Mazda 3 BK (2003-09) Ön Takımdan Gelen Ses

ksk1912

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
merhaba arkadaşlar arabamın altından sürekli tıkırtı sesleri geliyor en az 5 sefer lifte kaldırttım sorunu bulamadılar hepsi birşey yok diyor ön amortisörleri z rotları rot başlarını yeni değiştirdim fakat bozuk yollarda ve kasislerden geçerken tıkırtı cayırtı sesi bir türlü geçmedi yemin ediyorum arabadan soğudum nasıl bir çözüm bulucaz var mı izmirde buna çare bulabilecek bir usta bildiğiniz satacağım arabayı yeminle

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
merhaba arkadaşlar arabamın altından sürekli tıkırtı sesleri geliyor en az 5 sefer lifte kaldırttım sorunu bulamadılar hepsi birşey yok diyor ön amortisörleri z rotları rot başlarını yeni değiştirdim fakat bozuk yollarda ve kasislerden geçerken tıkırtı cayırtı sesi bir türlü geçmedi yemin ediyorum arabadan soğudum nasıl bir çözüm bulucaz var mı izmirde buna çare bulabilecek bir usta bildiğiniz satacağım arabayı yeminle
Ön tarafta bakılacak bi salıncaklar ile akslar kalmış sanırım :rolleyes:

ksk1912

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
amortisörle beraber takozlarda değişmişti başka bir sıkıntı var 5 tane rot balansçıya gösterdim levyeyle heryerini kanırtıyor eliyle sallıyor arabayı bişey yok diyor otobanda tık yok arabada bozuk yola girince sanki dökülecek araba

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
amortisörle beraber takozlarda değişmişti başka bir sıkıntı var 5 tane rot balansçıya gösterdim levyeyle heryerini kanırtıyor eliyle sallıyor arabayı bişey yok diyor otobanda tık yok arabada bozuk yola girince sanki dökülecek araba
Liftte değil de tekerler yere basarken kontrol ettirin. M3'lerin alt takımında böyle bir kontrolle sonuca ulaşabilirsiniz. Liftte belli olmayan sıkıntılar tekerler yerdeyken kontrol edilerek çözülebiliyor. 6. Sanayide Cihangir Usta var. Japon Car Servis diye geçiyor. Oraya bir uğrayın sorununuzu çözer muhtemelen. M3 konusunda çok bilgili.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Salıncaktaki rotil bozuktur kuvvetle muhtemel, salıncağı komple değiş derler, ama istersen sadece rotilini alıp tablaya ekletebilirsin

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
sadece bozuk yolda geliyor ise direksiyon kutusuna işaret gibi tabi sadece tahmin ,
izmirde iseniz bende cihangir ustanın görmesi taraftarıyım.

ksk1912

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
Tşk ederim cihangir ustanin telefonu varmıdır

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bende farklı noktadan gireyim :)

Lpg filtresi motorun arka kısmında ise fren hidrolik tankının altındaki saça çarpıyordur.

ksk1912

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
Tsk ederim arkadaşlar geldim dündar ustaya on numara adam

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
hadi bakalım sorunu ve çözümü merak ediyoruz ;)

ksk1912

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
Alt takımda sorun yok göğüslüğün üzerinden geliyormuş tıkırtı mazdaların süspansiyonları sert lastiklerimde sert olunca bozuk yollarda biraz ses yapar dedi lastiklerimi beğenmedi pirelli yeni almıştım mecburen bunlarla devam şimdilik lastik havalarını 28 e düşürdü gerçekden ćok fark etti tıkırtı kalmadı diyebilirim pirelli lastiklerini pek tavsiye etmiyor mazda için en uygunu continental dedi 10 numara oldu maşallah yanlız şunu söyleyim ben böyle usta görmedim çok kibar ilgili işini çok iyi yapan sempatik tavsiye eden herkese tşk ederim çok iyi bir usta ve dostla tanışmış oldum benim isimi yapan dündar ustaydı fakat cihangir ustaylada tanıştık ikiside çok sempatik şiddetle bende tavsiye ederim gerçekten işlerini iyi yapıyorlar arabadan soğumuştum satışa çıkarmıştım ilanı kaldırdım kendilerine tşk ediyorum bundan sonra gideceğim yer orasıdir

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Selamlar,

Benim fikrim, bu tür teşhis edilemeyen ses problemleri için mutlaka karoserin birleşim yerleri kontrol edilmeli.

Videodaki 2014 model ama fikir verebilir diye gönderiyorum. Benim arkadan gelen bir sesin, arka cam pandizotunun altındaki karoserin birleşim yerlerindeki metal puntoların kopmasından kaynaklandığını bulmuştuk.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Slm arkadaşlar mazda 3 2007 model aracım var bugün aracımı park ettifim yerden giderken direksiyonu özellikle saga çevirdigim zaman sanki yagsız kapı olurda gıcırdar ya öyle ses geliyordu ara ara yapıyordu ama akşam işten gelirken saga dönüşlerde ve direksiyonu durduğum yerde cevirince yagsız kapı gibi ses geldi acaba neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

ilker2667

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
Merhaba Arkadaşlar, aranızda yeniyim 7 aydır mazda kullanıcısıyım ve aracımdan çok memnunum. Şimdi bir sorunla karşılaştım. kışın gelmesi ve havanın soğumasıyla birlikte sağ ön taraftan araç soğuk iken 1. ve 2. viteslerde ilk tepkimede aşırı bir gıcırtı sesi geliyor. Araç ısındıktan sonra bu ses kesiliyor . Sağ amortisörü 2 ay önce orjinali ile değiştim. Amortisör değişirken usta sağ aksda problem olduğunu ama arıza teşkil etmeyeceğini söylemişti. Tamirinin de imkansız olduğunu yeni ile değişmesi gerektiğini belirtti yüksek mevla olduğundan aks değişimi yapmadım. Acaba sorunum aks ile mi alakalıdır ? Ama araçla 30 dk kullanım sonunda ısınınca sesin tamemen kesilmesi garip geldi bana ? şimdiden teşekkürler..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba Arkadaşlar, aranızda yeniyim 7 aydır mazda kullanıcısıyım ve aracımdan çok memnunum. Şimdi bir sorunla karşılaştım. kışın gelmesi ve havanın soğumasıyla birlikte sağ ön taraftan araç soğuk iken 1. ve 2. viteslerde ilk tepkimede aşırı bir gıcırtı sesi geliyor. Araç ısındıktan sonra bu ses kesiliyor . Sağ amortisörü 2 ay önce orjinali ile değiştim. Amortisör değişirken usta sağ aksda problem olduğunu ama arıza teşkil etmeyeceğini söylemişti. Tamirinin de imkansız olduğunu yeni ile değişmesi gerektiğini belirtti yüksek mevla olduğundan aks değişimi yapmadım. Acaba sorunum aks ile mi alakalıdır ? Ama araçla 30 dk kullanım sonunda ısınınca sesin tamemen kesilmesi garip geldi bana ? şimdiden teşekkürler..
Mesajın mevcut konuya taşınmıştır. Konuyu incelemekte fayda var.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Slm arkadaşlar mazda 3 2007 model aracım var bugün aracımı park ettifim yerden giderken direksiyonu özellikle saga çevirdigim zaman sanki yagsız kapı olurda gıcırdar ya öyle ses geliyordu ara ara yapıyordu ama akşam işten gelirken saga dönüşlerde ve direksiyonu durduğum yerde cevirince yagsız kapı gibi ses geldi acaba neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Z rot olabilir.

Rot balanscıya baktırmak lazım.

Üst Alt