Mazda 626 GE (1991-97) Yüksek Hızlarda Yolda Gezme Yapıyor??

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hallolur inşallah, olana kadar da seni usta yapar :D

Ben geceleyin bi asıldım kötü lastiklerle, resimdeki yere gelince korktum lastiğe falan bişey olur diye, devam etsem 220-230 derdi sanırım çünkü devrim daha 5000 di
ea52c09b3529b735ed893f15bcec61aa.jpg
Hakan abi aradığım bu işte lakin gelde benim arabada bas :) 100 den sonra acaba hangi kaldırıma atacak diye bakıyorum :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan abi aradığım bu işte lakin gelde benim arabada bas :) 100 den sonra acaba hangi kaldırıma atacak diye bakıyorum :)
Motorun iyiyse senin araba daha çok uzayabilir. Benimki sedan. Sedanlar HB e göre kalkışta falan ağırmış.

Forumda Kayseride tavsiye edilen ustalar vardı. Konuyu bi arat

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Motorun iyiyse senin araba daha çok uzayabilir. Benimki sedan. Sedanlar HB e göre kalkışta falan ağırmış.

Forumda Kayseride tavsiye edilen ustalar vardı. Konuyu bi arat
Ustların hepsini bulayım sorun hallolana kadar gezerim artık :) Benim araba sedan abi şöyle diyeyim altındaki lastikler sıfır 1. viteste kalkışı yapıyorum 1000 devirde iken gazı köklüyor devir sonuna kadar full patinaj 2. ve 3. viteslerdede pati var ama 100den sonrası yok :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Ona uğrayacağım abi yarın kısmet olursa. Birde buluşma düzenlenebilir müsait yerler olarak yeni sanayi yeni stad yada kadir has kongre merkezi otoparkları en uygun yerler ben yeride buldum yani :)

Du bakalım önümüzdeki günlerde olabilir kısmet olursa buluşma konusu açar toplanırız bir yerde :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Du bakalım önümüzdeki günlerde olabilir kısmet olursa buluşma konusu açar toplanırız bir yerde :)
Tamam abi yaparız bişeyler en azından tanışmış oluruz sohbet muhabbet olur benim arabanın toplantıya katılacak yüzü yok kaporta sıkıntılı idare edeceksiniz :) yazın kaporta boyaya giricez 3.000 TL ye kısmet olursa.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ustların hepsini bulayım sorun hallolana kadar gezerim artık :) Benim araba sedan abi şöyle diyeyim altındaki lastikler sıfır 1. viteste kalkışı yapıyorum 1000 devirde iken gazı köklüyor devir sonuna kadar full patinaj 2. ve 3. viteslerdede pati var ama 100den sonrası yok :)
Ani kalkış yapma aks kafalarını yersin.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bugün motorcuları gezim kronik bi sorunu varmı bu arabanın diye yolda en düz gidebilecek bi araba bu diyor kronik sorun yok dedi :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bugün en son Altunlar rot balansa gittim Zeki ustanın oraya, Zeki usta yarın gel bu arabayı ben hallederim derdini sıkıntısını dedi bakalım kısmet olursa paylaşıcam artık neyin ne olduğunu hayırlısı olsun inşallah halletirebilirim sıkıntımı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnşallah sorun bulunur ve çözülür. Kolaylıklar...

Merakla bekliyoruz. :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Su ana kadar yapılanlar sorunlumu değilmi usta bir rot ayarcı çözebilir. Bağlat cihaza hatta değerleri de yaz. Sorun denge kolundan olacağını sanmam denge kolu viraj içi esnemelerde etkiler oda aşırı olmaz. Suda olabilir yatay arka cubuklardan değişen varsa ve diğerine göre uzunluğu farklıysa araç dengesiz esner. Bunların hepsinin ispatı rotbalans ustasında. Ama usta olacak.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Kayseri de Altunlar Rot balansa gittim bugün aracımın arka rot ayarlarına bişeyler yatı zeki ustam bi git gez bakta gel dedi 1 2 3 bi baktım 160a gelmişiz 4 170 dedi şehir içi yeni sanayi terminal yoluna kadar ok gibi gidiyor. Sadece sağ sol yaptığımda fazladan aracın arkasının esnemesi kalmıştı araştırdık kurcaladık ustam lastikleri arka ön yaptı arkadaki sıfır aldığım lastikleri öne taktık bu sefer arabanın önü fazladan esnemeye başladı meğerse sıfır olarak aldığımız 2 lastik fabrika hatalısı çıktı iyimi :) Hemen gittim bayiye garanti belgesi ile fabrikaya gönderdiler 10 15 günden lastikler belli olurmuş sağlam olup olmadığı bende 2 adet lastik vardı onları taktım sorunsuz biniyorum kafam rahatladı sonunda :) Hayırlı akşamlar abilerim saygılar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşinin ehli ustaları her daim takdirle ve teşekkürle yad ediyorum... İyi böyle insanlar var yoksa insanı hayattan soğuturlar... :)

Geçmiş olsun, güle güle kazasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah... Lastiklerdeki arızanın sana denk düşmesi de ilginç olmuş.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
İşinin ehli ustaları her daim takdirle ve teşekkürle yad ediyorum... İyi böyle insanlar var yoksa insanı hayattan soğuturlar... :)

Geçmiş olsun, güle güle kazasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah... Lastiklerdeki arızanın sana denk düşmesi de ilginç olmuş.
Saolasın abi işin rast gelsin. Birde aldığım 2 lastikte defolu ürün çıktı :) Ama halloldu çok şükür.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Yani lastik kaynaklı mıydı ?
Arabanın 100 km yi geçtikten sonra sağa sola gezmesi arka rot ayarlarından kaynaklıymış abi. 100 kmden sonra direksiyonu sağ sol yaptığımızdan 1 den fazla esnemesi ise lastik kaynaklı çıktı lastikler arkadayken arkayı öndeyken de önü fazladan esnetiyordu.

Son düzenleme:

Üst Alt