Mazda 626 GF (1997-02) Otomatik Şanzıman Sorunu

Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Aracım 626 Mazda 98 model otomatik aracımı yeni aldım araç sanzuman hasarliydi yaklaşık 6 bin lira gibi bi para harcadım yapıldı şu an kullanıyorum. ancak şu an arabayı çalıştırıp vitesi D ye aldığımda hareket etmiyor hemen beklemeyip gaza basdigimda 4 bin devirlerde araç hareket etmeye başlıyor ustam konuyla alakalı ne yapmam gerekir bı yardımcı olursanız sevinirim çok masraf yaptım araba çok güzel çok iyi araba ama bu sorunu cozemezsem saticam galiba

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracım 626 Mazda 98 model otomatik aracımı yeni aldım araç sanzuman hasarliydi yaklaşık 6 bin lira gibi bi para harcadım yapıldı şu an kullanıyorum. ancak şu an arabayı çalıştırıp vitesi D ye aldığımda hareket etmiyor hemen beklemeyip gaza basdigimda 4 bin devirlerde araç hareket etmeye başlıyor ustam konuyla alakalı ne yapmam gerekir bı yardımcı olursanız sevinirim çok masraf yaptım araba çok güzel çok iyi araba ama bu sorunu cozemezsem saticam galiba
Tamiratı yapan usta ne diyor bu işe?

Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Tamiratı yapan us
Tamiratı yapan usta ne diyor bu işe?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapan usta şanzımanın altında filtre varmış heralde o tıkalı ondan geç gönderiyor yağı dio ustam kışın biraz daha iyiydi ama şimdi 5 bin devirlerde araba hareket ediyo filtreyle alakası olabilir mi birde yağı komple degistirsem bı faydası olurmu

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mesaj otomatik birleştirildi:
Ustanın sanatına laf edilmez ama o revizyonu yaparken filtre gibi zamanla değişmesi gereken bir parçayı değiştirmemesi hata. 626 larda o filtre şanzıman içinde diye biliyorum ben. İstanbuldaysanız birde Veysel Otoya gösterin.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Nereye yaptırdınız şanzumanı?
Japon otomotiv Şevki Usta var,ben genelde oraya gidiyorum.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Selodoid miydi neydi öyle bir parça vardı ondan da olabilir bozulmussa yapabilir

Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Merhaba arkadaşlar 98 626 otamatik aracım türbin arızası verdi daha önce yaptıran oldumu masrafını bilen varmı birde kimi önerirsiniz teşekkür ler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar 98 626 otamatik aracım türbin arızası verdi daha önce yaptıran oldumu masrafını bilen varmı birde kimi önerirsiniz teşekkür ler
Daha önce de bu konuya mesajınız taşınmıştı, şimdi de taşındı... Bundan sonra farklı yere açacağınız konu silinecektir...;)

Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var. Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
626. 98 model hatchback otomatik vites sorunu biri acil yardımcı olabilirim aracın sanzumanini komple yaptırdım ama yine d de kalmiyo ışıkları yakiyo benzinde tekliyo araba Kayseri'de cihaza baglayamadim soket yok aracda ne gibi bı sıkıntı olabilir bilen biri varsa lütfen yardım etsin arkadaslar

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
626. 98 model hatchback otomatik vites sorunu biri acil yardımcı olabilirim aracın sanzumanini komple yaptırdım ama yine d de kalmiyo ışıkları yakiyo benzinde tekliyo araba Kayseri'de cihaza baglayamadim soket yok aracda ne gibi bı sıkıntı olabilir bilen biri varsa lütfen yardım etsin arkadaslar
Şanzımanı yaptırdığınız yer ne diyor bu konuda peki?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önceki mesajlarının olduğu konuya açtığın yeni konu "yine" taşınmıştır.

Gelişmeleri yazmadan, yeni konu açmakla bir yere varamayız.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
İstanbuldaysaniz otoveysel e gidin otomatik şanzıman mazdalarda çok iyi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Onlarda sorunu bulmuş değil deneme yanilma yöntemi

Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri, Sedan
Selamlar arkadaşlar. Aracım 626 GF otomatik şanzıman. Bugüne dek kullandığım Mazda'ların hepsi otomatikti, herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama yine de aklımda bazı deli sorular, bazı ürkütücü senaryolar dolaşıyor.

GF'lerin otomatik şanzıman arıza çıkarma ihtimalleri hangi durumlarda oluyor bilgi, fikir almak istiyorum. Şu an gayet iyi gidiyoruz ama 98 model bir aracın sürpriz yapması olağan dışı bir durum değil.

183 bin kilometredeyiz. Elden geldiğince kullanım kılavuzundaki gibi kullanıyorum. Şanzıman yağını ve filtresini de yeni değiştirdim. Fakat o ürkütücü ihtimal dolayısıyla acaba manuele mi geçsem diye de düşünüyorum. Malum şanzıman revizyonu epey bir meblağ tutuyor.

Endişemde haklı mıyım, yoksa evhamlanmayı bir kenara bırakıp aracın keyfini mi sürmeliyim bu konuda iyi/kötü tecrübesi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamlar arkadaşlar. Aracım 626 GF otomatik şanzıman. Bugüne dek kullandığım Mazda'ların hepsi otomatikti, herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama yine de aklımda bazı deli sorular, bazı ürkütücü senaryolar dolaşıyor.

GF'lerin otomatik şanzıman arıza çıkarma ihtimalleri hangi durumlarda oluyor bilgi, fikir almak istiyorum. Şu an gayet iyi gidiyoruz ama 98 model bir aracın sürpriz yapması olağan dışı bir durum değil.

183 bin kilometredeyiz. Elden geldiğince kullanım kılavuzundaki gibi kullanıyorum. Şanzıman yağını ve filtresini de yeni değiştirdim. Fakat o ürkütücü ihtimal dolayısıyla acaba manuele mi geçsem diye de düşünüyorum. Malum şanzıman revizyonu epey bir meblağ tutuyor.

Endişemde haklı mıyım, yoksa evhamlanmayı bir kenara bırakıp aracın keyfini mi sürmeliyim bu konuda iyi/kötü tecrübesi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var.
Araç/motor/şanzıman arıza yapabilir diye yaşanmaz ki... Bir gün gelecek, öleceğiz mesela, dert eden var mı?

:hhhhhh:

Günlük kullanım ile standart dışı bir şeyler yoksa, bakımları yaptır aracının keyfini sür, bu konuda endişe etme derim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Aracın keyfini sür :)

Üst Alt