Mazda 626 GE (1991-97) Vogtland Spor Helezon Yay Arayışı

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Soğuk pres der kaçarım @Bayraktar :D
Onu da araştırdı bu çocuk. 350 papel fiyatı duyunca bayılmış. ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat aralığı ne kadar abi? Bursa’da xtrem tuningde olma olasılığı var
Oranın web sayfasından baktığım kadarıyla stoklarında görünmüyor. Mail de atmıştım dönüş yapan olmadı. Fiyat 600 civarı değer diye düşünüyorum, çıkan helezonları satışa çıkarınca çok fazla koymaz. Fakat şu an Türkiye’de tek satış noktası var orada da 1000 lira.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Bayraktar burada 200-250 TL arası tahmini fiyat verdiler. Ama serviste orijinal olduğu için son kararı orijinalden yana verdik.

Bir kaç gündür çok araştırdım. Sıcak pres olayı için çok sakıncalı deniyor, ama soğuk pres için genelde olumlu konuşuluyor. Bir kısım pres olayına hepten karşı ama yay olmayınca başka da seçenek kalmıyor.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
@Bayraktar burada 200-250 TL arası tahmini fiyat verdiler. Ama serviste orijinal olduğu için son kararı orijinalden yana verdik.

Bir kaç gündür çok araştırdım. Sıcak pres olayı için çok sakıncalı deniyor, ama soğuk pres için genelde olumlu konuşuluyor. Bir kısım pres olayına hepten karşı ama yay olmayınca başka da seçenek kalmıyor.
Benim önlerde soğuk pres var abi 2cm civarı sektirme çok az yapıyor 3cmden sonrası zararlı soğuk presde. Sıcak presi zaten söylemiyorum bile yayın özelliği kalmıyor. Bursa’da 200tl ye yapıyorlar 4 tanesi için genelde fiyatlar aynı çok değişmiyor

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Sıcak preste helezonlar ısıtıldığında kimyası değiştiğinden sağlıklı olmadığı söyleniyor. Soğuk için de çok fazla preslenmesi zararlıymış.

O prese karşı olanlar cebinde parası olanlar veya piyasa arabasına binenler. Gelsinler bizim guzulara binsinler bir de göreyim onların güzel gözlerini!
:p
Benim önlerde soğuk pres var abi 2cm civarı sektirme çok az yapıyor 3cmden sonrası zararlı soğuk presde. Sıcak presi zaten söylemiyorum bile yayın özelliği kalmıyor. Bursa’da 200tl ye yapıyorlar 4 tanesi için genelde fiyatlar aynı çok değişmiyor

2 cm yeterli olmaz bizim guzulara, 3-4 cm falan düşünüyordum yaptırsaydım. Daha fazlası da risk dediğin gibi. Belki yolumuz Bursa'ya düşerse pıstırırız guzuyu. ;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu konuyu açtığımda havale ile 985 lira satışı vardı. Şimdi 1038 lira olmuş. Dolara endekslemişler demek ki fiyatları otomatik inip/kalkıyor. :D İstanbul'da olsaydım pazarlık için giderdim yanlarına da telefondan indirim yapmadı bu Ortadoğulu esnaflar. :p

https://www.eliftuning.com/Mazda-626-Vogtland-35mm-Spor-Helezon-Yay-Seti_64380.html?search=mazda 626

Bizim elif tuning var, o zannettim sevindiydim :( kafalarına vura vura alırdık, hatta yarın akşam bile oraya gideceğiz :( ama isim benzerliğiymiş...

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Konuyu hortlatayım:)

Henüz bir sonuca erişemedik, arabanın leylek görüntüsü beni benden almakta... Geçen gün sanayide bir kaç arkadaşa uğradım. Konudan bahsettim biraz, amortisör çanağının 3cm kadar aşağıya doğru kaydırılabileceğini, oldukça sık kullanılan bir yöntem olduğunu da söylediler. Ne dersin @Bayraktar kıyabilecek misin Tokico yada KYB'lere :p;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Henüz bir sonuca erişemedik, arabanın leylek görüntüsü beni benden almakta... Geçen gün sanayide bir kaç arkadaşa uğradım. Konudan bahsettim biraz, amortisör çanağının 3cm kadar aşağıya doğru kaydırılabileceğini, oldukça sık kullanılan bir yöntem olduğunu da söylediler. Ne dersin @Bayraktar kıyabilecek misin Tokico yada KYB'lere :p;)
Herhangi bir sorun olmaz derlerse neden olmasın? Tabi rakamı da önemli... ;)

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Bir aksilik olmazsa 3-4 ay içerisinde amortisör değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba bir denesem mi şu an üzerindeki amortisörlerle diye düşünmeden edemiyorum..

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bir aksilik olmazsa 3-4 ay içerisinde amortisör değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba bir denesem mi şu an üzerindeki amortisörlerle diye düşünmeden edemiyorum..
Dene dene... :) Ne kaybederiz? :p Senin takacağın amortisörler zaten her halükarda yükseltecek guzuyu. Prova yapmış oluruz. ;)

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Yoksa bu konu bende arabayı değiştirmeye doğru gidecek maazallah :kptmya::komik:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

Abi genelde çanak olayını şahinciler yapıyor. Beğenmezsen geri dönüşü Yok ama konfordan pek kayıp olmaz denemekte fayda var..

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Cihangir Usta ile kısa bir telefon görüşmesi yaptık. "Deneyebiliriz ama kaynak esnasında amortisör delinebilir, riski var bilgin olsun." yanıtını aldım. Yani o kapıda kapandı gibi..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cihangir Usta ile kısa bir telefon görüşmesi yaptık. "Deneyebiliriz ama kaynak esnasında amortisör delinebilir, riski var bilgin olsun." yanıtını aldım. Yani o kapıda kapandı gibi..
Bir iki tofaşçıya sorsana deldirmeden nereye nasıl yaptırmışlar. :p

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Konuyla ilgili bildirim geldiğinde hep heyecanlanıyorum. Yine hüsran yine... :(
Bazen 626'ların sadece bizde olduğunu ve birilerinin bize şaka yaptığını düşünüyorum. :p Neyse ki hala 240$ verip alma şansımız var. Bekliyorum döların 2 liraya düşmesini... :D
@Murat :p

Üst Alt