Benzin mi? Lpg mi? Neden?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ben aracı alırken 3 gün önce lpg yoktu, 3 gün sonra lpg takmışlardı öyle aldım.

6 yıl 5 ay = 72.000km dir kullanıyorum.

Burdaki kısas ve düşünce sadece kişisel bi düşünce herkesi bağlayan veya ilgilendiren bi durum değil.

aracı aldıgımda soğuk motor geçişde titreme vardı sistem yeni olup garantili olduğu için lovato servisine gittim.

lpg enjektörü soketi yanlış takılmış düzeltiler üçret istemediler sabah siftahı atıp çıktım.

zaman içinde araca alışmaya başladıgımdan gaz bastıgımda gazın basınç sesini duyuyordum buda beni rahatsız ediyordu.

lovato servisine gittim test sürüşü vs derken regülatör saça kısmına direk takılmış araya conta tarzı bişey koydular ses baya azaldı yine vardı ama tatmin edici seviyedeydi siftah atıp çıktım.

zaman içinde monifolt kısmının montajını yanlış olduğunu daha verimli kullanım için deliklerin geri alınması gerektiğini söylenip beni bu konuda lovato ikna etti neyse bunlarıda düzelttik sanırım 150 tl vermiştim.

bakım zamanı orijinal filtre olsun dedik sonuçda gazın içinden ilginç ilginç şeyler çıkmıyor değil 100 tl ile başlayıp garsnti bitimi sonrası kendim değişmeye başladım oda yaklaşık 80tl filtresi.

filtre kap içinde olduğu için oring değimi arada yapılması iyidir diyerek oring almaya çalıştım tabiki orjinal olsun diye yırttım kendimi ankarada buldum. 30 tl

önceki mazdada ki tecrübeme istinaden tankı söküp altına mumlama yaptırdım 95 tl idi sanırım.

ayar kısmı ile afr ayarı yaptırdım 150tl

lpgli olduğu için 40 binde değişmesi gereken bujiyi 20 - 25binde değişiyorum buji 200 tl verdiğim paranın hakkını alamadan yarısını çöpe atıyorum.

geçiş sürelerini uzun tutuyorum benzinde harcasın diye.
arada benzinde kullanıyorum.
lpg katkısı atıyorum yaklaşık 2 yarım depoda bir.
kısa mesafelerde benzinde gidiyorum.

şimdi km geliyor regülatör bakımı enjektör bakım buda maliyet.

en büyük maliyet subap değişimi piyasadan takım çonta alıp kullanmam orijinal takım çonta 1750tl falan

maliyetleri sıraladım şimdi keyif kısmına gelelim.

3500 gibi üst devirlere çıkmıyorum, makas atacam vallahi sırf bu yüzden makas atamıyorum.

şimdi önümdeki bakımlar.
hortumlar değişecek 400 tl bunlar sadece lpg
sonraki muayenede tank süresi kurtarmıyor tank değişeçek şuandaki fiyatlar 500-800tl

kalorifer peteğinden ek alındığını için bu hortumu orijinal alalım desen 1000tl (hortum kesilip kelepçe atıldıgı için özelliğini yitiriyor çabuk ölüyor yoksa bu hortum sahibini mezara gömer)

bi düşündüm biraz baktım bin benzinde dedim yaa depoyu doldurdum.

gaza basarken bile rahat basıyorsun uzayacaksan eğer 4-3-2 koyup uzuyorsun yokuş geldi diyip yavaş çıkmıyorsun devir korkun yok yapıştırıp çıkıyorsun.

özetle bakınca masrafları 10 tane filtre 50tl den yaparsam karlı dediğiniz gibi ama orijinalden gidince aradaki farkıda keyife sayar geçerim diye düşünüyorum.

