Mazda 323 BG (1989-94) Silindir Kapağı Tork Değerleri Nedir?

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Selamunaleykum. Arkadaşlar 1 hafta önce aracın silindir kapak contasını değiştirdim.üst kapağı toplarken saplamaları 5 dk arayla 7,8 ve 9 kilo torkla sıktım. Yaklaşik 1000 km olduğunda saplamaları tekrar torklayarak tamamlamak istiyorum. Bizim araçlarda olması gereken tork değeri nedir?

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
3-6 ve 8 kg servis değerleri 1000 km veya daha farklı bir km de torklamanın faydası olacağını düşünmüyorum,tabiki son karar sizin.
1000 km sonrasında conta iyice ezilip oturduğu için sızıntı icin boşluk oluşabiliyor. Bu yüzden tekrar kontrol amaçlı torklamakta fayda var.verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. Sağol

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
8 kg-80nm ideal olacaktır. Belirli bir km sonra tekrar kontrol etmekte fayda var tabiki. Sıkma sıralamasını da uygulamanızda fayda var.

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
8 kg-80nm ideal olacaktır. Belirli bir km sonra tekrar kontrol etmekte fayda var tabiki. Sıkma sıralamasını da uygulamanızda fayda var.
Sıkma sıralaması olarak ortadan sağa ve sola capraz olarak ilerleyerek diye biliyorum.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Selamunaleykum. Arkadaşlar 1 hafta önce aracın silindir kapak contasını değiştirdim.üst kapağı toplarken saplamaları 5 dk arayla 7,8 ve 9 kilo torkla sıktım. Yaklaşik 1000 km olduğunda saplamaları tekrar torklayarak tamamlamak istiyorum. Bizim araçlarda olması gereken tork değeri nedir?
Abi videoya alsaydın ne güzel olurdu nasıl söküp taktığını süreci vs.

Üst Alt