Mazda 323 BJ (1999-03) Yüksek Devirlerde Tekleme Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi takarken yanlış falan takarsam beyni falan yakma ihtimalim varmı o kadar masraf yaptım dokunmaya korkar oldum arabaya:)
Bu tür konularda bilgi ve tecrübe ayrıca beceri sahibi değilseniz, zarar görme/verme ihtimali yüksektir... Sorumluluk her daim uygulamayı yapanındır. "tekrar" hatırlatmış olalım... ;)

fatih24500

Sessiz
Araç Markası
323 BJ 1.5i Sedan
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
aceleyle çekmeye çalıştım ama umarım işinize yarar.

Servis Kılavuzu başlıklı konuda sensörlerin olması gereken verileri hakkında bilgi mevcut. Bu doküman aracılığı ile de değerler kontrol edilebilir.

Mesela:

MAF Sensörü (P0102): "PCM, MAF sensöründen giriş voltajını izler. PCM terminali 88'deki giriş voltajı 0,21 V'un altındaysa, PCM MAF devresinde bir arıza olduğunu belirler."

Tüm sensörlerin kılavuzdaki karşılıkları buluna bilirse olması gereken değerler hakkında referans alınabilir.

Son düzenleme:

halildemir

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323F
Araç Renk ve Tip
Şampanya HB 1.5
Hocam arıza kodu okuttunuz mu? Sensör arızası olsa hata kodu vermesi lazım. Bobin arızası da olabilir bobinleri şu şekil test edin gece karanlığında kabutu açın ve bobinlerden motor bloğuna atlama yapıyormu bakın araca arada gaz verin yüksek devirde ve rolantide deneyin özellikle de ani gazlarda gözlemleyin.
Bobini yerinden sökerek mi bakacağız

Üst Alt