Mazda 2 DE (2007-13) Şanzıman Takozu Hakkında Yardım

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Attiwolf Hamza bak Yakup abinin dediği daha mantıklı.
50 dolar+ kargo düz hesap 200 tl ne idüğü belirsiz birşeye para verip bir de gelmesini beklemektense, 310 tl ye orjinalini al. @dr_azoom Asalet abi yardımcı olur tedarik konusunda. Adem ustaya da taktırırsın olur biter.
Hocam iki seçenek arasında kaldım, ya o şekilde yapacağım ya da arabayı satıp artık şu parça arama telaşından tümden kurtulacağım.

mazda 2 .. bende de cam motoru ve cam kumandası arıza verdi. bi hafta sonu el yordamıyla birşeyler ayarlmaya çalışacagız..
Hocam cam motoru değişimini şu başlıkta adım adım anlattım. Zor bir yanı yok, takıldığın yer olursa seve seve yardımcı olurum. Sana tavsiyem sıfırını bulamazsan çıkmacılara hiç bulaşma. Aliexpressten sıfır ürün getirtmek daha ucuz. Ama iyi bir elektrik ustası bulabilirsen kömürünü değiştir hocam. Ben sanayide sorduğumda bunların içi açılmaz, kömürü değişmez diye başından savmışlardı, yeni motor gelince eskisini söktüm, gayet de sökülüyor ve içindeki kömürün bittiğini çok net bir şekilde görebiliyorsunuz.
Özet geçmek gerekirse, önce iyi bir elektrikçi arayın, kömürünü değiştirtmeye çalışın olmuyorsa sıfırını alın.

Cam kumandası: Door window lifter switch for Mazda m2 lifter switch electric bicycle window switch-in Car Switches & Relays from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
Cam motorları, sağ ve sol ayrımına dikkat etmek lazım:
door power window lift motor for mazda 2 mazda 3 mazda 6 and CX5 front Left = rear left OEM:D01G 59 58XB-in Window Motors & Parts from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
power window lift motor for mazda 2 mzda 3 2008 2009 mazda 6 2007 2009 CX5 Front Right = Rear Right-in Window Motors & Parts from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Mazda 2 DE (2007-13) Cam Motoru Değişimi

Febest 30$ = 120 tl ~(kargo hariç)
Orijinal = 440 tl
Ve febestin orjınal oldugunu bilmiyoruz ki büyük ihtimal değildir.
-servis neden o kadar kâr etsin , etsin tabiki febestden kat kat daha kaliteli bi parça veriyor sana.
-febestin diş aks körüğünü almıştı @Oğuzhan yanılmıyor isem 6 ay dayanmıştı.
-bende astinada yan sanayi körük almıştım 20 tl 6 ay dayandı.
-6 ayda bi aks sök tak zaman harça sanayiye git işçilik ver hepsini topla aslında o 300tl olan körük bedava.

Bu parça olaylarında düşüncede önemli.

-ben şöyle düşünüyorum parçayı al tak kafan rahat etsin binmeye devam et.

-bide en ucuzunu al yerine tak , bakınca orda parça oldugu belli olsun satarkende o değişti bu değişti diye reklam yap arabayı sat. :) :)
Febestin kötü olduğunu bilmiyordum, bunu öğrendiğim iyi oldu, teşekkür ederim hocam. Baktığımda bir febest bir de çin markası yapmış o satıyor bu parçayı, hangisi orjinaldir, orjinali internette nasıl bulunur iki gündür işin içinden çıkamadım henüz.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Eğer zarar etmeyeceksen kesin sat. Mazda 3 e geç rahat et. Daha uzun soluklu binebilirsin en azından.

Üst Alt