sönmesi, bir yerlere vurduğunuzda bu sesin kesilmesi veyahut sis farını açtığınızda bu problemin gitmesi sorunlarını bende yaşadım.

1. Bu konu için mazdagaraj baktığımda 2017 senesinden bu zamana tam bir cevap yazan olmamış foruma.
Bir ağabeyimize beyin arızası denmiş....
Diğer arkadaşlarda torpido ve çakmaklık ampullerinin patlak veya da şasi yapmasından kaynaklı sebepleri göstermişler ki doğru olanı budur..

2. İnternet'te biraz konu üzerine araştırdığımda youtube da yabancı bir kanal sahibi ağabeyimiz bu konuyu videolu bir şekilde anlatmış ve bir çok forum üyesine de bu problemle karşılaştığında yardımcı olacağını düşünüyorum.

3. Sonuç olarak kendim zamanım olduğunda bu uygulamayı yapıp sonucunu yazacağım.
Video linkini aşağıya bırakıyorum. Sağlıklı günler...

• Youtube kanalının adı : ecologicaltime
  • Mazda 3 Bk Torpido Sökme ve torpido aydınlatması değiştirme :
  • Mazda 3 sürekli panel ışıklarının beep esiyle birlikte yanıp sönme sorunu :

AlikemalSMS

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yukarıda belirttiğim maddeleri uyguladım sorunum ortadan kalktı. Hatta başlamışken çakmaklık lambası ve klima paneli ampullerini de değiştirdim. :)

AlikemalSMS

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yukarıda belirttiğim maddeleri uyguladım sorunum ortadan kalktı. Hatta başlamışken çakmaklık lambası ve klima paneli ampullerini de değiştirdim. :)
51809
51810

Üst Alt