2018 Mazda CX-3 Makyajla Gelen İyileştirmeler Nelerdir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
1-Genel Kullanım

*Mazda'nın insan odaklı tasarım felsefesine sıkı sıkıya bağlı olan ve insanların doğal yeteneklerini ortaya koyan yeni nesil SKYACTIV-Araç Mimarisi'nin bazı teknolojilerini bir araya getirdi. Ön amortisörler, ön dengeleyiciler ve helezon yaylar için iyileştirmeler yapıldı ve G-Vectoring Control ve elektrikli direksiyon sistemleri, araç duruşunda daha yumuşak değişiklikler sağlamak için dikkatle ayarlandı.

*Yeni geliştirilmiş 18 inç lastikler, daha yumuşak bir dikey yay ve optimize edilmiş lastik ve lastik sırtı, yol yüzeyinden herhangi bir darbeyi kolayca emmek için daha duyarlı süspansiyon ile birleştirildi. Sürüş konforu, darbeleri azaltıp, yoldaki engellerin üzerinden geçerken oluşan salınımı arttırılarak sürüş konforu iyileştirildi. Koyu parlak boya ile boyanan 18 inç alüminyum jantlar kullanıldı.

*Ön ve arka kapı dış panellerinin kalınlığını artırılarak daha sessiz bir kabin elde edildi ve arka kapı camı, ön kapının (4 mm) kalınlığından daha kalın hale getirildi, kapı contalarının ve sesin iyileştirilmesi sağlandı. tavan kaplamasının emici özellikleri sayesinde kabin içi gürültü azaltıldı. Yeni lastikler ile yol gürültüsünün hafifletilmesi sağlandı.

*Ön koltuklardaki minderlede; yüksek sınıf SUV olan Mazda CX-8 ile aynı yüksek sönümlü üretan malzeme kullanılarak, üstün sönümleme ve titreşim azaltıcı özellikleri sayesinde konforlu oturma ve sürüş kalitesi arttırıldı.

*Ultraviyole ve kızıl ötesi ışınları kesen ön cam ve ön kapı camı kullanıldı.

2-Motor

*Önceki 1.5 litrelik dizel motor, gerçek yakıt ekonomisi ve emisyon performansını iyileştirmek için yeni geliştirilen SKYACTIV-D 1.8 litrelik dizel motor ile değiştirildi. Ultra yüksek yanıtlı çok delikli enjektörler ve değişken geometrili bir turboşarj ile, yüksek ve güçlü hızlanma için daha yüksek devirlerde güçlü tork üretmesi için üretilerek Mazda CX-3'te kullanılmaya başlandı.

*Reel kullanımda, global ekonomi ile emisyon değerlerini iyiliştirmek için daha hızlı bir tepkimeye ulaşmayı hedefleyen SKYACTIV-G 2.0, yeni geliştirilen/güncellenen Mazda CX-5 ile aynı yeni teknolojilerle yenilendi. Kenar kesme kafaları olan düşük sürtünmeli pistonlar, yeni yüksek dağılımlı enjektörler ve tüm devir aralığı boyunca torku artıran, daha iyi global yakıt ekonomisine katkıda bulunan ve ortak sürüş koşullarında sezgisel hız kontrolüne izin veren diğer geliştirmeler oldu.

3. Tasarım

*Mazda CX-3'ün radikal ve sevimli nazik güzelliği; “Nefis ve Öfkeli” temasıyla daha da geliştirildi.

*Ön ızgarada, LED kombinasyon lambalarında ve alüminyum jantlarda iyileştirmeler yapıldı. Parlak siyah ve krom kenar kaplamaları, sis farı çerçeveleri ile sütun kaplamaları daha yüksek sınıf araç izlenimi vermek için makyajlandı.

*Kabindeki değişiklikler sadece iç tasarımın iyileştirilmesine değil, aynı zamanda insan temelinde; kullanım kolaylığının artırılmasına odaklanmıştır. Elektrikli park freninin kullanılması, kol dayama ve esnek bir saklama kutusu da dahil olmak üzere orta konsol tamamen yeniden tasarlanmıştır. Konfor ve rahatlık için arka koltuğa dahili bardak tutucuları olan bir merkez kol dayama eklenmiştir.

