Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ihsnz

Sessiz
Araç Markası
Opel Omega
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
bende anlamadım sahibi de aracı bilmiyor halbuki forumdan okuduğum kadarı ile adana da dilinden anlayan ustada var

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Allah yardım etsin. Lakin 2. El motor bulunabiliyormuş diye duyuyoruz arada ama ona da ne kadar güvenilir bilinmez. Şans işi bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Klape vurması ne ki?
Subaplarla alakalı bir şey ama tam nedir bilmiyorum abi yanlış olmasın. Piston hareketlerine göre hava ve yakıt karışımını uygun anlarda açılarak bu karışımın yapmasına sağlıyor diye duymuştum sanayide, başka bir şeydir belki. bilen çıkarsa aydınlanmış oluruz :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Önden kaza olmayaydi bı de yağ eksiltmeseydi eyiydi
Motora kadar giren bir kaza yada hava yastığı açılmış bir kaza olsaydı daha temkinli yaklaşılabilirdi ama Süleyman'ın aracının kazasız bir 323 kadar düzgün olduğunu düşünüyorum, onarım evrelerini az çok görmüştük.
Yağ yakma sebebide yazıldığı gibiyse motor rektefiye işlemi kadar maliyetli olmaz yani yağ eksiltmesi korkutmasın.

Temiz 323 ve 626 bulmak artık çok zorlaştı bütçeniz uyuyorsa aracı değerlendirmenizi tavsiye ederim

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Açıklamada "soğutma radyatörü" değişmiş yazıyor benim anlamadığım kadarıyla.

Radyatörün de değişmesi iyi bence yakın zamanda delinme, sızdırma, tıkanma sorunu olmaz :)
Katılıyorum. Ters zamanda radyatör arıza riski olacağına değişmiş olsun daha iyi. En basitinden bir radyatör değişimi bile 500 tl civarına çıkar. Eski arabalarda kazadan çok bakım ve onarım çok daha önemli bence.

Dün 2011 model passat baktım, sahibi bakım dökümanlarını mesaj olarak gönderdi. 5000 km’de bir yağ değiştirmiş, 2011 model arabanın amortisörleri değişmiş, alt takımda parçalar değişmiş falan. Bakım yaptırdığı yeri arayıp konuştum, servis sorumlusu aracı hatırlayamadı ama kendi ekranından aracın geçmişine bakınca “titiz bir müşteri kesin, yoksa bu bakımlar normal değil” dedi. :) Adam 11 ayda 5800 tl para harcamış 5 defa bakıma girmiş.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Katılıyorum. Ters zamanda radyatör arıza riski olacağına değişmiş olsun daha iyi. En basitinden bir radyatör değişimi bile 500 tl civarına çıkar. Eski arabalarda kazadan çok bakım ve onarım çok daha önemli bence.

Dün 2011 model passat baktım, sahibi bakım dökümanlarını mesaj olarak gönderdi. 5000 km’de bir yağ değiştirmiş, 2011 model arabanın amortisörleri değişmiş, alt takımda parçalar değişmiş falan. Bakım yaptırdığı yeri arayıp konuştum, servis sorumlusu aracı hatırlayamadı ama kendi ekranından aracın geçmişine bakınca “titiz bir müşteri kesin, yoksa bu bakımlar normal değil” dedi. :) Adam 11 ayda 5800 tl para harcamış 5 defa bakıma girmiş.
Naim abi Passat almış ta haberimiz mi yok acaba :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Loading site please wait...
Mazdaci İsmail in olayı nedir, km orijinal midir

Mazdacı İsmail'in; Kütahya'da iki tane Mazda bayisi ve servisi zamanından kalan iş yeri olduğunu tahmin ediyorum hocam veya o dönemin Mazda bolluğunu ticarete dökmüş abimiz de olabilir... Sadece tahmin bunlar. :)

20 yaşındaki bir aracı 110 bin km de olduğunu ispat etmeleri gerekir ki, ben inanayım... İlk önce burası kafamı kurcaladı, fiyatı yüksek ama temiz duruyor... Farlar da, orijinal kalsın diye parlatılmamış herhalde. :)

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Eskiden 5664 ten muayene zaman ve km lerini öğreniyorduk, şimdi sadece hasar durumu geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt