Mazda CX-9 Bahar Bakımı

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Siparişlerim geldi. Pazar günü çalışmayla geçecek
50353

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün hava güneşli olmasına ramen güneş hiç ısıtımıyordu. Bujileri değiştirmem Yaklaşık olarak 2 saat kadar sürdü. Motor Yağını ve yağ filtresini uygun yer olmadığı için bir gün önce serviste değiştirmiştim. Bujileri değişitmek için kolları sıvadım. Kollekter hava kelebeği ve diğer parçaları söktükten sonra tüm parçaları bezi benzine bulayarak iyice temizledim. Soba bacası gibi kararmıştı zaten :). Söktüğüm tüm detayları montaj yapmadan önce daha önceden @sarpworks (Mazda Cx-9 Çileden Çıkartan Otomatik Şanzıman Sorunu) yazmış olduğu konuyla alakalıda vites kutusunun üzerindeki kontrol modülünü temizledim ve şanjımanın üzerindeki yeri VD40 ile yağladım. Montaj tamamlandıktan sonra test sürüşü için yola çıktım. Belirkin bir derecede performans değişimi hissetim. Yakıtta azalma durumu nasıl olur biraz yol yaptıktan sonra ancak göreceğim. Herkese iyi forumlar

50707

50708

50709

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Dün hava güneşli olmasına ramen güneş hiç ısıtımıyordu. Bujileri değiştirmem Yaklaşık olarak 2 saat kadar sürdü. Motor Yağını ve yağ filtresini uygun yer olmadığı için bir gün önce serviste değiştirmiştim. Bujileri değişitmek için kolları sıvadım. Kollekter hava kelebeği ve diğer parçaları söktükten sonra tüm parçaları bezi benzine bulayarak iyice temizledim. Soba bacası gibi kararmıştı zaten :). Söktüğüm tüm detayları montaj yapmadan önce daha önceden @sarpworks (Mazda Cx-9 Çileden Çıkartan Otomatik Şanzıman Sorunu) yazmış olduğu konuyla alakalıda vites kutusunun üzerindeki kontrol modülünü temizledim ve şanjımanın üzerindeki yeri VD40 ile yağladım. Montaj tamamlandıktan sonra test sürüşü için yola çıktım. Belirkin bir derecede performans değişimi hissetim. Yakıtta azalma durumu nasıl olur biraz yol yaptıktan sonra ancak göreceğim. Herkese iyi forumlar
Ellerinize sağlık

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
@mehmet_spb yedek lastigini kontrol ettin mi?
Yazlık lastiklere geçerken onuna indürüp basıcını felan kontrol ettim. Arkadaşımın aracında denk gelmişti uzun süre kullanılmadığında pasdan dolayı lift zinci açılmıyordu. indirmişken zincirinide temizleyip yağladım

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
Yazlık lastiklere geçerken onuna indürüp basıcını felan kontrol ettim. Arkadaşımın aracında denk gelmişti uzun süre kullanılmadığında pasdan dolayı lift zinci açılmıyordu. indirmişken zincirinide temizleyip yağladım

arabayi ilk aldigimda indirip, her yerine WD40 puskurtmustum. sonrasinda da halatin girdigi deligin agzina gres yag surup yukari kaldirmistim. dun yedek lastigi kontrol icin indirdigimde baktim, sistem guzel calisiyor. gres yag koruma saglamis.

fakat yedek lastik 0psi, janti komple pasli ve kaldirma aparatida pastan dolayi tutmustu. kaldirma aparatini guzelce temizleyip boyadim. janti da genis zamanda pastan arindircam.

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
arabayi ilk aldigimda indirip, her yerine WD40 puskurtmustum. sonrasinda da halatin girdigi deligin agzina gres yag surup yukari kaldirmistim. dun yedek lastigi kontrol icin indirdigimde baktim, sistem guzel calisiyor. gres yag koruma saglamis.

fakat yedek lastik 0psi, janti komple pasli ve kaldirma aparatida pastan dolayi tutmustu. kaldirma aparatini guzelce temizleyip boyadim. janti da genis zamanda pastan arindircam.
Tuz arabanin anasini ağlatıyor malesef :(

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Faydalı ürünler :)
Kış tamamen bitmemiş olmasada bu sabah güneş çok güzel ısıtıyordu. Daha önceden farklı YouTube kanallarında ürünü tavsiye ediyorlardı, bende kullanım tecrübemi aktarmak istedim.
Amaç, motor temizliği,
Araçlar, bez, bir çift eldiven, koruyucu gözlük, partikül maskesi, motor yıkama spreyli ve motor cilası
Uygulama, öncelikle motorun soğuk olması lazım, yüzeysel bir toz temizliği yaptıktan sonra, motor yıkama spreylini motorun üzerine, soketlere kısacası kaput altındaki tüm aksamlara sıktım, bir kutu rahatlıkla yeterli oluyor (Ben biraz ekonomi yapıp motoruma birazcık sakladım). Üretici firmanın söylemesine göre hiçbir elektronik ve motor üzerindeki germedik malzemelerine zarar vermiyormuş. Heryere sıktıktan sonra temiz bir bezlede birazcık motor yüzeylerini ovaladım. Temizleyici solvent türevi olduğu için kuruması çok uzun zaman almıyor. Son aşama olarakta motor cilasını uyguladım, yeni görüntüsü verdi. Ürün uygulandığında bir katman gibi motorun her yerine yapışıyor, kuruma zamanı birazcık uzun. Cila motora parlaklı vermesiyle beraber üzerine gelen tozların tutunmasınıda engelleyerek daha uzun süre temiz kalmasını sağlıyor. Uygulamadan sonra sprey kutu içerisinde kalan malzemeden anladığım kadarıyla 3-4 defa kullanmak mümkün olacaktır.
isimleri belki farklı olabilir resimlerde sipariş numaralarınıda paylaştım
56310
56311

Üst Alt