Mazda 3 BK (2003-09) Yağ Eksiltme Sorunu

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
anladım sibop lastikleri sorun çıkartan birşey mi baya peki

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Demek istediğim şu abi o lastikler yüzünden aşırı bir masraf çıkar mı yoksa lastıkler değişmesi yeter mı
Teşhisi yaptıktan sonra masraf belli olur... Biz şu anda, yağ eksiltmesi varsayımları üzerine yorum yapıyoruz.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aracın altına yağ sızıntısı var mı diye bakıldı mı?

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugun Konya Tuncay ustaya gittim aracı gösterdım aracda hiç bir belirtti bulamadı şaştı kaldı yağ yakmayla alakalı hiç bir belirtti yok araca mobil 10/60 ve yağ yakmayı onleyıcı katkı koyduk kompresyon testi güzel çıktı bujıler gayet temız araçda herşeyin bakımını yaptırdım şimdi motoru izlemeye aldık bakalım neler yapacak

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bugun Konya Tuncay ustaya gittim aracı gösterdım aracda hiç bir belirtti bulamadı şaştı kaldı yağ yakmayla alakalı hiç bir belirtti yok araca mobil 10/60 ve yağ yakmayı onleyıcı katkı koyduk kompresyon testi güzel çıktı bujıler gayet temız araçda herşeyin bakımını yaptırdım şimdi motoru izlemeye aldık bakalım neler yapacak
10-60 dan büyük ihtimal çözülür inşallah. Bekliyoruz sonuçları.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Arkadaşlar bende bugün aracın içinde yağ kalmadığını farkettim ustaya götürdüm ortalama 5bin km oldu yağ değişimini yapalı ve 2, 2 buçuk litre yağ yok 200.000 km aracım duman atma yok çok yoğundu şöyle bir baktı ama yağ kaçırma falan görünmüyor dedi ama pazartesi günü detaylı birşekilde bakalım dedi inşallah büyük bir sorun olmaz ortalama 30 bin km öncede subab yapıldı bilgi verebilecek olan varsa minnet duyarım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar bende bugün aracın içinde yağ kalmadığını farkettim ustaya götürdüm ortalama 5bin km oldu yağ değişimini yapalı ve 2, 2 buçuk litre yağ yok 200.000 km aracım duman atma yok çok yoğundu şöyle bir baktı ama yağ kaçırma falan görünmüyor dedi ama pazartesi günü detaylı birşekilde bakalım dedi inşallah büyük bir sorun olmaz ortalama 30 bin km öncede subab yapıldı bilgi verebilecek olan varsa minnet duyarım
Sabah, marşa başka biri bassın, sen egzozdan çıkan dumanın rengine bak, beyaz mı, mavi mi, siyah mı?? Ayrıca, egzoz ucunda yağlanma var mı?

5 bin km de 2 litre eksiltme yapması anormal bir durum. Haftada veya 15 günde bir yağ çubuğunu kontrol etmekte fayda var. ;)

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Çok sağol mazdanın piri sabah ilk işim dediklerine bakmak olacak haftada birde yağ değişimden sonra gözlem yapacağım eksiltme var mı inşallah büyük bir sorun yoktur kızımın düzenli bakımlarını yaptırıyorum heryıl inşallah beni üzmez

leojely

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 1.5i
Araç Renk ve Tip
Sedan Şampanya
Aynı olay 1 hafta önce bana da oldu. Yağ ile birlikte su da kaçırmıştı araba. Su eksikliğinden dolayı contaya zarar vermiş, conta gevşemesinden kaynaklı hem yağ atmış hem su bu şekilde motora zarar vermiş. Bende de herhangi bir üfleme gözükmüyordu, egzozdan herhangi bir duman veya yağ kalıntısı bulunmuyordu. Gittik contayı yaptırdık, motorun sübaplar, piston segmanları vs vs 3000 3500 lira gitti. Ama şimdi motorun maşallahı var sesi bile değişti memnunum yani. 0 100 12 saniyeydi 10 saniye oldu.

Üst Alt