Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@Bayraktar ateş seni çağırıyor.
Dur bi' ya! Organ bağışı için pazarlık yapıyorum mafyayla... :p

Vallahi çağırıyor da şimdi Cemşid'i okutursam çok üzülürüm; daha masrafların, emeklerin meyvesini yiyemeden satmış gibi olurum. Belki ilandaki aracın fiyatı şimdikinden epey biraz daha düşerse masraflarımı bu şekilde gidereceğim yönünde kendimi tatmin edebilirim... :p Umarım çok uzaklara gitmez, gözümüzün önünde kalır.

Diğer bir konu da incelemek / almak / satmak olayları çok yorucu gelmeye başladı. Hatta şuan düşününce bile yoruldum, bu aralar keyifsizim zaten ben gideyim yatayım biraz. :p

@Domestos Abi sen de subliminal mesaj mı veriyorsun? Bu bir işaret mi yoksam? :koptum:

Untitled-1.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dur bi' ya! Organ bağışı için pazarlık yapıyorum mafyayla... :p

Vallahi çağırıyor da şimdi Cemşid'i okutursam çok üzülürüm; daha masrafların, emeklerin meyvesini yiyemeden satmış gibi olurum. Belki ilandaki aracın fiyatı şimdikinden epey biraz daha düşerse masraflarımı bu şekilde gidereceğim yönünde kendimi tatmin edebilirim... :p Umarım çok uzaklara gitmez, gözümüzün önünde kalır.

Diğer bir konu da incelemek / almak / satmak olayları çok yorucu gelmeye başladı. Hatta şuan düşününce bile yoruldum, bu aralar keyifsizim zaten ben gideyim yatayım biraz. :p

@Domestos Abi sen de subliminal mesaj mı veriyorsun? Bu bir işaret mi yoksam? :koptum:

Ekli dosyayı görüntüle 32707

@cemşid'den çok çok iyi olur bence, araç galeride olduğu için fazla fiyat indirimi bekleme hatta, takas yoluyla satmaları ihtimaline karşı niyetin varsa elini çabuk tut derim... :) Sublimal mesaj niyetim yoktu ama öyle algılıyorsan sublimal değil doğrudan vereyim mesajı... "imkanın varsa gidip yatma, harekete geç" :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@cemşid'den çok çok iyi olur bence, araç galeride olduğu için fazla fiyat indirimi bekleme hatta, takas yoluyla satmaları ihtimaline karşı niyetin varsa elini çabuk tut derim... :) Sublimal mesaj niyetim yoktu ama öyle algılıyorsan sublimal değil doğrudan vereyim mesajı... "imkanın varsa gidip yatma, harekete geç" :D

İmkanlar sağlanır bir şekilde de kafamdaki deli sorular var. Kendim için olmasa da almak isteyenlere yardımcı belki diye hep birlikte yanıt verelim o zaman:

0- Bu araçların motor haricinde çoğu yeri 2,0 lt'ler ile aynıymış. Geriye kalıyor en korkutucu kısmı yani motoru. Bir keresinde usta yurt dışından çıkma parça bekliyordu ve epey zaman almıştı. İleriye dönük bu riski düşünürsek cebimizde kaç lira kalması gerekir?
1- Araç galeride değil ama galerici süsü verilmiş. :) Bu nadir modelinden benim bildiğim en son Ankara'da satılmıştı 28 liraya gitmişti. Çok fazla talep gören bir motor seçeneği değil haliyle. Piyasası kaç lira ortalamasında geziniyor? Acaba bunu 30'a alabilir miyiz?
2- Hazır piyasada belirsizlikler varken ve söz konusu araç 2,3cc iken bu kadar çabuk satılır mı? 2,0'ler bile ağır gidiyor. Düşmesi beklenip risk alınmalı mı?
3- Bugün işe bile gitmedim keyfim yok diye, aracın başına gittiğimde patrona yakalanma ihtimalim nedir? :p
4 - Ve en önemlisi Cemşid'i ne yapacağız?

3 ve 4 bana özel sorular tabi. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1-Takas olabilir. @Cemşid'i takas yoluyla okutabilirsin ama zararın çok olur.

2-Motor parçaları farklı olabilir ama @özer varken sorun yaşamazsın.

3-Bu donanımdaki araçları 30-35 bandında gören her aklı başında insan sahip olmaz ister.

4-Bk kasa sırf 2.0 motor diye piyasada farklı muamele görülsün deniliyorsa bu araçta aynı bence ki, ederi değeri bu değil.

