Alınık 40 bin Lira Limitli Otomatik Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
2.2 dizel motoru benimde ilgimi çekti. Biraz googleladım.
Motor eski nesil (common rail değil galiba) Isuzu üretimi bir motor. Gürültülü (çok gürültülü) çalışan bir motormuş.
O hacime göre 125 bg baya düşük kalıyor. Buna rağmen yakıt tüketimi yüksek. Mazot pompası kronik sorunluymuş.
Eski nesil olduğundan ayçiçek yağı ile bile çalışır diyorlar. Vergisini Kasko bedelinin %5'inden fazla olduğu için bir alt dilimden ödüyorlarmış.

Donanım olarak dolu bir araç. Ama herkes onu alma 1.9 cdti (fiat'ın 1.9 jtd motoru) al diyor.
Dün bitane canlı gördüm, traktör sesi halt etmiş...
Motora göre torkuda düşük.
Hatasız boyasız uygun fiyatlı olmadığı sürece tercih edilmez...

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her an bi Mitsubishi Lancer gelebilir garaja.
Yakınımda Samsunda araç. 1 parça avuç içi boya varmış. 178 binde. baskı balata triger fren balataları sıvı bakımı yeni yapılmış.
28 bin lira fiyata anlaştık. Cuma günü gezenadama baktırıp cumartesi aracı almayı düşünüyorum.
Km takıntımı yendim heralde :D
Detaylar 2-3 güne paylaşılacak.
Hepinizden Allah razı olsun emeğinize sağlık. Allah gönlünüze göre versin.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Her an bi Mitsubishi Lancer gelebilir garaja.
Yakınımda Samsunda araç. 1 parça avuç içi boya varmış. 178 binde. baskı balata triger fren balataları sıvı bakımı yeni yapılmış.
28 bin lira fiyata anlaştık. Cuma günü gezenadama baktırıp cumartesi aracı almayı düşünüyorum.
Km takıntımı yendim heralde :D
Detaylar 2-3 güne paylaşılacak.
Hepinizden Allah razı olsun emeğinize sağlık. Allah gönlünüze göre versin.
Km takıntını yendiysen neden Mazda değil, fiyattan dolayı mı?

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Km takıntını yendiysen neden Mazda değil, fiyattan dolayı mı?

km sıkıntımı fiyat performans olarak yendim. Bu km araca 40 ve üzeri vermek işime gelmiyo. Yada halen takıntıyı yenemedim mi ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araca bugün baktirmak istedim. Aracı kullanan arkadaş bende babamda baska yerde olacaz dedi. Bugün mesaj attı fiyat yukseltmek istedi. Babam sanayide ustaya sormuş çok ucuza veriyormuşuz muhabbetleri oldu. Babasını aradım. Sanayideyim suan araca 1000 lira daha harcıyorum içime kurt düştü ben biraz takıntılıyım. Bi kaçak gözüme çarptı onları yaptiriyorum. Bütün contaları egzoz contasini ve trigeri degistiriyorum dedi.
Halbuki daha öncesinde oğluyla konustugumda trigerinde değiştiğini söyledi. Contami yandi hararetmi yaptırdılar ne yaptilarsa artık.
Vallahi iyice daraldım bu işten. Şimdi bu araç alınırmı. Computeste soksak biseyler çıkarmı. Yada samsunda bu işten anlayan iyi bi ustası olupta bana yardım edebilecek varmı.

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Son dakikada triger conta egzoz falan yeterince kafa karıştırır...ha olmaz mı tabi ki de olur arac satılmaya giderken kaza yapan insanlar var ama bunlar açık açık alıcıya anlatılır..ben biraz yangından mal kaçırna durumu sezdim...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Naim abiye aynen katılıyorum, ben olsam tutarsız konuşmalardan dolayı vaz geçerdim ama yine de araç içine çok sindiyse ekspertiz yaptırılıp alınır.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Son dakikada triger conta egzoz falan yeterince kafa karıştırır...ha olmaz mı tabi ki de olur arac satılmaya giderken kaza yapan insanlar var ama bunlar açık açık alıcıya anlatılır..ben biraz yangından mal kaçırna durumu sezdim...

bana söylemeye de bilirdi. Ama dediğin gibide açık açık anlatabilir. Yaptığı masraf kadar fiyat artırmaya çalışıyo. Çözemedim bayada heveslenmiştim. Ne olacak bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Naim abiye aynen katılıyorum, ben olsam tutarsız konuşmalardan dolayı vaz geçerdim ama yine de araç içine çok sindiyse ekspertiz yaptırılıp alınır.

ekspertizde motor ile ilgili yağ kaçağı varmı onu söylüyorlar. Birde % olarak verdikleri değer. Acaba o değer yeterli olurmu. %85 çıktı mesela alınırmı. Öncesinde kullanmadığım için ben kullansam anlayamamda.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
% değeri bence çok güvenilir değil. Dyno bakımlı mı, kalibrasyonu var mı, doğru ölçüyor mu? Bunlar her yerde farklı olabilir.

