Mazda MX-5 İnceleme

Zaggy

Sessiz
Mx5 hiçbir zaman performans aracı olarak piyasaya çıkmadı, kaldı ki 0-100 ü 7.3 sn ile gayet başarılı bence. Üstelik bunu s2000 nin yakınından geçmeyen yakıt tüketimi ile yapıyor.
Yıllarca en iyi roadster ödülünü almış bir araç olan mx5 i tek bir özellikle s2000 le karşılaştırmak yanlış olur bence.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim aklıma takılan şey; bu araçların satışı yapıldığında sahiplerinin bakış açısı ne olacak?? Özellikle de; satın almış olduğu aracın, bu şekilde acımasızca test edilmiş olduğunu öğrenmesi kafasında ne gibi soru işaretleri oluşturur... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Benim aklıma takılan şey; bu araçların satışı yapıldığında sahiplerinin bakış açısı ne olacak?? Özellikle de; satın almış olduğu aracın, bu şekilde acımasızca test edilmiş olduğunu öğrenmesi kafasında ne gibi soru işaretleri oluşturur... :)
Bunları test aracı olarak kullanacaklardır zaten ama zamanı gelince birine satılacaktır o ayrı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Alınır bence neden alınmasın ki? Böyle bir sürüş ile kullanılmış bir aracı kimse almak istemez, fakat fiyatı uygunsa ve yapılacak masraf da makul ise neden olmasın.
Böyle bir aracın çıkartabileceği yürür aksamdaki sorun porya, z rot, amortisör takozu, amortisör, belki rot başları olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Alınır bence neden alınmasın ki? Böyle bir sürüş ile kullanılmış bir aracı kimse almak istemez, fakat fiyatı uygunsa ve yapılacak masraf da makul ise neden olmasın.
Böyle bir aracın çıkartabileceği yürür aksamdaki sorun porya, z rot, amortisör takozu, amortisör, belki rot başları olur.

Benimki var sayım hocam, yoksa şu tanıtım videosunu görmüş ve bu aracı alıyorsun diye söylenen bir kişi; fiyatı ne kadar uygun olursa olsun mutlaka gönlünde bir burukluk oluşacaktır... Mazda sahipleri aracını evin bir üyesi gibi görür ve hiç kimse aileden birisine bu eziyetin yapılmasını göz göre göre kabul etmez bence.

Daha farklı örnekle açıklardım ama abes olacak... :D :D

Zaggy

Sessiz
Aslında bu aracı böyle kullanarak zevkini çıkartırsın
Tezat durum aslında tam olarak bu. Aracın zevki tam olarak böyle çıkartılır diye düşünürüz ama alacak olsak zevki çıkartılmamış araç ararız, ben mesela şuan rx8 alıyor olsam zevki hiç çıkartılmamış ararım. Ama şöyle de bir durum var zevkini çıkartmak başka şey hor kullanmak başka şey, uzun bir tartışma konusu

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tezat durum aslında tam olarak bu. Aracın zevki tam olarak böyle çıkartılır diye düşünürüz ama alacak olsak zevki çıkartılmamış araç ararız, ben mesela şuan rx8 alıyor olsam zevki hiç çıkartılmamış ararım. Ama şöyle de bir durum var zevkini çıkartmak başka şey hor kullanmak başka şey, uzun bir tartışma konusu
Aynen öyle, hor kullanmayacaksın ama mühendisin hizmetine sunduğu bu güzel makinenin limitlerini yaşayacaksın zaman zaman

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yukarılarda bir yerde yazmıştım, çok güzel örneklerle açıklardım ama abes olacak... :)

Yine de küçük bi ipucu vereyim ben; her kızla çıkmak isteriz ama evlenmek istediğimizde çıkılmamış kız olsun isteriz.

NOKTA !!

:D :D

Çok fazla su kaldırır bir konu bence de... Ama şahsen, şu videoyu izleyip; helal olsun adam limitleri zorlamış, arabadan çatır çatır zevk almış, bu arabayı ben alabilirim diyecek kaç kişi çıkar orasını merak ettim... :p

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İlk 10 dk sını izledim sonrasına gerek görmedim, bu video dan sonra alma imkanım olsa bile 5 kez düşünürdüm.Malum video kanalından Rosenthal Automotive MX5 test diye aratın bir de oradaki testi görün.

Zaggy

Sessiz
Yukarılarda bir yerde yazmıştım, çok güzel örneklerle açıklardım ama abes olacak... :)

Yine de küçük bi ipucu vereyim ben; her kızla çıkmak isteriz ama evlenmek istediğimizde çıkılmamış kız olsun isteriz.

NOKTA !!

:D :D

Çok fazla su kaldırır bir konu bence de... Ama şahsen, şu videoyu izleyip; helal olsun adam limitleri zorlamış, arabadan çatır çatır zevk almış, bu arabayı ben alabilirim diyecek kaç kişi çıkar orasını merak ettim... :p
Çok güzel özetlemişsin abi

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
2125.jpg
2126.jpg

Benim oğlan gözüne mx-5'i kestirdi:)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Biz buna kısaca "ekmeği yenmiş araç" diyoruz :)

Üst Alt