4.Madde bana özel yorum... ;)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
sahibi ile mesajlaştım 2.sanayi sitesi 356 sokak dere kenarında kırmızı köprünün sokağında imiş adresi girince her yer kaportacı görünüyor ama tabi görmeden bilinmez zor gelmez ise iş çıkışı yada yarın bakabilirim :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
sahibi ile mesajlaştım 2.sanayi sitesi 356 sokak dere kenarında kırmızı köprünün sokağında imiş adresi girince her yer kaportacı görünüyor ama tabi görmeden bilinmez :)
O zaman Ozan Usta'yı arka sokaktan kap git kardeşim. Almadan da gelme. :D

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
O zaman Ozan Usta'yı arka sokaktan kap git kardeşim. Almadan da gelme. :D
ozan ustalara yakın mı :)
meraktan bakacağım şu an mümkün değil almam sadece bir bakmak istiyorum hem senin yukarıda yazdığın maddeler aynısı benim kafamdada var bir yakından bakayım istiyorum sadece tek artısı şu meşhur kokoreççi olabilir :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
ozan ustalara yakın mı :)
meraktan bakacağım şu an mümkün değil almam sadece bir bakmak istiyorum hem senin yukarıda yazdığın maddeler aynısı benim kafamdada var bir yakından bakayım istiyorum sadece tek artısı şu meşhur kokoreççi olabilir :D
Yürüyerek 4 dakika, Kara Şimşek ile 4 saniye... Hızlı bir giriş yapmak lazım... :D
Kokoreç varsa ben de gelirim bak... ;)

Untitled-1.jpg

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Kağıt üstünde güzel araç :)

Ekli dosyalar

• 911CFA39-F36C-48AF-96DF-F4E5816A2C8F.png
    911CFA39-F36C-48AF-96DF-F4E5816A2C8F.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 44

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tical

Katılımcı
Kağıt üstünde güzel araç :)
Bırak kağıt üzerinde kalsın, comfort donanıma o paralar yazık olur...
Ön görüşme yaptın mı? Bilgiler bakmaya değer olduğu yöndeyse yakın ve müsait olan arkadaş bakabilir.

Yaptım Veli abi.Ev aldığını muteahhite para vermesi gerektiğini ve yazdıklarından baska yerde boya olmadığını ve aktif olarak kullandığı bir aracmi.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Pursaklar çok uzak bana @Tical, Gölbaşı Texas ise pursaklar Kanada o derece :) geçen bizim siteden bir araç göndermiştin. O araç için niyet varsa ona bakarım

Tical

Katılımcı
Yaptım Veli abi.Ev aldığını muteahhite para vermesi gerektiğini ve yazdıklarından baska yerde boya olmadığını ve aktif olarak kullandığı bir aracmi.
Abi eyvallah.
Veli abi az once tekrar konustum araci alirken computest sokmuş lpg de motor performansi %75 cikmis.Dedikleri haricindede boya yok diyor.Surekli galericiler arayip fiyati öldürmeye çalışıyorlar diyor.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Veli abi az once tekrar konustum araci alirken computest sokmuş lpg de motor performansi %75 cikmis.Dedikleri haricindede boya yok diyor.Surekli galericiler arayip fiyati öldürmeye çalışıyorlar diyor.
yüzde 75 bu km için düşük gibi, benim aracım 273 bindeyken yüzde 93 performasn verdi. Bahsettiğiniz aracı baktırırken kompresyon testine de tabi tutun. Subablarda kompresyon kaçağı olması muhtemel

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi eyvallah.
Ben o tür testlere güvenmiyorum, inanmıyorum. Doğru da olabilir yanlış da. Ben otomatik aracımla 180 km hızı geçemezken (limitör var) ekspertize soktu alan kişi 210'u gördü araç... :)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Ben o tür testlere güvenmiyorum, inanmıyorum. Doğru da olabilir yanlış da. Ben otomatik aracımla 180 km hızı geçemezken (limitör var) ekspertize soktu alan kişi 210'u gördü araç... :)
Esasında ben de güvenmiyorum, şimdiye kadar expertize soktuğum ilk araç şuanki aracım. O da satıcı zorunlu tuttu. Ben ısrarla istemedim o da en son parasını ben ödeyecem sokalım dedi. Soktu ve parasını ödedi. Motor performansı yeni koyulan yağ, yeni hava filtresi, yeni bujiler bile etkiler. Bunlar eskiyse daha düşük çıkar. kompresyon kaçıran Subab, tıkalı katalizör vsvs bi sürü etmen var motor performansını düşük çıkartacak ama hepsini yazmıyorum zaten buradakilerin çoğu bunların bilincinde. O yüzden ben pek güvenmesem de en azından fikir oluşmasına destek veriyor diyebilirim. @Tical 'e demek istediğim arabanın motoru bitik değil, bir sıkıntısı olmasa %75 çıkmamalı manasında, bilmem kendimi ifade edebildim mi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt