Mazda 6 GG (2002-08) Yakıt Tüketimi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Neye gore cok benim yasadigim yerde benzin 1.15 siz gaz zannedip kisin normal dediniz fiyat icinmi dediniz bunh
Litre hesabına göre söyledim, fiyatının bir önemi yok, araç yakıtı fiyatına göre yakmıyor, litre olarak ne kadar tükettiğin önemli. Aracınız kullanıcıları daha net yorum yaparlar, bana göre çok, yanlışsam düzeltirler

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
O zaman bu ekran hatali gosterio 2-3 kere hesap yaptm 17 litre ile 125 km felan gidio sehr ici ama bilgisayar 16-17 delerde gezio birde ingiltere de mile yazio herhangi bise farkedermi bu

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O zaman bu ekran hatali gosterio 2-3 kere hesap yaptm 17 litre ile 125 km felan gidio sehr ici ama bilgisayar 16-17 delerde gezio birde ingiltere de mile yazio herhangi bise farkedermi bu
Çok şey fark eder, siz mil hesabına göre söylüyorsunuz sanırım, o zaman yakıt çok düşük olur

1 mil =1,6 km
125 mil = 200 km

sizin 100 km de yakıtınız 8,5 lt lere geliyor bu da şehir içi için çok düşük değer oluyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
125 mil gitmio 80 mil gidio 17 lt ile ben cevirip size km olarak soyledim ekran da 100 mile 17.2 yazio sizin ekranda km mi yazio
O zaman yaklaşık 13 lt tüketim oluyor 100 km de, bu da normal değer diye düşünüyorum. Tr deki araçlarda (gümrük girişliler hariç) tamamı km olarak gösterir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şehir içi trafik yoğunluğuna göre 12-13 litre benzin tüketmesi normal değerlerde kabul edilebilir, kış mevsimi de yakıtı olumsuz etkiler... Ekran değerlerine göre değil de, depoyu fulleyip kilometre yapıp, daha sonra tekrar fulleyerek gerçek tüketim değerini öğrenmek daha doğru olur bence...

Son düzenleme:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Depoyu fulleyip, km göstergesini sıfırlayın. Belirli bir km sonra, misal 200-250 km sonra tekrar fulleyin.Ne kadar yakıt almışsınız bakın ve gittiğiniz km ye bölün.Sonra 100 ile çarpın. 100 km de kaç lt yaktığınız anlaşılır.
Örnek olarak 200 km gidip tekrar depoyu fullediğinizi ve 20 lt yakıt aldığınızı düşünürsek;
20/200=0.1 ( 1 km de kaç litre yaktığınızdır)
0.1x100=10lt
100 km de 10 lt yakmış olursunuz.
Bu ölçümü bir kaç ölçüm ile tekrarlayarak çıkan sonuçların ortalaması alınır ve aracınızın 100 km de ne yaktığı belli olur.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yani depoyu fulleyeyim o bittikten sonra yine fulleyeym sonra nasil anlicaz
Depoyu fulle, km yi sıfırla, yapacağın km kadar yol yap (depoyu bitirmek zorunda değilsin, çeyrek depo sonra da olur) ve depoyu tekrar fulle ve aldığın litreye not al, tekrar fulledigin anda sıfırladıktan sonra km de kaç yazıyor onu da not al, o iki veriyi buraya yaz

Üst Alt