Mazda 323 BA (1994-98) Motor Yağı Seçimi

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bizim araçlar için yağ önerileri bunlar.
Genelde 10-40 yarı sentetik yağ kullanılıyor.
Ama önerilen bu arkadaşlar.
46049

Omer23

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Mavi
Selamünaleyküm, araca üst kapak yaptırdım komple her şey değişti yaklaşık 4 ay önce ve yaptırdıktan bı ay sonra yağ yakmaya başladı 1000 km 1LT yaktı (motul 6100 serisi 10 40 yağ koymuştum bu arada) alt taraf zayıf üst taraf güçlü muhabbeti yani yaparken de söylendi bana olabilir diye durum el vermediği için öyle yaptık kapattık, fakat şu an büyük sorunla baş başa kaldık öyle böyle yağ yakmıyor 300 km 1LT yağ yakıyor ve üç aydır bu şekil biniyorum daha geçen yağ bakımını yaptırıp yeni yağ koydum (shell 10 40) yine aynı şekil devam etti ve akabinde o yağ da bitince yağ çubuğunu kontrol ettiğim de üstüne liqoly moily 10 40 mos2 orjinal katkılı olanindan koydum keser diye hiç bir etkisi olmadı yine aynı şekil devam ediyor gaz koyar gibi yağ koyuyorum arkadaşlar 10 60 mobil1 yağ varmış onu koyayım dedim de sizlere bı sorayım dedim kalınlaştırmadan önce başka yapabileceğimiz birşey kalmış mıdır sizce fikirleriniz benim için çok önemli iyi akşamlar herkese

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Bu motorlarda lifter varmı bilmiyorum varsa eğer kalın yağ lifter sesi yapabilir.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Selamlar Dostum bendede 323 97 var 3 senedir aynı durum söz konusuydu. 3 yıldır da kışın 10-40. / 10-60 koyuyorum yazın. 20-50
Yağ yakmayı kesemezsin herşeyi denedim zamanında, 2 yıldırda ailemde olduğu için onlar biniyordu. En son şuan komple motor yaptırma zamanı geldi ve motor yapılacak. Evet motor yaptırmak baya maliyetli olmuş. 60 ila 100 bin arasında değişiyor. Şaka gibi ama yapacak birşey yok ve her geçen zaman fiyatlar artıyor. Ülkenin durumu malum.

Omer23

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Mavi
Selamlar Dostum bendede 323 97 var 3 senedir aynı durum söz konusuydu. 3 yıldır da kışın 10-40. / 10-60 koyuyorum yazın. 20-50
Yağ yakmayı kesemezsin herşeyi denedim zamanında, 2 yıldırda ailemde olduğu için onlar biniyordu. En son şuan komple motor yaptırma zamanı geldi ve motor yapılacak. Evet motor yaptırmak baya maliyetli olmuş. 60 ila 100 bin arasında değişiyor. Şaka gibi ama yapacak birşey yok ve her geçen zaman fiyatlar artıyor. Ülkenin durumu malum.
Çok sağolun cevaplar için, hasan abi peki 10 60 mobil1 yağ denedin mi yorumlarda çok etkisini gören olmuş epeyi azalttı vs diyenler olmuş ne diyosun deneyeyim mi onu birde 20 50 mi daha az yakar 10 60 mı, son olarak da benim bu kadar fazla yakması normal mi yoksa sekmanlarda büyük bı sorun mu var acaba tek sekmana girsek kurtarır mıyım?

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Omer23 hepsini denedim. Katkılarda dahil. Kışın 10-60 yazın 20-50 koyuyordum. Arada kışın 10-40 ta kullandım. Senin yapman gereken. İyi bir "Mazda" ustasına gidip ilk önce motoru açıp baktirman olacaktır. Bütçeniz yoksa çaresiz bir şekilde böyle binmek zorunda kalabilirsiniz.
NOT: (Bu arada bir çok forumları videoları dolaştım izledim. Hepsi bir yere kadar sizi götürür.) En temizi komple bir Mazda ustasına motor yaptırmak olacaktır.

Üst Alt