*Gösterge paneli, koltuk ve kapı döşemeleri için kullanılan malzeme ve renkler bu segmentteki araçlarda nadir görülen iç atmosfer ambiyansı oluşturmak için seçilerek uygulamıştır.

*Koyu kırmızı Nappa deri döşeme ve beyaz çizgi döşeme dahil olmak üzere özel iç koordinasyon sağlanmıştır.

4. Güvenlik

*Makyajlanan Mazda CX-3 gece sürüşlerinde yayaları tespit edebilmek için geliştirilmiş olan; Şehir İçi Fren Desteği'nin (Smart City Brake System) güncellenmiş sürümünü ilk kullanan Mazda modelidir. Mazda'nın yüksek kaliteli modelleriyle aynı gelişmiş güvenlik teknolojileri serisi ile Mazda CX-3 hem gündüz hem gece güvenli sürüşü sağlamaya yönelik makyajlanmıştır.

*Stop & Go işlevselliği ile, Mazda Radar Cruise Control Sistemi (MRCC), sürücüye rahat bir sürüşün keyfini çıkarmasına olanak tanıyarak aracı güvenli duruşa getirmek için uygulanmıştır.

*Mazda'nın tüm modellerin için 360 ° Görüş Monitörü mevcuttur ve daha az güvende olan sürücüler için bile rahatlık sağlaması hedeflenmiştir.

*Otomatik karartmalı dikiz aynası, Mazda'nın tüm model sınıflarında standart donanımdır.

5. Özel Modlar ve Donanım Paketleri

*Birinci sınıf hissi ile birlikte kentsel şıklıkla birleştiren Exclusive Mods özel baskısı, Mazda CX-3 serisinin yeni amiral gemisidir. Özel olarak seçilmiş malzemeler ve renkler keskin ve modern bir görünüm ortaya koymuştur.

*SKYACTIV-Drive altı vitesli otomatik şanzımanlı 20 S L Paket ve XD L Paketleri eklenmiştir.

*Titanyum Flaş Mika ve Sonsuz Mavi Mika hariç 6 gövde rengi seçeneği oluşturuldu.

Kaynak; Mazda Global

* * * * * *

Konu ile ilgili görseller ve bağlantısı olan linklerimiz.

Mazda CX-3 Skyactiv - Makyajlandı (Güncellendi)

Makyajlanan 2018 Mazda CX-3 Japonya'da Satışta

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg
 

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #3
1.5 motoru hepten kaldırmamışlardır umarım
Bu makyaj olayı ile kalkmış görünüyor, ancak bizim gibi garabet vergilendirme sistemi olan ülkeler için Yeni Mazda 3 (Kai Konsept ile üretilecek olan) ve Mazda CX-3'ler yine 1.5 Dizel motor seçeneği ile gelecek diye biliyorum. Yoksa; ülkemizde 1.8 dizel veya 2.0 benzinli motorlar ile Mazda tutunamaz bir nevi sonu olur... Yıllık 1500 olan satış rakamları 150'yi geçmez... :(
 

madmax59

Sessiz
Konum
Tekirdağ
1.8 dizel motora ihtiyaç duyan bir araba değil ki neden 1.8 motor koyarlar acaba 1.5 gayet yeterli bence. ayrıca segment olarakta gereksiz motor tercihi bence

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #5
1.8 dizel motora ihtiyaç duyan bir araba değil ki neden 1.8 motor koyarlar acaba 1.5 gayet yeterli bence. ayrıca segment olarakta gereksiz motor tercihi bence

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Emisyon ve verimlilik ön planda onlar için... Bizdeki gibi deli dumrul hesabıyla vergi toplamıyorlar. :)
 

dr_azoom

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
ama kötü haber 2019 senesinde cx3 türkiye pazarında satışa çıkmayacak
 

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #8

yakup

Aktif
Konum
Erzincan
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ses yalıtımı konusunda baya bir iyileştirme olmuş.

Artan kapı sacı kalınlığıyla da tok kapı sesi elde edilmiştir inşallah. Malum araç alırken sağlamlık kapı sesiyle ölçülüyor:p
 

Benzer konular


Üst Alt