Mazda 3 BL (2009-13) Bagajdaki Su Sızıntısı ve Çözümü

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Geldiği yer belli, ama parça değişimide fayda etmedi. Arkasına müdahale etme şansı da yok. Ya bu takılan parça dayson ile yapışacak çıkmayacak veya her yere kaynak yapılıp üstüne boya atılacak.

Yarın bagajın içine balık atıp video çekip youtube'ta paylaşacağım :) belki butik marka mazda'nın ilgisini çeker :D

Tampon ayaklarının üstüne dayson sık. Bagaj kapağını açıp fitili çıkar ve kaporta ile tampon arasından o daysonun ucunu takıp sıkıver abi. Tamponu biraz esnetebilirsin de daha rahat girsin diye. Ayakların üstün kaporta tarafına doğru sık ki su girmesin.
Eğer far contalarından da geliyorsa, farı çıkar, contaların üstüne 1 kat dayson sık, 3-5 dakika kurumasını bekleyip 1 kat daha sık ve 20 dk bekle. Hafifçe kuruma başladıktan sonra farı yuvasına tak abi ve güzelce vidaları sık. Kesin çözüm olur. Bir dahaki farı çıkarırken de far contasının kaportaya yapışık kalacağından ötürü dikkatli çıkarmakta fayda olur.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tampon ayaklarının üstüne dayson sık. Bagaj kapağını açıp fitili çıkar ve kaporta ile tampon arasından o daysonun ucunu takıp sıkıver abi. Tamponu biraz esnetebilirsin de daha rahat girsin diye. Ayakların üstün kaporta tarafına doğru sık ki su girmesin.
Eğer far contalarından da geliyorsa, farı çıkar, contaların üstüne 1 kat dayson sık, 3-5 dakika kurumasını bekleyip 1 kat daha sık ve 20 dk bekle. Hafifçe kuruma başladıktan sonra farı yuvasına tak abi ve güzelce vidaları sık. Kesin çözüm olur. Bir dahaki farı çıkarırken de far contasının kaportaya yapışık kalacağından ötürü dikkatli çıkarmakta fayda olur.

Mutlu sadece fotoğrafta gördüğün parçaların etrafından su alıyor. Emin olmak için gittim şimdi tekrar baktım. O parçaların etrafını daysonla doldurunca su kesilir, ama eski parçaları daysonla yapıştırmamak için yeniden parça almıştım :(

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ver arabayı servıse halletsınler ya ne sıkıyon güzel canını Murat abı ya. Yeşillik ver bıraz bak bı daha su gırıyor mu

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Murat geçmiş olsun, bagajdan kapağına elektrik kablolarını geçiren hortuma baktın mı.?

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
O hortum özelliğini kaybetmiştir muhtemelen soğuktan sertlikten dolayı yamuluyor farkına varmıyorsun.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
O hortum özelliğini kaybetmiştir muhtemelen soğuktan sertlikten dolayı yamuluyor farkına varmıyorsun.

Orası uzun zamandır takibimde abi, stoplardan çıkan kabloları bagaj kapağına ileten hortum dimi? Hatta etrafına su döktüm sızıntı varmı diye, su almadı oradan :) su giren yer belli de çözüm kabul etmiyor :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İşte her zaman parça değişimi iş görmüyor. Kaç km ye gelmiş araç kaportada mm lik oynamalar olmuştur. Orjinal contayı takınca da yine de boşluk kalıyordur. Eski conta elindeyse 2 sini birden üstüste tak da kullanmayı dene abi. Ama en garantisi yine dayson. Sökmeden sık gitsin yağmur yağmayacağı bir zaman.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Abı sen yoruldun bu muhabbetten artık. Zaten yaz da geliyor bagajın kurudu mu sat gidisin ne uğraşcan ya allah aşkına. Kendıne bi tane sıfır km 2018 Sky-D Mazda 3 al yakısır valla sana.
Çek krediyi patlat makineyi abi dünyaya bi kere geliyon.
Şahısa satma ama abi, kulağın kışın baya çınlar, bayıye takasa ver Mart Nisan gibi yağmurlar bitsin ;):D

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
İşte her zaman parça değişimi iş görmüyor. Kaç km ye gelmiş araç kaportada mm lik oynamalar olmuştur. Orjinal contayı takınca da yine de boşluk kalıyordur. Eski conta elindeyse 2 sini birden üstüste tak da kullanmayı dene abi. Ama en garantisi yine dayson. Sökmeden sık gitsin yağmur yağmayacağı bir zaman.

Çare dayson zati :)

Abı sen yoruldun bu muhabbetten artık. Zaten yaz da geliyor bagajın kurudu mu sat gidisin ne uğraşcan ya allah aşkına. Kendıne bi tane sıfır km 2018 Sky-D Mazda 3 al yakısır valla sana.
Çek krediyi patlat makineyi abi dünyaya bi kere geliyon.
Şahısa satma ama abi, kulağın kışın baya çınlar, bayıye takasa ver Mart Nisan gibi yağmurlar bitsin ;):D

Sıradaki mazda olmayacak, kral beni çağırıyor ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bunlar ufak şeyler Murat abi bu sebepten araba satılmaz. Kaşıntım var diyorsan o ayrı :D
Su alan yere dayson sık oldu bitti.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bunlar ufak şeyler Murat abi bu sebepten araba satılmaz. Kaşıntım var diyorsan o ayrı :D
Su alan yere dayson sık oldu bitti.
Murat abi kafaya koymus Mazda3 ün de üzerine bi çentik atcak. Oguzhan
:D

image.jpg

Üst Alt