Mazda 626 GF (1997-02) Döşeme Tabanının Islanması

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Suyun girdiği noktayı işaretledim. O kısımda civata yeri olduğu için söküp takarken esnetilmiş ve o kısımdaki mastik çatlamış. Bende güzelce tekrar mastik yaptım.
Diğer tapaları ve su girecek yerler içinde önlem aldım.
Ben suyun nereden geldiğini bulabilmek için tamponu sökmüştüm ama tampon sökülmeden o noktaya çamurluk içinden ulaşmak mümkün.
[member=75]badilcan[/member] abi sende de aynı sorun olabilir.

Ekli dosyalar

• mazda323sualma.jpg
    mazda323sualma.jpg
    68.2 KB · Görüntüleme: 62
  • mazda323sualma1.jpg
    mazda323sualma1.jpg
    58.8 KB · Görüntüleme: 56
  • mazda323sualma2.jpg
    mazda323sualma2.jpg
    156.1 KB · Görüntüleme: 55

badilcan

Katılımcı
Oğuzhan çok sağol ,
Yakın zamanda aracı boyatmıştım belki takip etmişsindir ,
Ustayı aradım durumu anlattım , gelip kontrol edecek .
Senin gönderdiğin fotolarıda özellikle göstereceğim.
Çok teşekkürler.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
tamponun araca baglandigi yerden su alan 2 tane 626 gordum. vidami klipsimi adi her neyse onlardan sizdiriyordu. bunuda aracin supheli yerlerini pudralayip bol su tutarak bulmustuk. su siZintilari net belli oluyor o zaman.

Cem Baydar

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arka sağ kapıyı açmamla beraber aracın nereden su aldığı belli oldu. çamurluk davlumbazında meydana gelen bir çürümeden dolayı açılan delik, aracın su almasına neden oluyormuş. bunun üzerine hemen gittim 1 tüp çekomastik aldım ve eski bir iç lastik parçasını problemli olan bölüm kadar kesip. lastiğin tüm yüzeyi kapanacak şekilde çekomastiği sıktım. Ellerime çekomastik bulaştığı için fotoğrafı çekemedim ama en azından uygulama fikir verebilecek şekilde fotoğraflandı. Şimdi yağmurun yağmasını bekliyorum. Bakalım uygulama ne kadar başarılı oldu?

Ekli dosyalar

• 20150109_121437_800x450.jpg
    20150109_121437_800x450.jpg
    111.2 KB · Görüntüleme: 54
  • 20150109_120152_800x450.jpg
    20150109_120152_800x450.jpg
    91.8 KB · Görüntüleme: 50
  • 20150109_121444_800x450.jpg
    20150109_121444_800x450.jpg
    123.3 KB · Görüntüleme: 51
  • 20150109_120555_800x450.jpg
    20150109_120555_800x450.jpg
    110.1 KB · Görüntüleme: 53

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, bu geçici bir çözüm olmuş, havalar düzeldiğinde kalıcı çözüm bulunmazsa o deliğin büyüme ihtimali var...

Bilgilendirme için teşekkürler.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hımm olay anlaşıldı, geçmiş olsun, Veli abinin bahsettiği gibi kalıcı çözüm şart

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun. O bölümdeki pütür kaplama kalkmış anlaşılan. Bunun sebebi zincir takılan araçlardan zincirin çamurluk içine vurması olabilir, taş gelmiş olabilir vs. Zaman zaman muayene etmekte fayda var aracın altını çamurluk içlerini. Kaplama zarar gördüyse ilerleme olmadan müdahale edilmeli.
Başka türlü oranın çürüme ihtimali yok.

badilcan

Katılımcı
Suyun girdiği noktayı işaretledim. O kısımda civata yeri olduğu için söküp takarken esnetilmiş ve o kısımdaki mastik çatlamış. Bende güzelce tekrar mastik yaptım.
Diğer tapaları ve su girecek yerler içinde önlem aldım.
Ben suyun nereden geldiğini bulabilmek için tamponu sökmüştüm ama tampon sökülmeden o noktaya çamurluk içinden ulaşmak mümkün.
[member=75]badilcan[/member] abi sende de aynı sorun olabilir.
Oğuzhan bendeki sıkıntıda aynı çıktı ,
Şimdi çok çok az bir kaçak kaldı onuda bir ara halletmeye çalışacağım.

badilcan

Katılımcı
Oğuzhan işlemi ben yapmadığım için elimde görsel veri mevcut değil.
Aracı daha önce boyaya verdiğim usta sağolsun bedelsiz uğraştı benim için.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
konuyu maalesef hortlatıyorum :D
tüm yazıları okudum, yazılanlar çerçevesinde benim de davlumbaz tampon bağlantısında sorun var diye düşünüyorum
hafta sonu bagaj halısını kaldırıp çukur yerlere bakmıştım, sol arka çukur yere yangın tüpü koymuşlar, tüpün alt kısmı paslanıp çürüme yapmaya başlamış,
tüpü attım onun altı da sanki dışardan getirip koymuş gibi kum dolmuş
bu sabah da işe gelirken bayağı yağmur vardı, hemen iş yerine geldiğimde kontrol ettim bahsettiğim yer hafif su dolmuş
sol arka paçalığın takıldığı yerde ince saç yok, sağa baktım orada var, paçalığın bir kısmı boşta gibi duruyor çünkü
muhtemelen davlumbazda çatlama,delik vs. gibi bir şey var
bir de bagajın orta kısmında nem var, fitilden içeri su alıyor olabilir,
tabi benim stop alt bakalitleri de tamir olacak , kırık yerlerden de içeri sızma oluyordur muhtemelen
öyle aksi bir zamana denk geldi ki gidip yaptıramıyorum,inşallah uzun zamandır yoktur, çürüme olmamıştır diye umut ediyorum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Senin sorunlar bitmicek Abdülkadir hocam :) gel beraber mayıs haziran gibi Adem ustanın bi çayını içelim :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Senin sorunlar bitmicek Abdülkadir hocam :) gel beraber mayıs haziran gibi Adem ustanın bi çayını içelim :)
aynen öyle hakan hocam:)
derdimizi seviyoruz O0
ufak sıkıntılar bunlar hallolur, adem ustanın yanına atacam arabayı bir süre arkama bakmıyacam :D ama para lazım, o da mayıs haziran gibi erken olur, belki eylüle doğru, ufak tefek şeyleri halledersem büyük toplar adem ustaya kalır :)

Üst Alt