Mazda 6 GH (2007-13) Yetersiz Aydınlatma

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İyi forumlar arkadaşlar. 2011 Mazda 6’mın ön far aydınlatması bana çok yetersiz geliyor. Şehir içinde yandığını bile bazen anlamak zor gerçekten. Alır almaz osram xenarc d2s değişikliği yaptım, ilk taktığımda baya fark vardı ama sonuç yine şu an aynı. Far reflektörlerinin kararmasından şüpheleniyorum. Sizde durumlar nedir böyle sıkıntısı olup çözüme kavuşturan var mıdır?

Ekli dosyalar

• 23F648B9-9684-4C80-81E9-4961F3CB758B.jpeg
    23F648B9-9684-4C80-81E9-4961F3CB758B.jpeg
    198.5 KB · Görüntüleme: 34

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Osram değişikliği sonrası iyi sonuç alınması ve zamanla yine kötüye gitmesi ya psikolojik ya ampullerin özelliğini kaybetmesine işaret bence, kararma olsaydı, ampul değişikliği sonrası çok fark olmazdı (mı) :)

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Osram değişikliği sonrası iyi sonuç alınması ve zamanla yine kötüye gitmesi ya psikolojik ya ampullerin özelliğini kaybetmesine işaret bence, kararma olsaydı, ampul değişikliği sonrası çok fark olmazdı (mı) :)
İlk aldığımda tam anlamıyla kör gidiyordum. Üzerinde fabrikasyon Philipsler vardı. Ampuller ömrünü tamamlamış belli ki ampul değişikliği ondan fark hissettirdi sanırım ilk değişimde. Arkadan gelen araçların farı önüme düşüyor bir güçsüzlük var gibi geliyor.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Ben Osram night braker laser taktım, çok da memnunum halen. Kutusunda yazan, aydınlatma falan filan normal ampullerden çok iyi, ama ömrü normal ampulün yarısı. İnşallah tez zamanda ölmezler
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi forumlar arkadaşlar. 2011 Mazda 6’mın ön far aydınlatması bana çok yetersiz geliyor. Şehir içinde yandığını bile bazen anlamak zor gerçekten. Alır almaz osram xenarc d2s değişikliği yaptım, ilk taktığımda baya fark vardı ama sonuç yine şu an aynı. Far reflektörlerinin kararmasından şüpheleniyorum. Sizde durumlar nedir böyle sıkıntısı olup çözüme kavuşturan var mıdır?
Fotoğrafta fanların ayarı çok yukarda sanki. Mesafe uzak gözüküyo, farların aydınlatacağı alan sanki daha uzak. Ayarları biraz indirseniz önünüzü daha iyi aydınlatır bence. Bi de öyle deneyin

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben Osram night braker laser taktım, çok da memnunum halen. Kutusunda yazan, aydınlatma falan filan normal ampullerden çok iyi, ama ömrü normal ampulün yarısı. İnşallah tez zamanda ölmezler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotoğrafta fanların ayarı çok yukarda sanki. Mesafe uzak gözüküyo, farların aydınlatacağı alan sanki daha uzak. Ayarları biraz indirseniz önünüzü daha iyi aydınlatır bence. Bi de öyle deneyin
İlk başta keşke night breaker laser alsaydım dedim zaten ilk pişmanlığım o oldu ama fiyatı çok yüksek gelmişti. Bugün bi farcı falan bulup göstereyim diyorum bakalım ne diyecekler.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Evet arkadaşlar aracı gösterdim. Araçta led park lambaları vardı birisi göz kırpıp duruyordu onu değiştirirken farları da göstereyim dedim. Bakan arkadaş merceklerin kirli olduğunu söyledi. Reflektör için açmadan bişey söyleyemem dedi ama dışarıdan göründüğü kadarıyla mercek çok berrak değildi buğulu gibiydi. Farı açar mercek reflektör ne varsa güzelce temizleriz 600tl alırım + tampon sökme ücreti dedi. Farın dışı da biraz sararmış kılcal çizikler var onu da daha sonra yaparız dedi. Kararsız kaldım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet arkadaşlar aracı gösterdim. Araçta led park lambaları vardı birisi göz kırpıp duruyordu onu değiştirirken farları da göstereyim dedim. Bakan arkadaş merceklerin kirli olduğunu söyledi. Reflektör için açmadan bişey söyleyemem dedi ama dışarıdan göründüğü kadarıyla mercek çok berrak değildi buğulu gibiydi. Farı açar mercek reflektör ne varsa güzelce temizleriz 600tl alırım + tampon sökme ücreti dedi. Farın dışı da biraz sararmış kılcal çizikler var onu da daha sonra yaparız dedi. Kararsız kaldım.
Belki @HakanEMRE fikir verebilir

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mercekler tozlu vs ise temizlik yapılır (tozlanmasıda zor aslında) genelde kromları dökülür. Eğer kromları dökülmüşse o fiyata yapılması çok zor ayrıca krom kaplama yapacak TR de sayılı usta/firma var
Kısacası içi açılmadan net bişey söylenmez...

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Mercekler tozlu vs ise temizlik yapılır (tozlanmasıda zor aslında) genelde kromları dökülür. Eğer kromları dökülmüşse o fiyata yapılması çok zor ayrıca krom kaplama yapacak TR de sayılı usta/firma var
Reflektör yanmış ya da kromu dökülmüşse tek çare mercek değişimi olacak sanırım. Bizim araçlar hangi merceği kullanıyor bilginiz var mı ?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Reflektör yanmış ya da kromu dökülmüşse tek çare mercek değişimi olacak sanırım. Bizim araçlar hangi merceği kullanıyor bilginiz var mı ?
Hangi merceği kullanıyor bilmiyorum, merceği çıkarıp ölçüsünü alıp ona göre aramak lazım. Piyasadaki mercekler mm cinsinden satılıyor diye biliyorum. Orijinal merceklere iyi bir kromcuda kaplama yaptırmak daha mantıklı olur bana göre

Üst Alt