Mazda 323 BG (1989-94) Sağ Arka Cam Sorunu

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar benim mazdada kendiliginden sağ arka cam açılıp kapanmamaya başladı ne 4 lü dügmeden ne de kendi dügmesinden açılıp kapanıyor.(Düğmeden bastıgımda iki taraftanda hem 4 lü hem kendi tekli düğmesi tık tık ses geliyor yani hiç çalışmıyor degil sanki krikoyu birşey tutuyor bi yere takılıyor gibi) çarkları falan kendim degiştiriyorum ara ara yani cam krikosunu falan sokup takıyorum normalde ama bu durumda uğraştım fakat sokemedım çünkü normalde döşemeyi söktükten sonra camı yarım indirip 2 vidası var onları sokunce işlem bitiyor krikoyu dısarı çıkarabiliyordum fakat şimdi cam inmedigi için o vidaları sokemiyorum ve haliyle krikoyu sökemedim fazla da zorlamak istemedim bide hiç yoktan camı kırmayayım. Bu sıkıntı neden olabilir ve bu krikoyu nasıl sokebilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Düğmeye basınca elle aşağı doğru destek verdiğinizde inmiyormu. Yani camdamı bir sıkışma var yoksa boncuklarımı sıyırıyor.

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elle destek verdimmide acilmiyor boncuk siyirmamistir cunku tirtirtirtir veya benzeri bi ses yok camda durduk yere sıkısmazki sorun nerde anlayamadim.

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Döşemeyi söküp spreyle bi yağlamaya çalış istersen. Camın gezdiği kanallarıda yağlayıp açmaya çalış en azından. Teşhis olmadan fikirde yürütemedim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arka kapıyla ön kapının ortasında arka kapıya giden tesisatın soketi var muhtemelen o kısımda oksitlenme olmuştur. Söküp soketteki uçları tek tek kontrol edin.
Camı sökmek gerekirse cam motoruna dışarıdan 12v vererek indirebilirsiniz.

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ama tik tik diye ses geliyor dugmesine basinca hic calismiyor degil sanki bisey tutuyor veya halati falan bi yere takildi galiba dosemeyi sokup baktim motoru elimde kontrol ettigimde dugmeye basinca donmeye calisiyorda sanki bisey tutuyor gibi yani olmadi bide disardan motora 12v verip denicem oyle indirebilirsem cami krikoyu sokup bi kontrol edebilirim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ama tik tik diye ses geliyor dugmesine basinca hic calismiyor degil sanki bisey tutuyor veya halati falan bi yere takildi galiba dosemeyi sokup baktim motoru elimde kontrol ettigimde dugmeye basinca donmeye calisiyorda sanki bisey tutuyor gibi yani olmadi bide disardan motora 12v verip denicem oyle indirebilirsem cami krikoyu sokup bi kontrol edebilirim.
Oksitlenme varsa akım düşük geliyor olabilir. Tık tık yapar ama çalışmaz buda bir ihtimal.

Üst Alt