Yeni Mazda 3 Dünya Prömiyeri

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Mazda 3 Power Sense'ten tek artısı o olmuş demek, eksilerin yanında vazgeçilmez bir donanım mı, kişiye göre değişir.

ah be hocam aracımı eşimle paylaşıyorum neler çekiyorum bir bilsen:) eşim kullandıktan sonra ayar yapmak için arabaya binemiyorum bile, dışardan ayarlamak zorunda kalıyorum.. o yüzden benim için bütçem el verdiği sürece olmazsa olmazım hafızalı koltuk..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ah be hocam aracımı eşimle paylaşıyorum neler çekiyorum bir bilsen:) eşim kullandıktan sonra ayar yapmak için arabaya binemiyorum bile, dışardan ayarlamak zorunda kalıyorum.. o yüzden benim için bütçem el verdiği sürece olmazsa olmazım hafızalı koltuk..

Allah başka dert tasa vermesin hocam...

Aynı sıkıntı bizde de var... Mübarek Kadın, benden daha az kullanıyor aracı ama koltuk dahil aracın bütün ayarlarını alt üst ediyor... :hhhhhh: Diyorum ki; "aracı sen kullandıktan sonra, tekrar senin kullanacağın belli değil ama benim kullanma ihtimalim yüksek bu yüzden koltuğu aldığın gibi bırak" :ssrtcbya:

Nerdeeee... :islik:

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Allah başka dert tasa vermesin hocam...

Aynı sıkıntı bizde de var... Mübarek Kadın, benden daha az kullanıyor aracı ama koltuk dahil aracın bütün ayarlarını alt üst ediyor... :hhhhhh: Diyorum ki; "aracı sen kullandıktan sonra, tekrar senin kullanacağın belli değil ama benim kullanma ihtimalim yüksek bu yüzden koltuğu aldığın gibi bırak" :ssrtcbya:

Nerdeeee... :islik:
Sonradan takılamazmı bi hafızalı koltuk :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sonradan takılamazmı bi hafızalı koltuk :)
Alt yapıya bağlı bu atraksiyon... B veya C sınıfı araçlarda alt yapının olacağını zannetmiyorum... ;) Sistemin yapısını bilmediğim için bu şekilde düşünüyorum, fakat müstakil olarak hafızalı koltuğun araca entegre edilme imkanı varsa, neden olmasın?

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Alt yapıya bağlı bu atraksiyon... B veya C sınıfı araçlarda alt yapının olacağını zannetmiyorum... ;) Sistemin yapısını bilmediğim için bu şekilde düşünüyorum, fakat müstakil olarak hafızalı koltuğun araca entegre edilme imkanı varsa, neden olmasın?
Bence takılır, çünkü koltuğu hareket ettiren motor arabadan bağımsız sanki, kontak açmadan bile çalışıyor...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bu konu başlığına sandığımdan daha az ilgi var... Arka süspansiyon da torsiyon çubuğuna geçilmesi sizide üzmedimi? Bazı noktaları sağlamlaştırıp daha üst çıtalara çıkarırken... Viraj kabiliyetini doğrudan etkileyen bir konuda mazda neden dingile döndü... @MutluTEKİR sen ne diyorsun bu işe?Aslında tam @mtutun Mustafa abimin yazması gereken noktalar ama sanırım işleri gene yoğun...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Bu konu başlığına sandığımdan daha az ilgi var... Arka süspansiyon da torsiyon çubuğuna geçilmesi sizide üzmedimi? Bazı noktaları sağlamlaştırıp daha üst çıtalara çıkarırken... Viraj kabiliyetini doğrudan etkileyen bir konuda mazda neden dingile döndü... @MutluTEKİR sen ne diyorsun bu işe?Aslında tam @mtutun Mustafa abimin yazması gereken noktalar ama sanırım işleri gene yoğun...
bu detay nerede yazıyor tam bilemedim ama benim arabada en çok ilgilendiğim şeylerden biride bu ;)arabada üstten çok arkasından altına bakarım :Dyani lift incelemeleri çok hoşuma gidiyor , bu konuyu seninle tartışmak harika olacak ;)
eğer Ford gibi patentli bir sisteme geçti ise yani " MUZ HELEZON "ki bence böyle oldu sistem bağımsız salıncaklı değil ama kesinlikle eskisinden iyi işini yapıyor muz helezon virajı gördüğünde sürekli düzelmek isteyerek yola yapışıyor ama bende eski sistemin hastasıyım açıkçası biraz üzüldüm :agla: ama sanırım arabanın basık tasarımından dolayı artık arka tarafa travers ve salıncak eklenemiyor (sadece kendi yorumum )tahminim ford focus ile aynı veya benzer bir sisteme geçildi.
otopark sinan ford için bu konuya deyinmiş bence mazda 3 de aynı şekilde olacak buraya yazalım değerlendirmiş oluruz ;)
14:40 ıncı saniyede ;