Bide o var demi. Ölçüm yapanıda ölçmek gerekiyor.
Samsunda bu hususta yardım edebilecek varmıki acep.
Peki 180binde baski balata ve triger ayrıca diğer bahsedilen bakımları yapılmış bi araç sizce % kaç olmalı ortalama bi sayı varmı

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bide o var demi. Ölçüm yapanıda ölçmek gerekiyor.
Samsunda bu hususta yardım edebilecek varmıki acep.
Peki 180binde baski balata ve triger ayrıca diğer bahsedilen bakımları yapılmış bi araç sizce % kaç olmalı ortalama bi sayı varmı
Abi benim araç 240binde %95 çıkıyor dynoya pek güvenme. motor kapalı kutu benzinde ara hızlanmalarına durduğu yerde dip gaz yapıp egsoz durumuna bakmak lazım. Yağ kaçakları çok umursanacak şeyler değil. İkili konuşma olmuş baba ile oğul arasında büyük ihtimalle conta yaktı araç sırf yağ kaçağı var diye üst kapağa kadar inmesi mantıksız geldi bana..
763876E1-85AB-4909-B9FF-EB0DB520BBC0.jpeg

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Şahsi fikrim ben olsam son dakika gelişmeleri beni hep kıllandırdığından pek yanaşmam böyle araçlara son anda araç toplanmaya çalışılıyo sanırım alıcı olarak sizi gözlerine kestirdilerse.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Iyi niyetli olmaya çalışırsak haklı olabilirler. Araçtaki küçük kusurlar satıcıyı kaçırıyor kusuru söylemesen vebal altında kalıyorsun. Milletimiz de fırsatçı olunca kusuru söylediğinde 250 liralık masraf için 1000 düşmeye çalışıyor. O yüzden yaptırıp satmak daha mantıklı.

Bence fiyat farkı vermeye yanaşmayın zaten yaptırdığınız seyler ekstra degil bir aracta saglam olmasi gereken seyler demek lazim.En makul araç olarak geliyorsa belki 250-500 verip razılık sağlanabilir ama dürüstseler

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Biraz önce aradi. Bayramda köye gideceğiz. Arabayı bayramdan sonra alsan olmazmi diyor. Bana zaten bayramda lazım. Hayret bisey valla beni buluyo böyleleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biraz önce aradi. Bayramda köye gideceğiz. Arabayı bayramdan sonra alsan olmazmi diyor. Bana zaten bayramda lazım. Hayret bisey valla beni buluyo böyleleri
Geçen yıl benzer şeyleri yaşamıştım, satacak olan bayramdan sonra alsan olmaz mı diyor, o zaman ilanda ne işi var arabanın... Üç kişi bana aynı sözleri söylemişti ve ben bayramda arabasız kalmıştım. İnşallah sen içine sinen hayırlı bir nasip bulursun...

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Geçen yıl benzer şeyleri yaşamıştım, satacak olan bayramdan sonra alsan olmaz mı diyor, o zaman ilanda ne işi var arabanın... Üç kişi bana aynı sözleri söylemişti ve ben bayramda arabasız kalmıştım. İnşallah sen içine sinen hayırlı bir nasip bulursun...

hayırlısı Veli abi. Bu bayram izin kullanmayacak arkadaşların aracını kiralamaya talibim.
Şimdiden yerini yapıyım bari abi.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Profesyonel al satci değiller buna emin olabiliriz . Bence niyet bayramda arabasiz kalmamak değil fiyattan dolayı daha iyisine satabiliriz hayali kurarken piyasasi olmayan (öyle dusundukleri) arabalarina ciddi müşteri buldukları için kacirmak da istemiyorlar bence. Yani ne kızı veriyor ne dünürü küstürüyor.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Profesyonel al satci değiller buna emin olabiliriz . Bence niyet bayramda arabasiz kalmamak değil fiyattan dolayı daha iyisine satabiliriz hayali kurarken piyasasi olmayan (öyle dusundukleri) arabalarina ciddi müşteri buldukları için kacirmak da istemiyorlar bence. Yani ne kızı veriyor ne dünürü küstürüyor.

Aslında o kadar ciddi davranmıyorum ama ne zaman vazgeçmeyi düşünsem alternatif bişeyler buluyorlar. Dediğin çok mantıklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt