Alınık Mazda CX-3 Sense/Sense Plus

sinayuceer

Sessiz
Araç Markası
Subaru XV
Merhaba Arkadaşlar,

Ben şu anda Subaru XV kullanıyorum ve eşim için bir araç bakıyoruz. Sahip olmayı en çok istediğimiz araç Mazda CX-3 Sense ya da Sense Plus.

Doğal olarak ikinci el satış sitelerine baktım ilk olarak. Fiyatların çok yüksek olduğunu düşünüyorum. "Neye göre?" derseniz, 2017 model 0 km bayi araçlarının 162.500 TL' lik fiyatlarına kıyasla. Bu fiyatı daha dün bir bayide bizzat gördüm ve zaten ikinci el satış sitesinde ilanlarda da var. Genel olarak 2015 ve yaklaşık 50-70 bin km araçlar ortalama 120-130 bin TL üzerinden fiyatlanmış. Bu ilanların bir kısmında açıklamalarda "sıfırı 200.000 TL ya da 180.000 TL" gibi ibareler de var. Evet 2018 modelleri 200.000 üstü liste fiyatlı. Ancak sıfır olarak 160.000 TL' ye alınabiliyor.

50.000 km altı otomatik CX-3 Sense ya da Sense Plus için, sıfır fiyatı ile uyumlu bir araç arıyorum. Naçizane 100-110 bin TL arasında olmasını umuyorum. Hem olası tekliflerinizi hem de düşüncelerinizi almak isterim.

badilcan

Katılımcı
Mazda bayilerinin verdiği fiyatlar arasında çok büyük farklar olabiliyor .
O yüzden mümkün olduğunca çok bayi ile görüşüp fiyat almanızı öneririm .
Bazen bayilerin elinde bir önceki yılın aracı kalmış olabiliyor ve güncel liste fiyatlarına göre çok daha iyi fiyatlara alabiliyorsunuz .
Benzer bir durumu ben Haziran ayında yaşamıştım ve 2017 model Mazda3 ü avantajlı bir fiyatı almıştım .

sinayuceer

Sessiz
Araç Markası
Subaru XV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah. Bayileri sorguluyorum lakin gönlüm de 100-110 arası bir ikinci el bulmakta. :)

sinayuceer

Sessiz
Araç Markası
Subaru XV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim linkler için.
İlk ilan 110.000 TL. 100.000' i konuşabilir miyiz dediğim için ilan sahibi kızdı, belki buradadır kusura bakmasın zamanını çaldığımı düşündüyse. :)
İkinci ilan takibimde kesinlikle. Eşimin kararını bekliyorum diyebilirim hatta bu konuda.
Üçüncü ilan da power modeli olduğu için gündemimde değil.
Eşime attım topu bakalım, hayırlısı olsun. Desteğiniz için de teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkür ederim linkler için.
İlk ilan 110.000 TL. 100.000' i konuşabilir miyiz dediğim için ilan sahibi kızdı, belki buradadır kusura bakmasın zamanını çaldığımı düşündüyse. :)
İkinci ilan takibimde kesinlikle. Eşimin kararını bekliyorum diyebilirim hatta bu konuda.
Üçüncü ilan da power modeli olduğu için gündemimde değil.
Eşime attım topu bakalım, hayırlısı olsun. Desteğiniz için de teşekkür ederim.
Bütçe ve aracın rengi açısından ayrıca, ilk sahibi olması nedeniyle ilk ilana yoğunlaşmanı tavsiye ederim. Orta yol illaki bulunur diye tahmin ediyorum. Uzun vadeli kullanılacaksa kesinlikle zarar ettirmez... ;)

Üst Alt