Adem Usta'dan Amaca Göre Amortisör Tavsiyeleri

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hocam servis kampanya ile 350 tl civarina geliyorki bana gore hic mantikli degil. Bir cift yerine tek amortisor almak. Servisin sattiginin Kyb den ne farki varki.
Serviste tokico marka takılıyor , piyasada bulmak çok zor , kyb de çok iyi, Adem usta da onu takıyor , 1 tokico fiyatına 2 kyb alınabiliyor , bu açıdan bakınca haklısınız,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç 3-5 yaşında bir şey olsa bu tarz işlemler için servis düşünülebilir fakat, 20 küsur yıllık araç için bence değmez. Hayati parça olsa hadi neyse... :)

2012 yılında 626'yı ilk aldığım zaman serviste ücretsiz kontrol vardı ve orta halli bakım ile direksiyon pompası keçeleri, tek motor kulağı değişimi için Bin lira fiyat çıkmıştı, arabayı 9 bin liraya almıştım, düşündüm ve aracın 1/9'u ile ben bakım yaptırıyorum dedim. :) Özel serviste direksiyon pompası ve motor kulağı hariç 200 liraya yaptırmıştım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kyb ve Monroe da yan sanayi süspansiyonda iyilerdir. Orjinali illa Tocico kullanıyor diye illa o kullanılmak zorunda değil. Monroe'nun yağlı amortisörleri var, konfor odaklıdır. Ya da monroe nun reflex g gibi ya da kyb nin gazlı amortisörlerini seçebilirsiniz. Yol tutuş odaklı, orijinalinden birazcık serttir.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bence de o kadar para vermeye gerek yok geçen yıl servisten almıştım tokico marka amortisör u ama nedense 1 yıl da patladı öyle sert bir şekilde bir yerede vurmadim kasise dusmedim ama patladı kyb al tak devam et

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bence de o kadar para vermeye gerek yok geçen yıl servisten almıştım tokico marka amortisör u ama nedense 1 yıl da patladı öyle sert bir şekilde bir yerede vurmadim kasise dusmedim ama patladı kyb al tak devam et

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
enteresan

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Peki üstat yaylarımızın ömürleri ne kadar ? Kısa ise; ne zamanda bir değişim yapılmalıdır ? @Adem Usta

Ömer faruk

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme Sedan
Arkadaşlar ben kyb amortisör taktırdım 6 ay önce çok aşırı sert diye aldığım yere söyledim değişim yaptılar yenisini taktık onlarda aynı araç gram esnemiyor 3 kişi assılıoz tık etmiyor sanki yayları kesilmiş araç gibi bir cukur yada kasisten geçince arkada deprem oluyor gibi ben konfor istiyorum araba bi tümsekten zıpladımı esneyecek bana yardımcı olurmusunuz size zahmet

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arkadaşlar ben kyb amortisör taktırdım 6 ay önce çok aşırı sert diye aldığım yere söyledim değişim yaptılar yenisini taktık onlarda aynı araç gram esnemiyor 3 kişi assılıoz tık etmiyor sanki yayları kesilmiş araç gibi bir cukur yada kasisten geçince arkada deprem oluyor gibi ben konfor istiyorum araba bi tümsekten zıpladımı esneyecek bana yardımcı olurmusunuz size zahmet

Satabiliyorsanız satın o amortisörleri, Monroe Reflex takın.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
mazda 3 hangi kasa bilmiyorum ama izmirde cihangir ustamla sohbet ederken mazda 3 ve sertlik konusu açılmıştı biz bir sürü mazda 3 e spor yay takarak yumuşattık demişti nasıl yani dedim,
- bize göre helezon boyları cok kısa aynı amortisör fordda var onun helezon boyları kısa dedi spor yay takıyoruz baya bir müşterimize taktık ve memnunlar dedi.
aynı şekilde 323 bj ye tein marka spor yay ile daha yumuşak bir sürüş alındı @ALPEREN58 nasıl sence helezonlar ?
yani bu konuyu araştırın derim yumuşak sürüş orjinal helezonlar ile gelmeyebilir.spor yay olayını isterseniz cihangir ustanın iletişimini vereyim tüm detayları ile sorup bulunduğunuz bölgede halletirebilirsiniz.

Ömer faruk

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme Sedan
mazda 3 hangi kasa bilmiyorum ama izmirde cihangir ustamla sohbet ederken mazda 3 ve sertlik konusu açılmıştı biz bir sürü mazda 3 e spor yay takarak yumuşattık demişti nasıl yani dedim,
- bize göre helezon boyları cok kısa aynı amortisör fordda var onun helezon boyları kısa dedi spor yay takıyoruz baya bir müşterimize taktık ve memnunlar dedi.
aynı şekilde 323 bj ye tein marka spor yay ile daha yumuşak bir sürüş alındı @ALPEREN58 nasıl sence helezonlar ?
yani bu konuyu araştırın derim yumuşak sürüş orjinal helezonlar ile gelmeyebilir.spor yay olayını isterseniz cihangir ustanın iletişimini vereyim tüm detayları ile sorup bulunduğunuz bölgede halletirebilirsiniz.

Ama bende bu sorun eski amortisörler de yoktu kyb taktıktan sonra oldu yoksa gayet memnundum araçtan

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Ama bende bu sorun eski amortisörler de yoktu kyb taktıktan sonra oldu yoksa gayet memnundum araçtan
keşke değiştirmeseymişsiniz eskileri :) KYB gazlı amortisörler araca göre sert olabiliyor ama bu kadar da sert olmasını beklemiyordum açıkcası
yeni bir amortisör masraf demek aynı kasa kullanıcıları cevaplayabilirler en kısa yoldan nasıl yumuşar söylerler...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Peki üstad bu monreo reflex yumuşaktır dimi birde nereden temin edebiliriz fikriniz varmı?

Hiç değişmedim fakat internette kaç çeşit araç için kaç yorum gördüysem yumuşak diyor.
internet parçacılarında bulabilirsiniz, aloparca deneyebilirsiniz.

Üst Alt