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Önceki araçlarımda lpg vardı. 92 Şahine eski tip lpg takılıyordu ondan taktırmıştım. En sorunsuzu oydu, filtre değişimi hariç başka birşey yapmıyordum. 97 Astra-Polo Sedan da ise sıralı sistem vardı. 2 ayda bir; su eksiltme, lpgye geçmeme, tekleme, çalışmama, aşırı titreme gibi sorunlarla karşılaşıyordum. Standart bakım harici sanayiye girmezken, lpg için sanayiye abone olmuştum. Evet ucuza geziyoruz ama habire lpg yüzünden ustaya gitmek can sıkıyordu. Lpgli araç almayacağım dedim kendi kendime. BK Mazda ararken hep lpgli denk geliyordu, istediğim şekilde lpgsiz BK nasip olmadı. Hanım BL için"bu güzelmiş" deyince BL bakındım. BL lpgsiz daha fazlaydı piyasada. Açıkçası iyiki lpgsiz almışım dedirtti. 50-100 lira fazla verip benzinle sorunsuz binmek,kafa rahat gezmek en güzeli.
Teknik açıdan lpg-benzin karşılaştırması için bir cevap yazamasamda dertsizlik nezdinde benzin benim için çookk önde..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Önceki araçlarımda lpg vardı. 92 Şahine eski tip lpg takılıyordu ondan taktırmıştım. En sorunsuzu oydu, filtre değişimi hariç başka birşey yapmıyordum. 97 Astra-Polo Sedan da ise sıralı sistem vardı. 2 ayda bir; su eksiltme, lpgye geçmeme, tekleme, çalışmama, aşırı titreme gibi sorunlarla karşılaşıyordum. Standart bakım harici sanayiye girmezken, lpg için sanayiye abone olmuştum. Evet ucuza geziyoruz ama habire lpg yüzünden ustaya gitmek can sıkıyordu. Lpgli araç almayacağım dedim kendi kendime. BK Mazda ararken hep lpgli denk geliyordu, istediğim şekilde lpgsiz BK nasip olmadı. Hanım BL için"bu güzelmiş" deyince BL bakındım. BL lpgsiz daha fazlaydı piyasada. Açıkçası iyiki lpgsiz almışım dedirtti. 50-100 lira fazla verip benzinle sorunsuz binmek,kafa rahat gezmek en güzeli.
Teknik açıdan lpg-benzin karşılaştırması için bir cevap yazamasamda dertsizlik nezdinde benzin benim için çookk önde..
lpg takılı olarak aldıgım için ilk seferlerin gidişlerini saymıyorum aslında sonuçda onların montaj hataları düzeltip geçiyorsun.
Ayar gibi sorunlar içinde ilk zamanlar herşeyi yoluna sokuna kadar git gel yaptık sonrası sadece bakım...

konu farklı anlaşılmasın.

doğru kit
doğru montaj
doğru ayar

bunlarla sıkıntısız kullanılıyor benim asıl demek istediğim nokta bakım vs gibi maliyetleri ekleyince benzinle arasındaki fark (tl çinsinden)

ilk mesaja düzenleme sürem dolmuş bi keresinde lpg beyni enjektör çıkış kısmı tamir edildi 150 tl verdim. ( İlk kez arıza ışığım yanmıştı ne moralim bozuldu ya :( )

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
LPG bakım düdüğü öttü bugün :) :)
Bı de dolum kapağındaki conta değişecek. Gitti 100-150 lira.
Şimdi Faso ağayi hesaplayalım.
Yıllık 20000 km garanti yapıyoruz .
100 km de ortalama 12 lt LPG yaksak 2400 lt LPG harcarız.
2400*4.34 = 10.400 lira
Benzin 12*100=. 1200 lira
LPG maliyet ort =. 300 lira
Toplam. =11.900 lira
Benzin ortalama 10 litre toplamda 2000 litre yapar o da =15680 lira
Aradaki fark yıllık=3780 lira
Yakıt litreleri değişse de fark çok değişmez. En asgari 3500 lira tasarruf görülüyor. Lpgnin benim guzuya zarar maliyetini bilmiyorum ama aradaki fark bence azımsanmayacak kadar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
LPG bakım düdüğü öttü bugün :):)
Bı de dolum kapağındaki conta değişecek. Gitti 100-150 lira.
Şimdi Faso ağayi hesaplayalım.
Yıllık 20000 km garanti yapıyoruz .
100 km de ortalama 12 lt LPG yaksak 2400 lt LPG harcarız.
2400*4.34 = 10.400 lira
Benzin 12*100=. 1200 lira
LPG maliyet ort =. 300 lira
Toplam. =11.900 lira
Benzin ortalama 10 litre toplamda 2000 litre yapar o da =15680 lira
Aradaki fark yıllık=3780 lira
Yakıt litreleri değişse de fark çok değişmez. En asgari 3500 lira tasarruf görülüyor. Lpgnin benim guzuya zarar maliyetini bilmiyorum ama aradaki fark bence azımsanmayacak kadar.
Birde cepten (benzine göre) azar azar para çıktığı için psikolojik olarak da lpg insana iyi geliyor... Pompa görevlisine "Doldur" dediğinde benzinin açtığı yara ile lpg arasında çok fark var hocam...

:rolleyes:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Birde cepten (benzine göre) azar azar para çıktığı için psikolojik olarak da lpg insana iyi geliyor... Pompa görevlisine "Doldur" dediğinde benzinin açtığı yara ile lpg arasında çok fark var hocam...

''Actığı yara '' :) :)
Krediler olmasa sırf ikide bir LPG için benzin istasyonuna girmemek için bile benzini tercih edebilirim. Ama sırtımızdan ödemeler eksik olmadığı için ayda 300 lira şu an için iyi para .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlatım bozukluğu yapmışım ama şimdi herşey bitti o mu kaldı yani :) :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

ilk fulle dediğimde hissettim bunu

neee kaç paraaa ne kadarr içerden çektirim dedim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ilk fulle dediğimde hissettim bunu

neee kaç paraaa ne kadarr içerden çektirim dedim :)
İlk lpg ile tanıştığımda, 20 liralık benzin ile bir hafta geçmiyordu, 55 lik lpg deposunu doldur dediğimde 7 liralık almıştı (dün gibi hatırlıyorum litresi 168 bin lira bu gün 16,8 kuruş) hal böyle olunca da akşam yemeği için bile Aydın'dan Denizli'ye gidiyorduk...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İlk lpg ile tanıştığımda, 20 liralık benzin ile bir hafta geçmiyordu, 55 lik lpg deposunu doldur dediğimde 7 liralık almıştı (dün gibi hatırlıyorum litresi 168 bin lira bu gün 16,8 kuruş) hal böyle olunca da akşam yemeği için bile Aydın'dan Denizli'ye gidiyorduk...
1.99tl olan gazı almıyordum pahalı diye :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
24.04.2015 - 09.07.2021 Arası
12.000 km - 84.774km
Bu zaman ve km aralığında LPG benzin kullanım sürem
57837

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benzin yakıt türüne göre yapılmış motorda LPG bazen eziyettir. Ekstra masraf açabilir. Sistemde değişkenleri arttırdığı için arıza ihtimalini de arttırır. Maliyeti daha uygun olduğu için katlanıyoruz ülkece. Ben daha "çevreci yakıt" mantığında LPG kullanan görmedim. Evindeki, iş yerindeki tüpü bile LPG istasyonunda kaçak dolduranlar var ülkede ne çevrecisi. Benzinin 8 TL olduğu yerde LPG 7 TL olsun herkes aküden söker LPG'yi. Tamamen ekonomi.

Ekonomi nedeniyle katlanılan LPG'ye "benzinle aynı masraf" demek mantıksız. Çoğunlukla "değil" çünkü. Rakamlar yalan söylemez.

Uzun uzun hesap kitap yapmayalım en orjinalci benzinci bile bilir LPG'nin daha ekonomik olduğunu.

Fakat tercihlere hep saygı duyulması gerekir. Benzinli araç tercih eden veya LPG'yi söktürene de saygı duyarım, onun hayatı onun tercihidir.

Ama, işin bir de ama'sı var.

Kimseye şahsi olarak yazmıyorum bunu. Tamamen düşünce yapısına yönelik eleştirim. Altını çize çize yazayım.