Son düzenleme:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
bu detay nerede yazıyor tam bilemedim ama benim arabada en çok ilgilendiğim şeylerden biride bu ;)arabada üstten çok arkasından altına bakarım :Dyani lift incelemeleri çok hoşuma gidiyor , bu konuyu seninle tartışmak harika olacak ;)
eğer Ford gibi patentli bir sisteme geçti ise yani " MUZ HELEZON "ki bence böyle oldu sistem bağımsız salıncaklı değil ama kesinlikle eskisinden iyi işini yapıyor muz helezon virajı gördüğünde sürekli düzelmek isteyerek yola yapışıyor ama bende eski sistemin hastasıyım açıkçası biraz üzüldüm :agla: ama sanırım arabanın basık tasarımından dolayı artık arka tarafa travers ve salıncak eklenemiyor (sadece kendi yorumum )tahminim ford focus ile aynı veya benzer bir sisteme geçildi.
otopark sinan ford için bu konuya deyinmiş bence mazda 3 de aynı şekilde olacak buraya yazalım değerlendirmiş oluruz ;)

Konuyla alakası yok ama focusu hiçmi hiç beğenmedim son dönemde başka modelleri egea ya benzetenler oldu ama bu direk kopyası olmuş (hb) önü kötü, sedanın önü dahada kötü git gide focusu berbat ettiler
Mesaj otomatik birleştirildi:

40426
40427

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Sanki videoların birinde hafızalı koltuk var diyordu yanlış anlamadıysam. Direksiyonun sol altındaki panelde diye hatırlıyorum.

Youtube da Autogefühl sayfasının 27 dakikalık incelemesi var. Bunun 10 dakika 10 sn olan kısmında 2 li hafızalı koltuktan bahsediyor.

Son düzenleme:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Sanki videoların birinde hafızalı koltuk var diyordu yanlış anlamadıysam. Direksiyonun sol altındaki panelde diye hatırlıyorum.

Youtube da Autogefühl sayfasının 27 dakikalık incelemesi var. Bunun 10 dakika 10 sn olan kısmında 2 li hafızalı koltuktan bahsediyor.
Evet bahsettiğin yerde 2 tane hafıza var diyor :harika::harika:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amerika'da yapılan yeni Mazda 3'ün Dünya Prömiyeri'nde konuşan Mazda Ceo'su Masahiro Moro; "Yeni Mazda 3; geldiğimiz noktaya kadar olan aşamaların en sonuncusu değil, aynı zamanda kompakt otomobil sınıfında yeni bir standart belirleyici olacaktır."

O Zaman; Bu segmentte hafızalı koltuk ile işe başlamışlar demektir... :D :D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Valla Süleyman hocam epey döküman okuyup videoları izledim... Aynen bahsettiğin gibi focus ta kullanılana benzer bir sistem olduğu vurgulanıyor.... Eskiye göre daha mı iyi daha mı kötü olur bilemiyorum ama sol lastiğin yaşadığı fiziksel tepkiyi sağ lastiğinde yaşaması çok saçma değil mi? Ayrıca aracın iç hacmi çok dar arkaya oturan resmen ön koltuğa dizleri büyük oranda dayanıyor... Diğer kabul edemediğim eski bl bk kasalarda kullanılan mazda3 mazda6 yazı fontunun sky ile beraber ve bu son çıkan kasa ile dahada berbat bir font kullanılarak yazılması... Bununla oynamaya gerek yoktu ilk hali gayet safkan japon duruyordu.. Times new roman gibi bişey olmuş... mazda olmuş MAZDA bukadar oynamak pek olmamış.... İçeride vites topuzu da hayal kırıklığı şöyle bmw deki gibi joystick ele avuca oturan bir topuz tasarlayabilecek kapasiteleri var aslında..... Kai konseptten geçiş yapılırken bazı ölçüler çizgiler standartlar dışındamı kalıyor ne birebir olmadığı gibi neden bu noktada oynama yapmışlar dedirtiyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
*Ön panel tasarımı çok hoş olmuş.
42642

*Stepne geri gelmiş
*Sanki bagaj yükleme ağzı daralmış gibi geldi bana.

42643

*Ön konsoldaki katlı tasarım, Toyota'daki gibi insanın gözünü tırmalamıyor.
*Hayalet gösterge çok hoş.
*Bagaj kapağındaki plakanın tampona indirilmesi de değişim adına güzel olmuş denilebilir. Arma ile bagaj kapağını açma olayı biraz basit kalmış sanki.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Otomatik bagaj kapağı da var sanırım ama hangi ülkelerin donanım paketinde acaba. ABD ye Mazda 3 AWD seçeneğiyle gittiği gibi

Üst Alt