Mazda 626 GD (1987-91) Motor Performansı Düştü

ahmoztrk

Katılımcı
Tabi bunu hemen değiştirmek gerekmiyor sorundan tam emin olmak lazım. Veli abinin dediği gibi sorun ateşlemede olmayabilir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Lantisde boyle bi sorun yasayan vardi simdi hatirladim buji kodu yanlisti yanlis buji takilmisti bi kontrol et buji kodunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=138]nrllhkrkmz[/member] bu konuda herhangi bir gelişme var mı?

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Öncelikle herkese hayirli formlar arkadaşlar.
91 model 626 ma motor yaptirdikdan sonra eski performansını bir türlü yakalayamadım bu konudaki bilgi ve düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Teşekkürler simdiden.

abi tek yapman gereken iş motor salıklı çalışıyor rolantide güzel gaz yiyor fakat araç gitmiyor bu araç manuel yada oto matik fark etmez hava filitre kabını sökün lpg mikserini çıkarın bu şekilde kontrol edin aracın normala döndügünü görüceksiniz lpg mikserinin agzı dar oldugu için aracın hava girişini sıkıyor az hava gidiyor bu da çekiş düşüklügü yapıyor ilk hetapta mikser iptal edilcek aracın benzinde normal gittigi izlenilcek ondan o karbüratöre uygun mikser ayarlanıcak

sübop ayarlarının sıcakken yapılcak emme ve eksoz sübop ları 30 filer giricek şekilde ayarlanıcak daha sonra avans ayarı sente düzgün teshiş mikser kolay gelsin ..

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
abi tek yapman gereken iş motor salıklı çalışıyor rolantide güzel gaz yiyor fakat araç gitmiyor bu araç manuel yada oto matik fark etmez hava filitre kabını sökün lpg mikserini çıkarın bu şekilde kontrol edin aracın normala döndügünü görüceksiniz lpg mikserinin agzı dar oldugu için aracın hava girişini sıkıyor az hava gidiyor bu da çekiş düşüklügü yapıyor ilk hetapta mikser iptal edilcek aracın benzinde normal gittigi izlenilcek ondan o karbüratöre uygun mikser ayarlanıcak

sübop ayarlarının sıcakken yapılcak emme ve eksoz sübop ları 30 filer giricek şekilde ayarlanıcak daha sonra avans ayarı sente düzgün teshiş mikser kolay gelsin ..
Çok teşekkür ederim abi. İlk fırsatta Nurullah'ın arabaya el atıyım ben dediğin gibi.

Zakir

Sessiz
arkadaşlar ben çorumdan katılıyorum gerçide bana ankaradan 1991 model 626 nın rektefe için iyi bir usta adresi verebilirmisiniz

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Araç Adem ustaya gitti ve sıkıntıları giderildi.
1) karbüratör söküldü gaz telinin bağlı olduğu hareketli parça dibinden boşluk yapmıştı düzeltildi.
2) Toplanırken karbüratörün içinde sonradan takılan muhtemelen lpg ile alakalı bir sorunu gidermek için yapılmıs boğazı daraltan bir parçayı adem usta cıkararak orjinaline çevirdi.
3) Buji tırnak aralığı avans vs ayarları yapıldı.
4) hava filtre kutusu yerine tam oturtuldu.
Bu işlemler sonunda tadilata uygun yeniden optimum gaz ayarı yapıldı.
Sonuç olarak araç köpek oldu yakıt karışımı düzeldiği hem çekişten hem yakıttan hemde egzozdan attığı beyaz dumanın azalmasından belli.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kagan3806

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 626
Selamin aleykum arkadaslar abiler benim aracim 91 model 626 otomatik benim aracimin sole bi sıkıntisi var nekadar basarsam basiyim arac duz yolda 130 gecmiyor ne sorunu olabilir tesekkur ederim sımdiden. Saygilar

Üst Alt