Motor orjinal kalsın diye LPG taktırmayan var veya LPG söktüren var. Etiketinde 15 inç yazıyor spor olsun diye 16-17 inç jant takmış, far ampülleri halojen olması lazım daha güzel gösteriyor diye dayamış ledi, ses sistemi güzel olsun diye koca koca hoparlörler takılmış, kaporta delinmiş araya adaptör yapılmış, görüntü olsun işlevsellik olsun diye multimedya takılmış, spor görünsün araç yere bassın diye yaylar ve amortisör orjinal değil. Alt takım için kullanılan parçalar pahalı diye yan sanayi takılmış. Tatlı ses yapsın diye egzozla oynanmış. Vs. vs. uzar gider liste.

Spor görüntü yaparken, görsel olarak güzel gösterirken orjinallik aranmıyor da ekonomi yaparken mi orjinallik aranıyor?

Bunlar arabanın parçaları değil mi? Burada saçma bir ikilem yok mu?

Bir taraftan arabaya envai çeşit ekleme yapıp, lastik ölçüsünü jantını vs değiştirip öte yandan motoru LPG'den uzak tutmak çelişki değil mi?

Aylık 3 bin TL kazanalım ama ikinci el araç 4-6 bin TL olsun. Turbo takmak da her şeyiyle 1,5-2 bin TL olsun. Forumda atmosferik araba kalmaz ne LPG'si. Araç beynine kadar değişir. E hani motor orjinal kalsındı? Bana göre bunlar işin şov kısmı.

Eskiler bilir, eskilerden dinleyenler de bilir. Yaşı 30 üstü olanların bazıları da hatırlar. Ben de çok net hatırlıyorum.

Araba paslanmaya çürümeye başladı mı kaporta boya onarımına girerdi. Hatta şasesine kadar soyulur şasesi bile bakımdan geçer güçlendirilirdi. Çocuk yaşta gidip şaseye kaportaya zımpara yapardım macuna veya boyaya hazırlardım arabayı. Pas çözülmez kazınırdı. Amaç arabanın işlevselliğini korumasıydı. Böylece 8-10 yıl daha araba hizmet etmeye devam ederdi. Zevk için bile araba boyanırdı. Boyasız araç bakımsız ve değersiz görünürdü.
Tee o zamanlar hatırlarım araç yakıt dönüşümü yapılır bagaja da mavi mutfak tüpü koyulurdu. Yedek olsun diye de piknik tüpü taşınırdı.

O zamanlar bazı abiler amcalar dedeler vardı, araba A'dan Z'ye orjinal olurdu. Öyle ses sistemleri, jantlar falan yapılmaz araç fabrikasyon korunurdu. Onlar LPG taktırmazlardı işte, esas orjinalciler onlardı.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benzin yakıt türüne göre yapılmış motorda LPG bazen eziyettir. Ekstra masraf açabilir. Sistemde değişkenleri arttırdığı için arıza ihtimalini de arttırır. Maliyeti daha uygun olduğu için katlanıyoruz ülkece. Ben daha "çevreci yakıt" mantığında LPG kullanan görmedim. Evindeki, iş yerindeki tüpü bile LPG istasyonunda kaçak dolduranlar var ülkede ne çevrecisi. Benzinin 8 TL olduğu yerde LPG 7 TL olsun herkes aküden söker LPG'yi. Tamamen ekonomi.

Ekonomi nedeniyle katlanılan LPG'ye "benzinle aynı masraf" demek mantıksız. Çoğunlukla "değil" çünkü. Rakamlar yalan söylemez.

Uzun uzun hesap kitap yapmayalım en orjinalci benzinci bile bilir LPG'nin daha ekonomik olduğunu.

Fakat tercihlere hep saygı duyulması gerekir. Benzinli araç tercih eden veya LPG'yi söktürene de saygı duyarım, onun hayatı onun tercihidir.

Ama, işin bir de ama'sı var.

Kimseye şahsi olarak yazmıyorum bunu. Tamamen düşünce yapısına yönelik eleştirim. Altını çize çize yazayım.

Motor orjinal kalsın diye LPG taktırmayan var veya LPG söktüren var. Etiketinde 15 inç yazıyor spor olsun diye 16-17 inç jant takmış, far ampülleri halojen olması lazım daha güzel gösteriyor diye dayamış ledi, ses sistemi güzel olsun diye koca koca hoparlörler takılmış, kaporta delinmiş araya adaptör yapılmış, görüntü olsun işlevsellik olsun diye multimedya takılmış, spor görünsün araç yere bassın diye yaylar ve amortisör orjinal değil. Alt takım için kullanılan parçalar pahalı diye yan sanayi takılmış. Tatlı ses yapsın diye egzozla oynanmış. Vs. vs. uzar gider liste.

Spor görüntü yaparken, görsel olarak güzel gösterirken orjinallik aranmıyor da ekonomi yaparken mi orjinallik aranıyor?

Bunlar arabanın parçaları değil mi? Burada saçma bir ikilem yok mu?

Bir taraftan arabaya envai çeşit ekleme yapıp, lastik ölçüsünü jantını vs değiştirip öte yandan motoru LPG'den uzak tutmak çelişki değil mi?

Aylık 3 bin TL kazanalım ama ikinci el araç 4-6 bin TL olsun. Turbo takmak da her şeyiyle 1,5-2 bin TL olsun. Forumda atmosferik araba kalmaz ne LPG'si. Araç beynine kadar değişir. E hani motor orjinal kalsındı? Bana göre bunlar işin şov kısmı.

Eskiler bilir, eskilerden dinleyenler de bilir. Yaşı 30 üstü olanların bazıları da hatırlar. Ben de çok net hatırlıyorum.

Araba paslanmaya çürümeye başladı mı kaporta boya onarımına girerdi. Hatta şasesine kadar soyulur şasesi bile bakımdan geçer güçlendirilirdi. Çocuk yaşta gidip şaseye kaportaya zımpara yapardım macuna veya boyaya hazırlardım arabayı. Pas çözülmez kazınırdı. Amaç arabanın işlevselliğini korumasıydı. Böylece 8-10 yıl daha araba hizmet etmeye devam ederdi. Zevk için bile araba boyanırdı. Boyasız araç bakımsız ve değersiz görünürdü.
Tee o zamanlar hatırlarım araç yakıt dönüşümü yapılır bagaja da mavi mutfak tüpü koyulurdu. Yedek olsun diye de piknik tüpü taşınırdı.

O zamanlar bazı abiler amcalar dedeler vardı, araba A'dan Z'ye orjinal olurdu. Öyle ses sistemleri, jantlar falan yapılmaz araç fabrikasyon korunurdu. Onlar LPG taktırmazlardı işte, esas orjinalciler onlardı.
Dediğin gibi çok değişik insanlar var hele mazdada :)

orjinalliği bozulmasın der lpg takmaz, yağ hava filtresini bile orjinal almaz.

ilk sahibinden mazdacıdan der piyasa fiyatı üstüne koyar ilana buji kablosunu bile değişmemiştir.

ilk sahibinden yazar piyasa fiyatı üstüne yazar araçın bütün parçalarının ömrünü yemiş zerre bakım yapmamış alana geçmiş olsun.

yetkili servis bakımlı yazar aracı alırsın 4 amörtisör yan sanayi takılmış ve ses yapıyor eee ne oldu yetkili servis bakımlı aldım 5 bin fazla verdim 4-5binde amörtisöre ver şimdi al sana 10 bin zarar :)

Adama diyorum lastik basınç sensörlerin iptal edilmiş arıza ışığı üzerine bant yapıştırılmış aaa öyle mi alalım yaa 4 tane sensör ne kadar ozaman ki fiyatla 800tl abi ne gerek var araba böylede gidiyor :)

Adamda sıfır araba var 300bin tl mazot filtresini yan sanayi alıyor aradaki fark 300tl :)

Adama diyorum bak radyatör işlemli kaçak var başına iş alırsın kaçırsın ben eklerim diyor yolda kalıp 10.000 tl ödüyor 1000 tl radyatör değişse 9000tl ilede lpgyisöküp benzinde binerdi :)

Arkadaş araba aldı 295 bin tl cila mila bişeyler istedi attım sepeti 1000 tl olum bu yaa dedi yıkamada 3 tl fırçaya giriyor :)

Alkole verdiği parayı arabasına verse sanayide işi olmayacak :)

lastikde dandik al frene bastım durmadı de

ustanın uçuzuna git araçın içinden geçsin.

97k de bl kasayı sanayi götür usta şanzıman çubuğunda bakıp şanzıman bitik desin gık demeden çıkar ver 7500 tl ver şanzımanı yıkayıp sana geri versin eee gel benim 200 tl sattıgım parçaya 1 saat pazarlık yap :)

Bujiyi sanayiden al tekleme var diye beni ara sonra benim zamanımı çal.

3 liralık teyp al orkestra sesi bekle :)

5 liralık mal al montajı 50 tl sonra bunu 2 tl taktırmaya çalış :)

adama diyorum bu değişecek bak yolda kalırsın ne kadar 250tl bakarız bi ara diyor kurban bayramı gece 00.00da beni arıyor yolda kaldım eee bagajda et var napcaz :)

adamın takozu patlak arabada trimden durulmuyor takoz alacagına fitil almış sağa sola sokuyor.

adam xxx marka parça almış yorumda memnunum diyor 2 ay sonra aracı satıyor alan beni arıyor parçadan şikayetçi (En çok yaşananlardan)

neler neler saymakla bitmez ama hepsi insanların kendi tercihleri her ne kadar bize ona buna ters gelsede bizde onlara ters gelsekde yapacak bişey yok. Zaten hepimiz bir olsaydık herkes mazdaya biniyor olurdu :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
İstasyondan gaz aldıktan hemen sonra

Ekli dosyayı görüntüle 58000
LPG dolum ağzındaki contalar-bilyalar bir süre sonra kaçırma yapabiliyor. Bizim araçta da LPG dolumu sonrası bir müddet gaz çıkışı gözlemliyordum. Bir iki araştırınca zamanla olabilen bir sorun olduğunu görüp değişimini yaptırdım.

Millet ya o gaz kaçağını gözlemleyemeyecek kadar dikkatsiz ya da gördüğü kaçağı sonlandıracak çözümler üretmeyecek kadar kayıtsız olursa bu tarz haberleri daha çok görürüz..

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
LPG dolum ağzındaki contalar-bilyalar bir süre sonra kaçırma yapabiliyor. Bizim araçta da LPG dolumu sonrası bir müddet gaz çıkışı gözlemliyordum. Bir iki araştırınca zamanla olabilen bir sorun olduğunu görüp değişimini yaptırdım.

Millet ya o gaz kaçağını gözlemleyemeyecek kadar dikkatsiz ya da gördüğü kaçağı sonlandıracak çözümler üretmeyecek kadar kayıtsız olursa bu tarz haberleri daha çok görürüz..
Ben de yeni degistirttim. Ama oradan olması zor sanki.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ben de yeni degistirttim. Ama oradan olması zor sanki.
Başıma geldiği için ilk aklıma geleni söyledim hocam. Elbet farklı yerlerden de kaçak olabilir. Her dolum sonrası ağızdaki kaçağı farketmeyen adamın kullandığı aracın her yerinden bir kaza meydana gelebilir..

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar, sadece uzun yolda lpg kullansak, şehir içi hep benzin kullansak bir ayar/düzenleme yapmaya gerek var mı???
Bununla birlikte birkaç ay lpg depoda kalsa sorun olur mu???
(lpg illetini bırakıp hep benzinli kullanma niyetim var)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaşlar, sadece uzun yolda lpg kullansak, şehir içi hep benzin kullansak bir ayar/düzenleme yapmaya gerek var mı???
Bununla birlikte birkaç ay lpg depoda kalsa sorun olur mu???
(lpg illetini bırakıp hep benzinli kullanma niyetim var)
ekstra bi ayara gerek yok.

bişey olacağını sanmam ama kullanmayacagım dediğinde vanayı kapat istersen için daha rahat eder.

illet derken bi sıkıntı mı var?

Üst Alt