Mazda CX-5 Skyactiv (2017)

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Süper olmuş, forum olarak toplu sipariş versek kaça verirler acaba!

REMZIA

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Açıkcası ben ön tarafını pek beğenemedim bana biraz fazlaca cx3 gibi geldi. Kaputun ucuna doğru fazlaca alçalıyor sanki. Zamanla göz alışacak tabii ama sanki güncel olan daha agresif. Yenisinde otomatik bagaj kapağı dikkatimi çekti birde g vectoring doğal olarak eklenmiş açıkcası başka hangi yenilikler var pek öğrenemedim. Arka kısmını ise çok beğendim. Bakalım gerçeğini görünce ne hissedeceğiz. Selamlar herkese.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Farlar hariç ön tarafı ben hiç beğenmedim. Bir sonraki değişiklikte ön panjuru tekrar eski haline getireceklerine bahse girerim. Veya öyle umut ediyorum:) Koltuklar CX-9'dan alınmış ve süper olmuş. Gerçi bir çok şey CX-9'a benzemiş ve güzel olmuş.

Motorların aynı olması çok büyük handikap bence. Mazda bu konuda geç kalıyor. Neticede piyasanın gidişatı belli, e teknolojin de var, neden rakiplerin gibi düşük hacimli turbo alternatifini sunmazsın ki?

Ekran ve navigasyon hala eski usul. Bir çok markanın alt segmentlerinde bile telefonu ekrana yansıtabiliyorsun ama Mazda hala direniyor. Navigasyon haritası için 2.500TL civarında bir para ödemeniz gerekiyor ve o haritayı başka bir CX-5'de bile kullanamıyormuşsunuz! Şaka gibi... (Ben alacaktım bayi bu bilgiyi verince, "müşteri" olarak çok kızdım ve vazgeçtim)

Mazda'cım seni çok sevdiğim için dost acı söyler hesabı bu düşüncelerimi dile getiriyorum. Her ne kadar beynim sana kızsa da, kalbim senden vazgeçemiyor.. Platonik aşk benimki:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rakipleri ile aynı karlılıkta araç satıyor ve daha verimli değil... Bu yüzden düşük hacimli turbo motorları üst segmentlerde kullanmıyor. Verimlilik olayını aşarlarsa belki... :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben beğendim ama arkadaşlara katılıyorum. Bugünkü versiyonun makyajdan önceki de makyajdan sonraki jantları da daha güzeldi. Mazda gibi her zaman çok güzel jantlar dizayn etmiş bir markadan daha iyisini beklerdim. Hele ki bu kadar yakışıklı bir araca...

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Cok fena bu kodo işi bilmeye başladı , efferümm kodo saa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
Merhaba,

Sizce 2017 CX-5 TR'de kaçtan satılacak? Eğer zararına satmayacaklarsa veya yeni model diye fiyat artırmayacaklarsa benim kabaca hesabım şöyle:

2015 CX-5'i Haziran 2015'te o günkü kurdan 22.600USD bayi fiyatına (ÖTV ve KDV hariç) almıştım. Yeni modeli de, aynı USD bedelle satacağını varsayarsak, anahtar teslimi 53.300USD, cari kurdan 187.000TL ediyor. Bayilerdeki mevcut 2016'ları 160'tan verdiklerine göre, almayı düşünenler hiç kaçırmasın bence. Yeni modelde motor aynı, donanım çok az ilave var. Tabi tipi çok güzel, 30k ilaveyi hakediyor diyenlere bişey diyemem.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Şimdiki full donanım yalnız, bu araçta ne varsa üzerinde geliyor.

Belki yeni kasa ile bir de düşük donanım yaparlar. O kasanın düşük donanımı bile bugünkü pek çok araçtan daha donanımlı olur.

Merhaba,

Sizce 2017 CX-5 TR'de kaçtan satılacak? Eğer zararına satmayacaklarsa veya yeni model diye fiyat artırmayacaklarsa benim kabaca hesabım şöyle:

2015 CX-5'i Haziran 2015'te o günkü kurdan 22.600USD bayi fiyatına (ÖTV ve KDV hariç) almıştım. Yeni modeli de, aynı USD bedelle satacağını varsayarsak, anahtar teslimi 53.300USD, cari kurdan 187.000TL ediyor. Bayilerdeki mevcut 2016'ları 160'tan verdiklerine göre, almayı düşünenler hiç kaçırmasın bence. Yeni modelde motor aynı, donanım çok az ilave var. Tabi tipi çok güzel, 30k ilaveyi hakediyor diyenlere bişey diyemem.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Eski kasa Mazda 6 bile 4 donanım seviyesi ile geliyodu Mustafa abi. Sonra nedense sadece tek donanım getirmeye başladılar. Gerçi Mazda 3 örneğine bakarsak satışların çoğu Power ve Power Sense donanımda. Bu düşünceyle haklı olabilirler. Mazda kullanıcısı donanımı tercih ediyor.

CX-5 japonya sitesinde verileri de açıkladı, motorlarda kağıt üzerinde bir değişiklik yok gibi. Makyajlı CX-5 belki Skyactiv 2 ile gelir. Şu an ikinci elde de CX5 ciddi fırsatlar sunuyor aslında. Bazen bir yükseltme yapsam mı diye kafa karışıklığı yaşıyorum, hele ki kar videolarını izleyince:)

Mazda'nın da işi zor, son 3 ayda sadece 5 adet CX-5 sattı. Evet 2 tane Ağustos'ta, 2 tane Eylül'de, 1 tane de Ekim'de. Bu sebeple pazarlık gücü de yok, Avrupa hangi model ne fiyattan gönderirse kabul etmek zorunda. Ötv böyle devam ettiği sürece de işi zor gibi.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
2017 kasanın ön kısmını bende pek beğenmedim. Belkide resimlere göre yorumluyoruz ama fazla cx-9 olmuş.ön ızgara aynı kalıp sadece farları değiştirselermiş daha güzel olurdu. Benim önceki kasayı geçen ay sattıktan sonra kısmetse 2017 ortası gibi 2015-16 makyajlı kasayı almayı planladığımdan H.sonu makyajlı cx-5 i detaylı incelemek için bayiye uğradım. Bir önceki kasaya göre dış ve iç görünüm daha güzel olmuş. aklımdaki bazı soruları çözmek için kullanmak isterdim ama test aracı yok tabikiUmarım önceki kasadaki kronik sorunlar giderilmiştir. Ayna titremesi, rüzgar sesi, kaput titremesi vs. Gibi basit rahatsızlıklar.yorumlarda Ses yalıtımı çok daha iyi olmuş diyorlar. Ama ben kapılarda ilave malzeme göremedim zemin halısı daha bi kalın ve kaliteli olmuş.Umarım 2017 model ile bir önceki kasanın fiyatlarıda biraz daha düşer

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
2017 kasanın ön kısmını bende pek beğenmedim. Belkide resimlere göre yorumluyoruz ama fazla cx-9 olmuş.ön ızgara aynı kalıp sadece farları değiştirselermiş daha güzel olurdu. Benim önceki kasayı geçen ay sattıktan sonra kısmetse 2017 ortası gibi 2015-16 makyajlı kasayı almayı planladığımdan H.sonu makyajlı cx-5 i detaylı incelemek için bayiye uğradım. Bir önceki kasaya göre dış ve iç görünüm daha güzel olmuş. aklımdaki bazı soruları çözmek için kullanmak isterdim ama test aracı yok tabikiUmarım önceki kasadaki kronik sorunlar giderilmiştir. Ayna titremesi, rüzgar sesi, kaput titremesi vs. Gibi basit rahatsızlıklar.yorumlarda Ses yalıtımı çok daha iyi olmuş diyorlar. Ama ben kapılarda ilave malzeme göremedim zemin halısı daha bi kalın ve kaliteli olmuş.Umarım 2017 model ile bir önceki kasanın fiyatlarıda biraz daha düşer

2015 modeli test sürüşü yapamadan almıştım. Önceki modelleri bilmiyorum ama bunda yol ve rüzgar sesi, her ne kadar yalıtım daha iyi, camları kalınlaştırdık vs deseler de, bence problem. Bazı arkadaşlar o sesi sevdiklerini söylüyor ama ben özellikle yokuşlardaki motor bağırmasından fena halde rahatsızım. Otobanda 120'yi geçtikten sonra yol ve rüzgar sesi bariz. Ama o kadar çok seviyorum ki, bunlar "kadı kızı kusuru" oluyor benim için. Yol tutuşu ve yüksek hızlarda verdiği güven, karlı/buzlu dağ yollarında tereddüt yaşatmaması vs vs. Geçen hafta Kartepe. Burda yol düz, sonrasında yokuş aşağı bol dönüşlü bir yol halini alıyor. Buz üstünde bir kere bile boşa düşmedi tekerler.
IMG_0696.JPG

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
Şimdiki full donanım yalnız, bu araçta ne varsa üzerinde geliyor.

Belki yeni kasa ile bir de düşük donanım yaparlar. O kasanın düşük donanımı bile bugünkü pek çok araçtan daha donanımlı olur.

Mustafa abi siz bilirsiniz, 2017 modelde ekstra ne donanım olacak? Benim takip edebildiğim kadarıyla G-Vectoring koyacaklarmış. Belki bir de MRCC'yi üst pakette standart yaparlar. Gerçekten çok merak ediyorum, bunca donanım üzerine ilave ne koyacaklar? Yapmayacaklar gibi duruyor ama keşke düşük hacimli bir turbo motor koysalar..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2015 modeli test sürüşü yapamadan almıştım. Önceki modelleri bilmiyorum ama bunda yol ve rüzgar sesi, her ne kadar yalıtım daha iyi, camları kalınlaştırdık vs deseler de, bence problem. Bazı arkadaşlar o sesi sevdiklerini söylüyor ama ben özellikle yokuşlardaki motor bağırmasından fena halde rahatsızım. Otobanda 120'yi geçtikten sonra yol ve rüzgar sesi bariz. Ama o kadar çok seviyorum ki, bunlar "kadı kızı kusuru" oluyor benim için. Yol tutuşu ve yüksek hızlarda verdiği güven, karlı/buzlu dağ yollarında tereddüt yaşatmaması vs vs. Geçen hafta Kartepe. Burda yol düz, sonrasında yokuş aşağı bol dönüşlü bir yol halini alıyor. Buz üstünde bir kere bile boşa düşmedi tekerler.
Ekli dosyayı görüntüle 11552
Video yok mu, gözümüz gönlümüz açılsın biraz

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Ekli dosyayı görüntüle 11552
Zaten yurt dışı yorumlarda motor sesinin içerden hala faZla hisseldiğinden bahsediliyor. Ben 500 mt lik buzla kaplı hafif dik yokuşu hiç kaymadan çıkıp dur kalk bile yapmıştım. Zaten o sürüş keyfi,gidişi, güvenliği kullanım kolaylığı olmasa tekrar mazda ya dönme planları yapmazdım. İnsan ufak tefek sorunları görmüyor bile

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
İnanın donanımlarla ilgili bir bilgim ve ilgim de yok. Çünkü CX-5 ilk çıktığından beri zaten yeterliden çok öte donanım sunuyor. Hatta makyajlı kasa ile çok daha ileriye gitti dediğiniz gibi. Size katılıyorum G-Vectoring gelir, çünkü her yeni modele koyarlar.

Bunun dışında belki otomatik bagaj kapağı, otomatik park asistanı, 360 derece çevre görüş sistemi vb. çok görülmeye başlanan ek donanımlar olabilir.

Mustafa abi siz bilirsiniz, 2017 modelde ekstra ne donanım olacak? Benim takip edebildiğim kadarıyla G-Vectoring koyacaklarmış. Belki bir de MRCC'yi üst pakette standart yaparlar. Gerçekten çok merak ediyorum, bunca donanım üzerine ilave ne koyacaklar? Yapmayacaklar gibi duruyor ama keşke düşük hacimli bir turbo motor koysalar..

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
2017'de otomotiv sektörü ve çevreleyen sektörlerde komple iş çok zor, Özkan.

Eski kasa Mazda 6 bile 4 donanım seviyesi ile geliyodu Mustafa abi. Sonra nedense sadece tek donanım getirmeye başladılar. Gerçi Mazda 3 örneğine bakarsak satışların çoğu Power ve Power Sense donanımda. Bu düşünceyle haklı olabilirler. Mazda kullanıcısı donanımı tercih ediyor.

CX-5 japonya sitesinde verileri de açıkladı, motorlarda kağıt üzerinde bir değişiklik yok gibi. Makyajlı CX-5 belki Skyactiv 2 ile gelir. Şu an ikinci elde de CX5 ciddi fırsatlar sunuyor aslında. Bazen bir yükseltme yapsam mı diye kafa karışıklığı yaşıyorum, hele ki kar videolarını izleyince:)

Mazda'nın da işi zor, son 3 ayda sadece 5 adet CX-5 sattı. Evet 2 tane Ağustos'ta, 2 tane Eylül'de, 1 tane de Ekim'de. Bu sebeple pazarlık gücü de yok, Avrupa hangi model ne fiyattan gönderirse kabul etmek zorunda. Ötv böyle devam ettiği sürece de işi zor gibi.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
2017'de otomotiv sektörü ve çevreleyen sektörlerde komple iş çok zor, Özkan.

Abi telekom sektöründeyim, devasa bir cironun olduğu bu sektörde bile ciddi anlamda bir sıkıntı mevcut. 2017'nin çok daha zor geçeceği kesin. Dün Thy açıklamasına göre, çalışanlarına 2017 için yaptığı 4+4 zammı bile ödemeyi düşünmüyormuş. Otomotiv ciddi anlamda ihracatın olduğu bir sektör, çark durursa çok can yanar. İnşallah kazasız belasız atlatılır bu dönem.

CX-5 makyajsız kasa bile şu an power 3'ten daha iyi bir donanımda. Şu anda globalde satışları 3'ten bile fazla, 6'nın neredeyse iki katı, üstelik yeni kasası üretilmeye bile başladı! Aşağıda Kuzey Amerika satışları var, kasa değiştirecek bir araç için satışlar mükemmel sayılır, en ufak azalma trendi yok. Bu bağlamda yeni CX-5 için markanın varını yoğunu ortaya koymuş olması kesindir.

cx5.JPG

Üst Alt